4.10.2017

Loňský mistr z Budějovic zahájil novou sezónu vítězstvím v Příbrami

Ve středeční dohrávce prvního kola mužské UNIQA extraligy proti sobě nastoupily týmy domácí Příbrami a Českých Budějovic. Oba týmy zprvu sváděly vyrovnaný souboj, zprvu se do vedení po chybách hostů dostala domácí Příbram. Pak ale Budějovice působily po zbytek zápasu jistějším dojmem a po hodině a půl si došly pro první 3 body v letošním ročníku.

č.: 4, dne:  4. 10. 2017, v hod.:  18:00

VK Příbram – VK České Budějovice 0:3 (22:25, 22:25, 17:25)

Rozhodčí: Kořenek J., Fink T.

Počet diváků: 511

Domácí: Mikulenka, Živanovič, Böhm, Passier, Renovica, Pantič, libero Juračka. Střídali: Suda, Kuchař, Rychecký, Kohlmann, Hrdý

Hosté:  Křesťan, Fila, Mach, Palgut, Michálek, Todua, libero Kryštof. Střídali: Ondrovič

Martin Böhm (kapitán domácích): Soupeř nás dnes přehrál, začali jsme dobře první set, ale pak Budějovice dostaly do herní pohody, hrály vysoký standard a přehrály nás ve všech činnostech. “

Martin Kop (trenér domácích): „Utkání jsme začali dobře, vedli jsme 13:9, ale potom jsme se nedokázali vyrovnat s plachtícím servisem soupeře, především když servíroval Mach nebo Michálek. To bylo asi rozhodující, neboť soupeř vždy po povedené sérii na podání dokázal odskočit. Na druhou stranu nám se na servisu příliš nedařilo a celkově byl dnes soupeř lepší.“

Radek Mach (kapitán hostů):  „Ze začátku to byl od nás poměrně nervózní výkon, přece jen je to první kolo ligy, ještě ke všemu s naším klasickým rivalem a ještě v televizi. Po horším začátku se nám však povedla šňůra asi čtyř balonů, oklepali jsme se z toho a pak už, troufám si říci, jsme to drželi ve vlastních rukách.“

René Dvořák (trenér hostů): „Trochu jsme se obávali skákaného servisu soupeře, protože jsme věděli o kvalitách příbramských hráčů na servisu. Nakonec jsme se s tím vypořádali velmi dobře, hráli jsme také dobře na středu a drželi jsme se všech taktických pokynů, které jsme si dohodli před zápasem. Po nervózním začátku se nám podařilo dostat se do rytmu a i přes několik nesrovnalostí mezi nahrávkou a útokem jsme se se zápasem vypořádali dobře.“

V prvním setu začaly oba týmy vyrovnaně, Příbram šla po chybách soupeře do čtyřbodového vedení. Hosté z Českých Budějovic se však rychle oklepali a ztrátu stáhli. Poté nastala opět vyrovnaná fáze, ovšem budějovičtí hráči působili na hřišti klidněji a předváděli hru s méně chybami. Příbram pak ztratila, a přestože se v závěru prvního setu ještě pokusila zdramatizovat koncovku, další zbytečné chyby na servisu jejich snahu zhatily.

Ve druhém setu se hosté opírali o tvrdý servis a skvělou obranu na bloku. Začátek setu byl opět vyrovnaný, ale poté přišly dvě tři chybičky na straně domácích a Budějovice začaly opět odskakovat. Domácí trenér Martin Kop poté poslal na hřiště Jindřicha Kuchaře a druhého nahrávače Jana Hrdého, ale ani poté se nepodařilo stav druhé sady zvrátit. Hosté hráli většinu důležitých balónů přes smečaře Michálka a univerzála Křesťana, kteří spolehlivě skládali míče a málokdy kazili.

Ve třetím setu utekl Příbrami začátek a Budějovice se rozjely k výbornému výkonu. Domácí Příbram již pak nedokázala na skvěle hrajícího soupeře, loňského mistra UNIQA extraligy, nalézt recept. Za stavu 11:19 se už na hřiště podívala prakticky celá příbramská lavička, a přestože nepředváděly až tak špatný výkon, zkušený tým Českých Budějovic na hřišti zkrátka dominoval a došel si pro první důležité 3 body.

Autor: Štěpán Chvosta

Zpracoval: Jiří Carba