Muži + ženy - UNIQA Mistrovství ČR | Praha
20. 9. 2017
Ženy - Mistrovství Evropy | Gruzie, Ázerbajdžán
24.3.2017

Liberec druhým semifinalistou, Příbram převálcovala před 1.181 diváky Budějovice!

Známe druhého semifinalistu UNIQA extraligy ročníku 2016/2017! Tím se v pátek večer stali volejbalisté mistrovského Liberce, kteří po velkém obratu z 0:2 na 3:2 na sety zvítězili v Brně a ovládli semifinálovou sérii celkově 4:2 na zápasy. Pokračuje naopak bitva mezi Českými Budějovicemi a Příbramí, kde po dnešku je stav vyrovnaný 3:3 na zápasy a rozhodne tedy až nedělní sedmý duel na jihu Čech. Páteční šestý zápas semifinálové série jednoznačně patřil Příbrami, která přejela Jihostroj 25:22, 25:13 a 25:17.

VK PŘÍBRAM – VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE

Sedmým zápasem čtvrtfinále play off pokračovala série mezi domácí Příbramí a favorizovaným Jihostrojem České Budějovice, který přijel do Příbrami vybojovat postup mezi nejlepší čtyři. Domácí Příbram však nenechala nic náhodě a do utkání vstoupila suverénně bez a bez chyb. Přestože se v prvním setu Jihostroj držel, první set uhájila nakonec Příbram. Ve zbylých dvou setech už domácí soupeře jasně přehráli a srovnali stav série na 3:3. O postupu tak rozhodne až nedělní sedmý zápas, který se odehraje na palubovce Jihostroje.

č.: 167, dne:  24. 3. 2017, v hod.: 18:30

VK Příbram – VK Jihostroj České Budějovice 3:0 (25:22, 25:13, 25:17)

Rozhodčí: Kvarda P., Kořenek J.

Počet diváků: 1.181

Stav série: 3:3

Domácí: Böhm, Shestak, Renovica, Poikela, Mikulenka, Palgut, libero: Juračka. Střídali: Kupilík, Mach M., Kuchař.

Hosté:  Habr, Michálek, Todua, Hackworth, Kraffer, Mach R., libero: Kryštof. Střídali: Sobotka, Kuliha, Červinka.

Martin Böhm (kapitán domácích): „Dnes jsme podali kolektivní výkon, trochu z nás spadla nervozita, minule tady byla úžasná kulisa stejně jako dneska a myslím, že někteří hráči z toho byli trochu nervózní. Poté co jsme otočili utkání v Budějovicích, z nás úplně spadla nervozita, hrajeme v pohodě, koncentrovaně a bez chyb. Pokud bychom takhle koncentrovaný výkon zopakovali i u nich, věřím, že vyhrajeme, ale zároveň myslím, že Budějovice budou hrát o poznání lépe, dnes jim tolik nehrál univerzál, který je předchozí dva zápasy táhnul a pokud se opět zlepší, tak to bude vyrovnaný zápas, ve kterém budou znovu rozhodovat maličkosti.“

Martin Kop (trenér domácích): „Dnes jsme předvedli super kolektivní výkon, chtěl bych pochválit všechny hráče, že do toho šli naplno a v žádné části utkání neztratili koncentraci, jsem pyšný, jaký nyní předvádí volejbal a jak drží pospolu. Zároveň bych chtěl poděkovat domácímu publiku, které opět vytvořilo parádní atmosféru, a jsem rád, že jsme se jim mohli odvděčit alespoň jednou výhrou, když to předtím dvakrát nevyšlo. Teď se musíme připravit na velmi těžký zápas, je to sedmý zápas za posledních 10 dnů, ale do Budějovic pojedeme se sebedůvěrou a s odhodláním, i kdyby se to náhodou nepovedlo, budeme se rvát jako lvi.“

Filip Habr (kapitán hostů): „Dostali jsme dnes od domácích lekci, Příbram byla ve všem lepší, hodně nás dneska rozložili na servisu jejich kvalitní plachtou, a přestože jsme měli i občas docela přihráno, tak se nám nedařilo hrát středem. Sami jsme na servisu soupeři nezaškodili a pak se hraje těžce. Oproti předchozím utkáním se zdálo, že vůbec nemáme sílu bojovat tak, jak jsme bojovali jako tým každý zápas. Příbrami dnes hrálo i publikum a domácí zaslouženě vyhráli. Série nekončí, musíme to dotáhnout doma v posledním zápase.“

René Dvořák (trenér hostů): „Soupeř nám dnes nedal šanci, přehrál nás ve všech herních činnostech. V prvním setu jsme se ještě drželi, ale ani v něm nebyl náš výkon optimální, sráželi jsme ho sami vlastními chybami. Další dva setu už patřily domácím. My se teď musíme koncentrovat na poslední zápas, který nás čeká v neděli doma.“

Do již šestého vzájemného zápasu vstoupily oba týmy koncentrovaně, ovšem Příbram měla od začátku navrch, když domácí blokař Vladimír Mikulenka, zablokoval úplně první útok hostů, který šel středem sítě. Příbram hrála oproti předchozím utkáním úplně bez chyb, a přestože Jihostroj ztrátoval, Příbram udržela těsný dvou – tříbodový náskok až do konce setu.

Ve druhém setu se Jihostroj na malou chvíli ocitl na malou chvíli ve vedení 0:2, to byl však jediný okamžik, ve kterém hosté vedli. Pak už to obzvlášť ve druhém setu bylo pouze představení Příbrami, hosté z Českých Budějovic toho příliš mnoho nepředvedli. Trenér Dvořák střídal, bral oddechové časy, přesto to nebylo nic platné. Domácí hráči působili velmi jistě ve všech herních činnostech a druhý set přehráli soupeře 25:13.

Do třetího setu vstoupili hosté stejně špatně jako do toho druhého a už při prvním technickém oddechovém čase vedli domácí o čtyři body. Výrazně také přehrávali soupeře na bloku, celkem se domácím hráčům povedlo 14x za celý zápas. Výbornou atmosféru vytvořili diváci, kterých přišlo letos rekordních 1181. Celé publikum s radostí sledovalo, jak si domácí hráči jdou pro jasnou výhru 3:0 na sety, což se také po skvělém kolektivním výkonu domácích splnilo. O postupu mezi nejlepší čtyři tak rozhodne poslední sedmý zápas, který se odehraje v neděli v Českých Budějovicích.

Autor: Štěpán Chvosta

Nedělní sedmý rozhodující duel čtvrtfinálové série mezi Jihostrojem České Budějovice a Euro Sitexem Příbram uvidíte ŽIVĚ na ivysilani.cz (ivysílání České televize - ZDE) od 17:00. Ve večerních hodinách pak také ze záznamu na ČT SPORT.

VOLEJBAL BRNO - VK DUKLA LIBEREC

Po středečním vítězství Brna na horké půdě liberecké Dukly se čtvrtfinálová série přesunula zpátky do jihomoravské metropole. Další liberecký matchball tak stál proti plné hale na Kounicově ulici v Brně. Hosté matchballu po napínavém tiebreaku nakonec využili a postupují do semifinálových bitev.

č.: 168 dne: 24.3.2017 v hod.: 18:00

Volejbal Brno – VK Dukla Liberec 2:3 (26:24, 27:25, 15:25, 19:25, 13:15)

Rozhodčí: Krtička, Kovář

Počet diváků: 920

Domácí: Handlíř, Mendoza, Haník, Hrazdira, Klapal, Pražák, libero: Muroň. Střídali: Licek, Perry, Plešingr, Římal.

Hosté: Galabov, Veselý, Patucha, Kriško, Leikep, Janouch, libero: Kopáček. Střídali: Správka, Staněk, Stolc, Kramar.

Michal Hrazdira (kapitán Volejbalu Brno): „Opět jsme předvedli bojovný výkon. Přišla plná hala, která nás hnala dopředu. Liberci bohužel znovu pomohlo střídání z lavičky. Chtěl bych pochválit celý tým, a samozřejmě i diváky.“

Ondřej Marek (trenér Volejbalu Brno): „Gratuluji Liberci k postupu. Jsem pyšný na svůj tým za celou sezónu.“

Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): „Dneska se od začátku bojovalo o každý balón. Řekl bych, že jsme byli trochu šťastnější, protože rozhodl servis a následná obrana. Také jsme donutili Brno k chybám a díky tomu jsme vyhráli.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Zaprvé musím strašně poděkovat svému družstvu, protože ukázalo velkou morální sílu. Otočit v Brně zápas z 0:2 na 3:2 ukazuje, že má družstvo charakter. Myslím si, že od třetího setu jsme byli lepší na servisu a pak v obraně.“

Již od samého začátku bylo vidět, že dnes to nebude mít ani jeden z týmů jednoduché. Domácí i hosté tlačili na podání a odskočit více než o dva body se nikomu nedařilo. (12:12) Až do koncovky byla hra stále vyrovnaná a do posledního míče nebylo jasné, který z týmů ji nakonec získá pro sebe. Za stavu 23:24 měl na ruce první setbol Liberec. Ten ovšem využit nebyl a Brno ukázalo chuť po vítězství. Bodovým blokem zakončilo první set. (26:24)

I do druhého setu nastoupili oba týmy s velkou chutí vyhrát. Fanoušci Brna však táhli domácí hráče kupředu. Liberec před prvním oddychovým časem udělal pár chyb a poslal tak domácí do vedení. (8:5) Brno vedení využívá a kráčí setem s několikabodovým vedením, které však netrvá věčně. Severočeši své chyby napravili dobrou obranou a rázem je vyrovnáno. (20:20) I v tomto setu má první setbol na ruce Liberec. (22:24) Jihomoravané však výbornou obranou set otáčí a vítězí v dramatické, diváky skvěle podpořené, koncovce 27:25.

V přestávce mezi sety se úřadující mistři nabudili a do setu vlétli s obrovským nasazením. Byli důraznější na servisu i v obraně a tvořili si dobrý náskok. (6:9) Domácí svůj výkon z předešlých setů sráželi svými chybami. Udržovali tak tým Liberce v herní pohodě. I další průběh setu měli ve svých rukách hosté. Tvrdé podání odtahovalo domácí od sítě a pevné bloky jim nedovolovaly se prosadit. Liberec tak v tomto vítězí rozdílem 15:25.

Vstup do čtvrtého setu měli znovu lepší hráči z Liberce. Domácím se nedařilo prosadit v útoku a prohrávali tak v začátku setu 3:6. Kapitán Brna však zavelel k obratu, vyslal proti Liberci několik tvrdých útoků a rázem bylo Brno pouze o bod za Libercem. Diváci mohli vidět skvělé zákroky v poli na obou stranách hřiště a dobrý týmový výkon severočeských i jihomoravských hráčů. (14:14) Hostům však v koncovce setu vyšel servis a přehráli tak domácí 19:25.

Zápas tak dospěl již do třetího tiebreaku této čtvrtfinálové série. V jeho začátku byla cítit nervozita na obou stranách a hra byla vyrovnaná. Hostům se podařilo dostat o bod, dva nad domácí. Ti se až do konce setu snažili na Liberec dotáhnout. Když za stavu 12:14 severočeši nevyužili první matchball, byla tu ještě naděje na úspěch domácích hráčů. Diváci hnali Brno kupředu. Liberec však ukázal morální sílu. Druhý matchball využil a postoupil tak přes Brno do semifinále.

Autor: Za kolektiv Volejbalu Brno Klára: Kuníková

Vypracoval: Mgr. Michal Mezera

Fotogalerie
Češky ve druhém utkání nestačily na Srbky

Česká republika - Srbsko 0:3 (19:25, 18:25, 24:26).

Nová fotogalerie: Kvalifikace MS 2018 - ženy

Aktuální fotografie z prvního kvalifikačního utkání mezi Českem a Slovenskem (3:1) naleznete v sekci FOTOGALERIE - ZDE. Autor: Mgr. Michal Mezera

Skvělý vstup Češek do kvalifikace o MS 2018!

Slovensko - Česko 1:3 (25:18, 15:25, 17:25, 16:25).

Do třetice výhra žen

RD žen České republiky vyhrálo i třetí přátelské utkání s družstvem Běloruska a to 3:2 (16,-12,-22,23,11).

Muži dnes od 16 hodin proti Austrálii, ženy čeká třetí souboj s Běloruskem

MUŽI (Karlovy Vary): Česko - Austrálie 19.5. (16:00), ŽENY (Jablonec n. N.): Česko - Bělorusko 19.5. (17:00).