6.4.2018

Na Kladně dnes Dukly pohořely, Karlovarsko má mečbol

I když v sousedních hokejových halách probíhala barážová utkání, cestu do těch volejbalových si našlo plno fanoušků. Na Kladně se volejbalisté s hokejisty domluvili a posunuli začátky utkání. Fanoušci tuto změnu ocenili a obě haly byly plné k prasknutí. Odměnou jim byly kvalitní výkony v obou semifinálových utkání play-off UNQA volejbalové extraligy mužů 2017/18. Kladno uspělo v dramatických koncovkách a semifinálovou sérii s Libercem srovnalo. Na vítězné vlně pokračovalo Karlovarsko, které i doma vyzrálo nad Českými Budějovicemi a ujalo se vedení v sérii 2:0.

VK ČEZ KARLOVARSKO – VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE, stav série 2:0

Plány Karlovarska se splnily, je v semifinále. Po prvním utkání u soupeře, kde Karlovarsko zvítězilo, se ukáže domácím fanouškům. Utkání navštívilo méně fanoušků, jelikož naproti v hokejové hale se hraje ještě barážové utkání o účast v extralize hokeje. I přesto se vyprodaly vstupenky na sezení. Po urputném boji Karlovarsko vítězí 3:1 a na zápasy vede 2:0.

č.: 161     dne: 6. 4. 2018     v hod.: 16:30

VK ČEZ Karlovarsko – VK Jihostroj České Budějovice  3:1 (25:19, 20:25, 27:25, 25:20)

Rozhodčí: Kvarda P., Velinov E., Koutník P., Kindermanová L.

Počet diváků: 853

Domácí: Ropret, Hudeček, Treial, Rejlek, Zmrhal, Široký, libero Pfeffer. Střídali: Kriško, Prešinský

Hosté: Palgut, Michálek, Todua, Šotola, Halaba, Mach, libero Kryštof. Střídali: Křsťan, Ondrovič, Fila, Kraffer, Kupilík

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): Jsme moc spokojeni, že jsme obhájili domácí prostředí i když Budějovice dnes hráli o 100% lepší utkání než u nich doma. Nyní vedeme 2:0 a pojedeme do Budějovic odevzdat co nejlepší výkon a pokusíme se to tam ukončit. Děkujeme fanouškům, kteří nás hnali za každým bodem, moc si toho vážíme.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Těžké druhé vítězství, Budějovice dnes ukázali svoji lepší tvář a my jsme si to museli těžce vybojovat. Nicméně série pokračuje dál a ještě nám chybí dlouhá cesta.“

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Na útoku i na servisu jsme dnes tlačili. V důležitých situacích jsme, ale bohužel nedokázali udělat rozhodující krok. Soupeř se veze na vlně euforie a hraje výborně. My budeme bojovat dál.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Dnes jsme předvedli podstatně lepší výkon než v prvním domácím utkání. Na rozjeté Karlovarsko s výborně hrajícím Rejlkem a Zmrhalem to ale nestačilo.“

Celý rok čeká Karlovarsko na to, jestli se mu podaří dostat do semifinále a ukázat fanouškům, jak je na tom. Karlovarsko hraje hodinu před utkáním baráže hokeje, přesto si našlo do haly cestu spoustu diváků, kterým moc děkujeme.

První set vypadá velmi podobně jako první dva sety v prvním semifinálovém utkání v Českých Budějovicích. Karlovarsko rychle získává vedení v setu. Domácí výborně podávají, slušně hrají v poli a útočníci získávají potřebné body. Hostující trenér zastavuje hru již za stavu 6:3 a následně 13:8 z pohledu domácích. Následuje střídání 14:8 (přichází Křesťan) a 20:14 (přichází Ondrovič). Zastavit rozjeté Vary to nepomáhá. Karlovarsko vyhrává 25:19 za 27 minut.

Druhý set nemá tak jasný průběh. Chvíli vedou domácí, chvíli hosté. Domácí tvoří moc chyb na přijmu, což způsobuje horší rozehrávku a následný útok Budějovice dobře brání. Trenér Novák zastavuje hru TO ve stavu 9:10 a 15:18, kdy už hosté vedou slušným rozdílem, který si udržují až do konce. Set vyhrávají Budějovice 25:20.

O přestávce trenér Novák apeluje na své hráče, aby začali dodržovat taktické pokyny. Z Karlovarska je cítit trochu nervozita po prohraném druhém setu. Hostující trenér Dvořák nechce nechat domácí rozjet a tak zastavuje hru již v začátku TO 4:5. Obě družstva předvádí pro oko diváka hezký volejbal, častokrát fanoušci domácích oceňují obě družstva potleskem. Utkání se láme až v koncovce, kdy nejprve trenér Novák bere TO za stavu 17:18 z pohledu hostů, který Karlovarsku pomáhá a trenér Dvořák kontruje druhým TO za stavu 20:18 z pohledu domácích. Zastavená hra rozhodí domácí natolik, že trenér Novák žádá druhý TO za stavu 20:20. Domácí si začínají věřit, v koncovce dvakrát střídají na posílení obrany a servisu. Koncovka setu se nakonec přiklonila na stranu domácích, kteří set získávají za stavu 27:25.

Koncovka třetího setu  natolik vlila čerstvou krev domácím, že již od počátku se jim hraje uvolněněji a v jednu chvíli vedou 10:4, kdy musí zastavit hru trenér Dvořák TO. Hra po TO se opět otáčí na stranu hostů a nyní žádá TO trenér Novák 10:7. Ještě jeden bod přidávají hosté 10:8. Naštěstí domácí tato malá krize opouští. A obě družstva se nyní střídají v uhrávání svých ztrát. Další TO pro hosty přichází za stavu 14:10. Trenér Dvořák postupně využívá celých šest střídání v setu. Je cítit z hostů, že se jim již nehraje dobře. Pokud chtějí myslet na vítězství v tomto utkání, musí tento set vyhrát a to je svazuje. Na dostřel Karlovarsku se dostávají za stavu 18:16, kdy domácí trenér Novák raději zastavuje hru, kdy na servisu se zastřeluje hostující Kraffer, který vypouští jeden projektil za druhým. Koncovku setu si domácí již nenechají utéct a za neutuchajícího potlesku domácích fanoušků vyhrávají i čtvrtý set, utkání 3:1 a v sérii se ujímají vedení 2:0. Další utkání tentokrát na horké půdě Českých Budějovic se odehraje v pondělí  9. 4. od 18h.

Autor: Tým Karlovarska

KLADNO VOLEJBAL CZ – VK DUKLA LIBEREC, stav série 1:1

Semifinálové boje jsou v plném proudu a i kladenská sportovní hala hostila druhý zápas play-off. První zápas hraný na liberecké půdě ovládli domácí 3:1 a připsali si první vítězství v sérii. Na kladenské palubovce zvítězili Středočeši a srovnali stav série na 1:1.

č.: 162      dne: 6. 4. 2018       v hod.:  20:00

Kladno volejbal cz - VK Dukla Liberec 3:0 (28:26, 27:25, 25:23)

Rozhodčí: Činátl, Rychlík

Počet diváků: 1 067

Domácí: West, Šulista, Sobotka, Konečný, Hýský, Zajíček, libero Moník. Střídali: Bouza, Blažek

Hosté: Janouch, Správka, Veselý, Štokr, Kriško, Leikep, libera Kunc, Kopáček. Střídali: Indra, Staněk, Galabov

Domácí

Kapitán Adam Zajíček: „Mám radost, že jsme srovnali sérii na 1:1, musíme zůstat nohama na zemi, nelítat v oblacích, ale za dnešní výhru jsem šťastný a děkuji fanouškům za perfektní atmosféru.“

Trenér Milan Fortuník: „My stále hrajeme pod svoje možnosti, ale i tak jsem šťastný, že to stačilo na výhru 3:0. “

Hosté

Kapitán Aleš Správka: „Každý set jsme měli dobře rozehraný, ale koncovky jsme nezvládli. Veškeré koncovky jsme Kladnu nechali díky našim chybám. Gratuluji Kladnu, my se budeme snažit doma zvítězit a sérii vyhrát.“

Trenér Michal Nekola: „Kladno si zasloužilo vítězství, hrálo až do posledního míče. Vlastními chybami jsme dovolili, aby Kladno otočilo a vyhrálo.“

Dukla měla lepší vstup do začátku utkání a ujmula se vedení 4:1. Kladno se divokého nástupu nezaleklo a díky tvrdé smeči Hýského srovnalo na 7:7. Liberečtí se dostali do dvoubodového úprku, jenže domácí se tříbodovou sérií poprvé v zápase dostali do vedení. Do prvního TT šli opět s dvoubodovým vedením hosté. Díky Westovu esu vedl jeho tým 18:17. Oba týmy nedovolily soupeři odtrhnout se o více než jeden bod. To se povedlo Liberci po nedovolené tažené nahrávce Hýského. Tým z Podjěštědí si tak vybojoval dva setboly, přičemž nevyužil ani jeden a možnost získat první sadu mělo rázem Kladno. Středočeši využili čtvrtý setbol a ujali se vedení v zápase.

Dvoubodového vedení se ujmuli Středočeši po vytlučených blocích Konečného (4:2). Po dvojdoteku Moníka byl stav ve druhém setu opět vyrovnaný (6:6). Severočeši zapnuli obrátky a ujmuli se vedení 13:10. Trenéru Fortuníkovi skvěle vyšel tah, když poslal na podání Bouzu, který přesně trefil růžek hrací plochy a srovnal tak na 20:20. Díky přešlápnutí jednoho z hostujících hráčů získalo Kladno i sadu číslo dvě.

Třetí set začali lépe domácí a kladenská hala narvaná k prasknutí byla ve varu. Kladno nebylo k zastavení a do prvního TT šlo za stavu 8:4. Hosté nechtěli odjet potupeni a několika body v řadě se vrátili do zápasu (11:10). Díky chybám Středočechů se hosté dostali do vedení 15:13 a hra měla rázem naprosto jiný charakter než na začátku setu. Po esu Leikepa vedl jeho tým 21:17. Kladno nechtělo jít do čtvrtého setu a pěti body v řadě se dostalo do vedení 22:21. Po Konečného smeči vyhráli Kladenští 3:0 a srovnali stav série na 1:1.

Autor: Vojtěch Voštinka