6.4.2019

Kladno po více než dvouhodinové bitvě srovnalo sérii s Duklou Liberec

Do druhého utkání semifinálové série UNIQA volejbalové extraligy mužů 2018/19 nastupovalo domácí Kladno volejbal cz za nepříznivého stavu, první zápas v Liberci se Orlům nevydařil a o to více chtěli zabojovat před domácími fanoušky.

č.: 162             dne: 6. 4. 2019             v hod.: 17:15

Kladno volejbal cz – VK Dukla Liberec 3:2 (22:25, 25:12, 25:20, 24:26, 15:12)

stav série 1:1

Rozhodčí: Tomáš Fink, Jaromír Kořenek

Počet diváků: 1006

Domácí: Sobotka, Habr, Vemič, Zajíček, Baranov, Hýský, libero Moník. Střídali: Blažek, Marel

Hosté: Pietruczuk, Leikep, Štokr, Grut, Veselý, Biernat, libera Kopáček, Kunc. Střídali: Kunc, Srb, Indra, Holubec, Správka

Tomáš Hýský (kapitán Kladno volejbal cz): Dnes to byl velmi kvalitní výkon Kladna i Liberce. Žádný balon nebyl jednoduchý. Vyhrál šťastnější tým, myslím, že to byla skvělá podívaná pro volejbalové fanoušky. Chtěl bych všem našim fanouškům poděkovat za podporu, v hale byla famózní atmosféra.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Chtěli jsme napravit zaváhaní z Liberce a to se povedlo, i když v našem výkonu jsou stále hluchá místa. Historie se neptá, stav je 1:1 a v Liberci začínáme od znovu, hurá…“

Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): „Dnes byl k vidění kvalitní výkon Kladna i Liberce. My jsme čekali, že série bude dlouhá a teď se těšíme na Orly Kladno v Liberci.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Celý zápas i celou sérii provází a bude provázet dobrý servis a obrana v poli. Dnes hrálo Kladno lépe než v Liberci. Nám se povedlo zápas dostat do pátého setu, díky naší lavičce jsme se dostali znovu do utkání, kde to pro Kladno dopadlo lépe. Teď je důležité se dobře připravit na domácí zápas.“

Vzájemný druhý zápas mezi Kladno Volejbal CZ a Duklou Liberec začal vyrovnaným prvním setem, ve kterém si domácí tým držel mírný náskok až do koncovky setu. Té se ujal tým hostů, který dokázal využít chyb domácího družstva a skóre proměnit ve svůj prospěch. Set vyhrála Dukla Liberec 22:25.

Naopak v druhém setu byla hra vyrovnaná pouze do stavu 3:3, poté se domácí tým, především díky kvalitnímu servisu smečaře Miloše Vemiče a nahrávače Filipa Habra, dostal do vedení. Domácí tým ukončil set v poměru a 25:12 a srovnal stav utkání na 1:1.

První polovina třetího setu byla úspěšnější pro domácí tým Kladno volejbal cz, ten si dokázal náskok dvou bodů udržet do stavu 16:16, kdy Dukla Liberec set vyrovnala. Domácí se ale rychle dostali znovu do vedení a set dotáhli do jeho konce v poměru 25:20.

V začátku čtvrtého setu byli vedoucím týmem domácí. Dukla Liberec v polovině setu srovnala na 16:16, a i když se domácím podařilo opět do vedení dostat, hostující tým držel krok a v koncovce čtvrtého setu získal poslední dva body pro sebe. Hosté vyrovnali na sety, konečný stav byl 24:26.

Začátek tiebreaku byl úspěšnější pro tým Dukly Liberec, domácí tým dokázal srovnat hru se soupeřem za stavu 11:11. Díky servisu dokázali domácí dostat Liberec pod tlak a konec setu vyhráli 15:12. Tím také vyrovnali sérii na 1:1.

Autor: Jitka Kotrlová