Reprezentace
26. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : turnaj Lotyšsko
Reprezentace
4. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : turnaj Bosna a Hercegovina
24.11.2019

Kladno opět nedotáhlo do vítězného konce dobře rozehraný zápas

V netradičním čase, kvůli kolizi termínů s hokejovým utkáním Rytířů, naplánovali Orli další extraligový zápas ve znamení Movemberu. Hosté z Ostravy chtěli prodloužit sérii bez prohry proti Kladnu (před tímto utkáním porazili Kladno 3 x po sobě). Domácí zatím vždy Movemberovská utkání vyhrávali.

č.: 24          dne: 24. 11. 2019                        v hod.: 13:00     

Kladno volejbal cz – VK Ostrava 2:3 (-22, 20, 20, -26, -8)

Rozhodčí: Grabovský Zdeněk - Kovář Vlastimil jun.

Počet diváků: 716

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Sobotka, van Haarlem, Vemič, Zajíček, Okosanović, Hýský, libero Moník. Střídali: Kuboš, Mikulenka, Wallisch, Fortuník

Hosté: Marcyniak, Podlesny, Ihnát, Sedláček, Dvořák, Janků, libero Sobczak. Střídali: Bauman, Šoltys, Štefko

Vyjádření:

Domácí:

Adam Zajíček (kapitán domácích): "Naší nedůsledností jsme darovali soupeři vítězství. Za mě osobně obrovské zklamání. Děkuji všem divákům, kteří se v tento nestandartní den a čas vypravili do naší haly a fandili, co jim síly stačily".

Milan Fortuník (trenér domácích): "Další utkání, kdy jsme prohospodařili slibný vývoj. Tím nesnižuji výkon Ostravy, která bojovala za každého stavu a zaslouženě bere dva body, ale my jsme měli utkání rozehrané na vítězství".

Hosté:

David Janků (kapitán hostů): "Každý set od začátku jsme začali špatně, až na čtvrtý a pátý set. Vždycky jsme hodně prohrávali až o čtyři body. Stálo nás to hodně námahy a sil dotahovat. Pro nás byl samozřejmě klíčový čtvrtý set, který jsme vybojovali a dotáhli do konce. Jsem moc rád za dva body".

Jan Václavík (trenér hostů): "První set jsme jen tak tak vyhráli se štěstím, druhý jsme měli vyhrát, ale to se nestalo a pak jsme měli 3:1 prohrát. Takže bych ten zápas nazval zápasem promarněných příležitostí, protože každý měl dobře rozehrané sety a nedotáhl je do konce. Samozřejmě jsme se ve čtvrtém setu hodně zvedli. Pro nás samozřejmě důležité vítězství, protože nás čeká série těžkých zápasů a jsem rád, že jsme ten první zvládli a vydřeli".

Popis utkání:

Od úvodu bylo utkání vyrovnané, ale Orli začali získávat mírný náskok. Až tříbodové vedení však před koncovkou ztratili a Ostrava dokonale otočila vývoj setu.

Ve druhém dějství domácí znovu (jako v prvním setu) od úvodu budovali náskok. Tentokrát se Ostrava k obratu nedostala a rozjeté Kladno nezastavil ani hostující trenér svými time outy.

Vyrovnaný byl od úvodu i třetí set. Kladnu pomohly změny v sestavě. Za holandského nahrávače nastoupil Ondřej Fortuník a za blokaře Vladimíra Sobotku hrál Vladimír Mikulenka. Domácí opět trpělivě budovali náskok, který po celý set udrželi a zaslouženě šli do vedení 2:1.

Čtvrtý set byl nejvíce vyrovnaný, i když v jeho průběhu si stále mírný náskok udržovali Orli. Nervy drásající koncovka vyšla dokonale Ostravě, když odvrátila několik mečbolů a vzápětí dokázala srovnat na 2:2.

Pátý set byl ve znamení velkého útlumu domácích, kteří se nedokázali po prohrané koncovce čtvrtého setu dostat do tempa. Hosté od úvodu kráčeli za ziskem zápasu tvrdým servisem a domácí kupili chyby na útoku. Ostrava nakonec zaslouženě veze z Kladna dva body.

Autor: Jitka Kotrlová

Krátké zprávyArchiv
UNIQA M-ČR U17 - beachvolejbal - chlapci

1. místo - Daniel Fabikovič/Richard Stružka 2. místo - Tomáš Červa/Jakub Tesárek 3. místo - Tomáš Křenek/Tadeáš Milichovský

 
UNIQA M-ČR U17 - beachvolejbal - dívky

1. místo - Noemi Jeřábková/Sabina Matoušková 2. místo - Žaneta Foxová/Michaela Vlčková 3. místo - Kristýna Koblížková/Alžběta Tomášová

 
Přátelské utkání - ženy - Walbrzych (POL)

Polsko – Česká republika 3:2 (17:25, 25:22, 25:17, 22:25, 15:13)

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Švédský univerzál Fredric Gustavsson po Řecku, Francii, Finsku, Japonsku, Belgii a Turecku, kde naposledy působil v týmu Inegol Belediyesi, okusí v...

 
Přátelské utkání - ženy - Walbrzych (POL)

Polsko - Česká republika 3:0 (25:14, 25:19, 25:19), dodatečný set 24:26

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Z ukrajinské Vinnycji se do české UNIQA extraligy vrací Dmytro Dolgopolov. Ukrajinský nahrávač, který v sezóně 2018/2019 působil v Přibrami, bude...

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018