18.4.2018

Oslabené Kladno prohrálo v hale na Sletišti poprvé až ve finále !!!

Vzhledem k lepšímu postavení Kladna po základní části UNIQA volejbalové extraligy mužů 2017/18 začínala finálová bitva ve středočeském městě. Největšími favority na účast ve finále byli České Budějovice a Liberec, ty si zahrají „pouze“ o bronz. Karlovarsku stačily na postup přes Jihočechy tři zápasy, Kladno se dostalo přes tým z Podještědí po čtyřech utkáních. První finále se rozhodlo až v pátém setu a šťastnějšími se stali hráči Karlovarska, kteří si na domácí palubovku přivezou cenný skalp.

č.: 170        dne: 18. 4. 2018     v hod.:  20:15

Kladno volejbal cz – VK ČEZ Karlovarsko 2:3 (18:25, 28:26, 21:25, 25:23, 10:15)

Rozhodčí: Fink, Kovář

Počet diváků: 1100

Domácí: Hýský, Zajíček, West, Šulista, Sobotka, Konečný, libero Moník. Střídali: Bouza, Blažek, Trojan

Hosté: Treial, Rejlek, Zmrhal, Široký, Ropret, Hudeček, libero Pfeffer. Střídali: Kriško, Prešinský

Domácí

Blokař Vladimír Sobotka:Nehráli jsme tak špatný zápas, ale dělali jsme hloupé chyby. Neudrželi jsme konstantní výkonnost, což nás stálo dnešní výhru.“

Trenér Milan Fortuník:Dnes jsme se trápili a byli jsme horší, i tak jsme to dotáhli do pátého setu. Karlovarsko bylo celý zápas o krůček napřed.“

Hosté

Kapitán Ondřej Hudeček:Jsme rádi za vítězství, na příjmu jsme se dnes prali, ale v důležitých momentech jsme to ubojovali. Doufám, že doma podáme ještě lepší výkon.“

Trenér Jiří Novák: „Jsme rádi, že jsme sérii začali vítězstvím. Kladno doma doposud v této sezóně neprohrálo, o to je ta výhra cennější. Hráli jsme už i lépe než dnes, ale vítězství se počítá, to je důležité.“

Do zápasu vstoupilo lépe Karlovarsko, které se po dvou úspěšných blocích v řadě ujalo vedení. Domácí působili ze začátku rozpačitým dojmem a dostali se do tříbodové ztráty. Po prvním TT hosté ještě více nabrali na obrátkách a po esu Ropreta vedl jeho tým 10:5. Následoval přímý bod Konečného, který však po servisu ze hřiště odešel kvůli zjevnému zranění, které si při podání přivodil. Při druhém TT byl rozdíl už šestibodový ve prospěch Karlovarska. Středočeši nehodili flintu do žita a smázli ztrátu na tři body. Hosté ovšem potvrdili roli aktivnějšího týmu a první sadu vyhráli 25:18.

I ve druhém setu se ze začátku více dařilo hostům, ale Kladno náskok ihned stáhlo. Karlovarsku v tomto zápase skvěle vycházely bloky, a i díky nim při prvním TT opět vedlo o dva body. Ani tento druhý úprk neměl dlouhého trvání a díky doteku nízké kladenské střechy byl stav ve druhé části opět vyrovnaný. Kladno se začalo dostávat do obrátek a pěti body v řadě se poprvé v zápase soupeři vzdálilo (13:9). Do plných praštili i hosté a díky čtyřbodové sérii bylo znovu vyrovnáno. Domácí fanoušci měli důvod k radosti, když Sobotka smečí změnil skóre na 18:15. Rejlek mohl dorovnat stav na 22:22, ale kladenský dvojblok byl proti a domácí si udrželi dvoubodové vedení. To už neplatilo vzápětí a skóre bylo vyrovnané. Při čtvrtém setbolu vyburcoval moderátor diváky k fandění ve stoje a tahle změna Kladenským pomohla, jelikož Zajíček jednoblokem urval první set pro Středočechy.

Třetí set byl velice vyrovnaný a oba týmy si uvědomovaly, že dochází na lámání chleba. Jak Kladno, tak i Karlovarsko si připisovalo po bodu a nedovolilo soupeři bodově utéct. To jen do doby, kdy si Karlovarsko připsalo tři body v řadě (10:13). S vývojem hry se nespokojil Matt West, který se netradičně dostal do role smečaře a dělovkou snížil. Na podání se dostal Bouza a Kladenští tak jako v předešlém setu opět pětkrát v řadě bodovali a srovnali na 17:17. Hosté odpověděli tříbodovou šňůrou a k zisku druhé sady byli znovu blíž. Vytvořený náskok z ruky nepustili a třetí set ovládli.

Čtvrtý set začal přehlídkou dvoubodových sériích (4:4). Do prvního TT připisovaly oba týmy po bodu, pak se do vedení o čtyři body vrhlo Kladno. Po nepovedeném servisu Prešinského se šlo do druhého TT za stavu 16:14. Ten evidentně prospěl Karlovarsku, které se prezentovalo třemi body v řadě. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Na 20:18 zablokoval Hýský se Zajíčkem. Domácí si dvoubodový náskok pohlídali až do konce a o prvním vítězi semifinále musel rozhodnout až pátý set.

V nervy drásající páté sadě se oba týmy praly o každý bod. Jako první se do dvoubodového úniku dostali hosté, který následně ještě zvětšili. Po zbytek setu jej v poklidu kontrolovali a došli si pro první vítězství ve finálové sérii.

Autor: Vojtěch Voštinka