30.11.2021

Koncentrovaný výkon přinesl Ústí nad Labem důležité tři body do tabulky

Před kamerami České televize došlo v dohrávce 10. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2021/22 k souboji dvou klubů, které od sebe nejsou v tabulce příliš vzdálené. Pro domácí SKV Ústí nad Labem to byla příležitost přeskočit v tabulce Liberec a přiblížit se vzdalující se špičce tabulky. Naopak Beskydy by se případnou výhrou dotáhly na bodový rozdíl na dnešního soupeře. Utkání bylo jistě speciální pro trenéra hostujících Beskyd Jakuba Salona, který svou trenérskou kariéru započal právě v Ústí nad Labem.

SK Volejbal Ústí nad Labem - Black Volley Beskydy 3:0 (25:23, 25:21, 25:14)

Rozhodčí: Jan Krtička, Petr Kvarda

Počet diváků: 317

Domácí: Miloš Vemič, Martin Tibitanzl, Ivo Kobolka, Radek Suda, Marek Beer, Jiří Srb, libero Jiří Kořínek. Střídali: Matouš Lank, Radek Baláž, Jan Vodvárka, Jan Kasan

Hosté: Marek Mečiar, Ian McLain, Tomáš Prokůpek, Jakub Motyčka, Tomáš Kristian, Adam Provazník, libero Dominik Jelen. Střídali: Ondřej Muroň, Marek Perry, Matěj Koloušek, Tomáš Mišek, Jiří Benda

Jiří Kořínek (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „Koncentrovaný výkon z naší strany na servisu a trpělivost v obraně přinesla tři body.

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Pro nás hodně důležité body, protože se prakticky hrálo o bodů šest. Takhle jsme se odpoutali na sedm bodů nad Beskydy. Takže pro nás jednoznačně důležitý moment a především jsme si ho zasloužili dobrou hrou, emotivním výkonem a věřím, že i líbivým volejbalem.“

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): „Dneska sice bez setu, ale první set vypadal nadějně. Škoda té koncovky. Přišly nějaké chybičky na vykrývání a na přihrávce. Druhý set už nám to trochu uteklo a ten třetí, tam už jsme zmatkovali hodně a soupeř zaslouženě za tři body zvítězil.“

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): „My jsme přijeli do Ústí s tím, že jsme chtěli bodovat a věděli jsme, že Ústí má zkušenější tým. První dva sety rozhodovaly maličkosti a neubránili jsme, respektive nedohráli pár balonů, které jsme mohli. Ústí toho využilo a třetí set jsme už odešli. Neudrželi jsme naší laťku a domácí si pohodlně dokráčeli pro tři body.“

Do televizního utkání vstupují lépe hosté z Beskyd, vypracovávají si až pětibodové vedení 9:4. Pak ale přichází na servis jedovatá plachta Máry Beera a Ústí stahuje na rozdíl jediného bodu. Od té chvíle je první set vyrovnaný až do samotné koncovky. Za stavu 23:23 si připisuje ústecký Miloš Vemić blok a o konci setu rozhoduje Tibitanzl bodem na stejné činnosti.

Vyrovnaný začátek druhého setu pro sebe berou hráči domácího SKV zejména kvalitnější obranou na síti, kde si připisují hned několik bodových bloků. Vytvořený náskok si Ústečtí hlídají a do koncovky vstupují s lepší výchozí pozicí. Hosté ještě snižují po útocích střídajícího Perryho na rozdíl jediného bodu, ale po timeoutu trenéra Vašiny se již domácí nemýlí a Miloš Vemić nakonec ukončuje druhou sadu hned prvním setbolem.

Třetí a poslední set drží Beskydy s SKV krok, ale trpělivě hrající domácí čekají na ten správný moment. Ten přichází za stavu 9:9. Od té chvíle definitivně přebírají iniciativu ve třetím setu a postupně navyšují rozdíl až na 17:11. Tréneru Salonovi nepomáhá ani timeout, ani střídání a tak se koncovka odehrává v poklidném tempu a pod plnou kontrolou domácích borců ve žlutém. Celé utkání pak ukončuje symbolicky Radek Suda, který se zároveň stává MVP tohoto televizního střetnutí!

Autor: Marek Beer, foto Jana Zlámalová