25.3.2019

Ostrava a České Budějovice slaví postup do semifinále, úřadující mistr končí

Máme za sebou třetí zápasy letošního čtvrtfinále UNIQA volejbalové extraligy mužů 2018/19 a o překvapení nebyla nouze. Loňský mistr VK Karlovarsko ani ve třetím utkání nestačil na bojovnou Ostravu a bez jediného vítězství pro ně sezóna končí. Ostrava postupuje do semifinále, stejně jako Jihostroj. Vítěz základní části extraligy z Českých Budějovic sice první set v domácí hale prohrál, ale ve zbylých třech nedal Ústí nad Labem šanci. Dukla Liberec nedovolila v zápase s Odolenou Vodou dramatičtější zápletku a potvrdila roli favorita ve třech setech. Vicemistr z Kladna pokračuje v matných výkonech a po domácí prohře s Brnem bude muset v příštím zápase odvracet brněnský mečbol.

VK OSTRAVA – VK ČEZ KARLOVARSKO, stav série 3:0

Nejvyrovnanější zápas ze všech tří mezi Ostravou a Karlovarskem. V předešlých utkáních rozhodla bojovnost Ostravy. Dnes přijelo Karlovarsko se snahou za každou cenu vrátit sérii do Varů a sršelo bojovností. V napínavém zápase, kdy Ostrava byla třikrát jen jeden míč od hrozící cesty na západ Čech, odvrátila všechny tři mečboly, sama hned první vybojovala a raduje se z postupu.

č.: 150           dne: 25. 3. 2019            v hod.: 18:00

VK Ostrava – VK ČEZ Karlovarsko 3:2 (22:25, 23:25, 26:24, 25:23, 16:14)

Rozhodčí: Vlastimil Kovář, Jakub Gall

Počet diváků: 855

Domácí: Kotas, Podlesny, Janků, Sedláček, Dvořák, Menner, libero Sobczak. Střídali: David, Vancl, Beal, Štefko

Hosté: Zmrhal, Patočka, Džavoronok, Wiese, Beer, Rejlek, libero Pfeffer. Střídali: Hudeček, Van Haarlem, Vašina

Jan David (kapitán VK Ostrava): „Byl to perfektní zápas, hodně vyhecovaný. Nám trochu uškodila koncovka prvního setu, kdy jsme ztratili velmi nadějné vedení. Udělali jsme tam zbytečné chyby, které kvalitní soupeř samozřejmě potrestal. Musím říct, že Karlovarsko bylo na nás úplně jinak a lépe připraveno než v předchozích dvou zápasech. Před zaplněnou halou a s fantastickou podporou fanoušků jsme došli obratem k postupu do semifinále.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Bylo to utkání plné zvratů. My jsme až do stavu 21:17 v prvním setu navázali na naše předchozí výborné výkony. Jenže jsme v koncovce prvního setu nesložili tři lehké míče a Karlovarsko to nakoplo. Ve třetím setu přišel další zvrat a utekli jsme tam hrobníkovi z lopaty, když jsme odvrátili dva mečboly. Dnes nerozhodovalo naše větší sebevědomí, ale zvládnuté koncovky. My jsme také více chtěli a hnala nás plná hala. Poslední zvrat přišel v samotné koncovce zápasu, kdy po dobře rozehraném tiebreaku jsme museli zase odvracet mečbol soupeře.“

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „My jsme se v prvním setu zázračně vrátili do zápasu. Z toho jsme těžili v druhém setu. Ve třetím setu byla Ostrava odvážná v koncovce a my jsme to nedohráli. Ve čtvrtém setu jsme měli dva balony na to, abychom měli do koncovky větší náskok. Pátý set byl o štěstí. Ostravu hnala plná hala. Dnes jsme nebyli horším týmem. Je to sport, rozhodovaly maličkosti a domácí měli více štěstí. Máme z této série ponaučení, že obhajoba titulu je těžká a nabrali jsme zase zkušenosti do další sezony.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Dnes to z naší strany sneslo parametry zápasu play-off. Kluci bojovali, nechali tam všechno, jenže my jsme umožnili Ostravě ve třetím setu se nadechnout a ona se nadechla. Jsou stavy v koncovkách setů, kdy prostě musíme dát servis. My lehký servis zkazíme a vzápětí dostaneme eso. Nechtěli jsme do všeho mlátit, ale prostě v koncovkách tohoto zápasu si to Ostrava neuhrála sama, ale sety jsme dohráli našimi chybami.“

V úvodu utkání je Ostrava aktivnější a brzy jde do vedení 4:2. Podlesny boduje přímo z podání. Hosté se rychle dostanou do hry, ale podobně kvalitním servisem se předvede i Janků (7:4). Čistým esem se prezentuje domácí blokař Sedláček (9:5). Podobně se ukazuje hostující univerzál Rejlek (10:8). Od stavu 12:9 hraje Ostrava koncentrovaně a drží si náskok. Když je Rejlek zablokován, vedou domácí 17:13. Čtyřbodový náskok si drží domácí až do stavu 21:17, když přichází na podání hostující blokař Patočka. Z tohoto postavení se domácí dostanou za stavu 21:24 po sedmi bodech v řadě v podání Karlovarska. To vítězí po velkém obratu v prvním setu 22:25.

Úvod druhého setu je vyrovnaný. Oba celky trpělivě ztrátují. Jako první jdou do náskoku dvou bodů hosté, kdy zvládne dohrávaný míč Wiese (9:11). Ostrava má problémy s podáním Džavonoroka a po bloku Rejlka je náskok hostů již tříbodový (9:12). Po bodovém bloku domácího kapitána Davida ztrácí Ostrava jen bod (12:13). Jenže po nevynucené chybě ostravského blokaře má Karlovarsko zase tři body k dobru (12:15). Na druhé straně podobně chybuje Zmrhal (15:16). Menner z pozice pipe netrefí hřiště a loňský mistr se zase vzdaluje (15:18). Je to jako na houpačce. Sedláček těží z dobrého podání Kotase (17:18). Po skvělé práci Podlesneho s Mennerem v poli a nevynucené chybě Wieseho je srovnáno (18:18). Do koncovky jde po přešlapu hostujícího hráče pod sítí ve vedení Ostrava (20:19). Po důrazném útoku Mennera je to za stavu 23:23 kdo s koho. První setbol má po útoku Zmrhala Karlovarsko (23:24). Druhý set ukončuje univerzál Rejlek přímým bodem z podání (23:25).

V úvodu třetího setu je v hlavní roli domácí smečař Menner, který dvěma body v řadě upravuje na 4:2. Hosté otáčejí při podání Wieseho čtyřmi body v řadě na 4:7. Ostravě v utkání nefunguje podání jako v těch předchozích duelech. Až se do toho za koncovou čarou opře Janků a domácí snižují na 8:9. Menner vytlouká hostující blok a Ostrava srovnává na 10:10. Dlouhou rozehru zakončuje přesně Rejlek, a když přidá další důrazný útok, Karlovarsko je zase ve vedení (10:13). Domácí před zaplněnou halou nechtějí prodat kůži lacino a Dvořák přímým bodem z podání snižuje na 12:13. Ostravu trápí příjem, a proto nedochází k obratu. Beer zvyšuje blokem na 12:15. Domácí smečař Janků dvakrát zablokuje Rejlka a je srovnáno (16:16). Po technické chybě hostů a nevynucené chybě Zmrhala vede před koncovkou Ostrava (20:18). Když Menner nezvládne nadějný útok na 22:19, hosté při podání Patočky otáčejí na 21:22. Wiese zařídí pro hosty dva mečboly (22:24). Ostrava odvrátí i díky přímému bodu z podání Mennera oba mečboly (24:24). Janků posílá první setbol na stranu Ostravy (25:24). Po bloku Podlesneho na Rejlka zůstává Ostrava v zápase (26:24).

První dva body ve čtvrtém setu patří domácím. Hosté obětavou hrou v poli vyrovnávají po útoku Rejlka na 4:4. Dvoubodový náskok vrací domácím při podání Podlesneho Dvořák (6:4). Karlovarsko srovnává po bloku Patočky na 9:9. Když Janků ubrání na síti Wieseho, berou si domácí opět náskok dvou bodů (13:11). Oba týmy kazí podání, ale Ostrava si stále drží minimální náskok (18:16). Před koncovkou mají domácí po útoku Sedláčka středem stále k dobru dva body (20:18). Na 22:19 zvyšuje Menner a Ostrava je blízko k vynucení si zkrácené hry. Po skvělém podání Wieseho však snižuje Rejlek na 22:21 a Karlovarsko je ve hře. Wiese vzápětí přímým bodem z podání srovnává na 22:22. Ostravský univerzál Dvořák přihraje svému týmu po dvou perfektních útocích dva setboly (24:22). Druhý setbol domácí využívají díky zkaženému podání střídajícího Vašiny (25:23).

Do tiebreaku vstupuje lépe v euforii hrající Ostrava. Při podání Sedláčka uhrává první dva body útokem Mennera a blokem Davida. Po přímém bodu z podání Dvořáka a důrazném útoku Mennera vede Ostrava již 5:1. Po nevynucené chybě Davida snižuje Karlovarsko na 6:4. Po bloku Zmrhala je rozdíl mezi oběma soupeři již jen jeden bod (7:6). Strany se střídají za stavu 8:6. Ostrava drží stále náskok dvou bodů i po útoku Sedláčka středem (10:8). Po nevynucené chybě Mennera je srovnáno (11:11). Vzápětí je po dalším kvalitním podání Wieseho zablokován Dvořák (11:12). Za stavu 13:13 se hraje o všechno. První mečbol mají hosté, když Zmrhal vytlouká domácí bloky. Rejlek však kazí podání. Po nevynucené chybě Rejlka má první mečbol také Ostrava (15:14). U druhého podání Podlesneho udělají hosté technickou chybu a Ostrava po výhře 16:14 dokoná senzační obrat v zápase a postupuje do semifinále.

Autor: Martin Němec, foto Jaroslav Obsadný

VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE – SKV ÚSTÍ NAD LABEM, stav série 3:0

Jihostroj České Budějovice mohl v souboji s Ústím nad Labem rozhodnout čtvrtfinálovou sérii již ve třetím utkání v domácím prostředí. Oba předchozí zápasy se vyvíjely podle papírových předpokladů a ukázaly kvalitu vítěze základní části. Ten dnešní byl však mnohem dramatičtější.

č.: 147          dne: 25. 3. 2019             v hod.: 18:00

VK Jihostroj České Budějovice – SKV Ústí nad Labem 3:1 (21:25, 25:12, 25:21, 25:17)

Rozhodčí: Činátl R., Rychlík D.,

Počet diváků: 1100

Domácí: Mach, Šotola, Staples, Ondrovič, De Amo, Michálek, libero Kryštof. Střídali: Křesťan, Todua, Fila, Kraffer, Kupilík

Hosté: Willyam Da Silva, Wilson, Kramár, Koci, Tibitanzl, Bartůněk L., libero Kořínek. Střídali: Šulava, Průcha

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Jsem rád, že se nám to po prvním setu podařilo otočit a zvládli jsme to. Doufám, že zaslouženě postupujeme.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „My jsme dneska nevstoupili do zápasu vůbec dobře, musím za to hráče trochu vypeskovat. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Ústí hrálo dobře, odvážně, naprosto si set zasloužilo. I přesto, že náš výkon nebyl excelentní, jsme tam!

Filip Kramár (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „Gratuluju domácím k postupu do semifinále. Byli po celou dobu lepším týmem než my. My jsme bojovali a hráli s nadšením. Jsem rád, že jsme aspoň prohráli s tím nejlepším týmem.“

Jakub Salon (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Dneska jsme moc chtěli vrátit sérii do Ústí, protože by si to naši fanoušci zasloužili. Myslím si, že jsme tu sérii neodehráli špatně. Bojovali jsme o každý míč. Přehrál nás lepší tým. Gratuluji Budějovicím.

Severočeši nepřijeli odevzdat svou kůži zadarmo. V prvním setu překvapili domácí bojovným výkonem, tvrdými údery vynikal především univerzál Kramár. Jihostroj začal trochu nervózně, nezachytil úvodní nápor hostů, a tak Ústí získalo poměrně nečekaně úvodní set v utkání.

Domácí hráče prohraný set zdravě naštval. Trenér Dvořák poslal na palubovku zkušenějšího Křesťana a bijce Toduu a Jihostroj v kvapíkovém tempu srovnal stav setů na 1:1.

Ve třetím dějství Českobudějovičtí hnaní bouřlivou atmosférou ve Sportovní hale rychle utekli až na 22:12. Pak se hostům podařilo skóre malinko srovnat, větší drama ale domácí nepřipustili. Druhý set vyhráli poměrem 25:21.

Čtvrtý set patřil Filipu Křesťanovi. Rozehrál se k výbornému výkonu, smečoval ze všech pozic a dotáhl svůj tým k vítězství a tím pádem i do semifinále.

Autor: Redakce VK Jihostroj Č.B., foto Dan Kubát

VK DUKLA LIBEREC – AERO ODOLENA VODA, stav série 2:1

Za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy se čtvrtfinálová série vrací pod Ještěd do sportovní haly Dukly Liberec. Zda Dukla opět využije domácího prostředí, jako v prvním čtvrtfinále se přišlo na vlastní oči přesvědčit opět velké množství fantastických diváků, kteří měli lví podíl na zisku prvního bodu Dukly. Stejnou mincí oplatili fanoušci AERA v odvetě, kde domácí AERO v naprosto stejném čase 104 minut Duklu přehrálo a vyrovnalo. Dnešní utkání má i slavnostní přívlastek. Dlouholetý člen a kronikář Dukly, reprezentant ČSSR, s titulem Mistra světa v roce 1966, bronzový medailista z olympijských her v Mexiku 1968 a věrný divák Dukly Liberec, který již řadu let nechyběl na jediném mistrovském utkání Dukly - Mgr. Josef Smolka starší slaví životní jubileum (80 let - gratulujeme). Ale musíme se vrátit na palubovku liberecké sportovní haly, kde domácí volejbalisté předvádějí velmi kvalitní a hlavně naprosto bezchybný výkon a zaslouženě vítězí ve třech setech třetího čtvrtfinálového utkání play-off UNIQA extraligy mužů a ujímají se vedení 2:1 na zápasy. Ve čtvrtek pokračuje čtvrtfinále dalším zápasem v Odoleně Vodě v netradičním čase 20:15 hodin před televizními kamerami ČT Sport.

č.: 148            dne: 25. 3. 2019                 v hod.: 18:00

VK Dukla Liberec – AERO Odolena Voda 3:0 (25:17, 25:18, 25:17)

Rozhodčí: Petr Kvarda a Jaromír Kořenek

Počet diváků: 916

Domácí: Veselý, Biernat, Pietruczuk, Leikep, Štokr, Grut, libera Kopáček, Kunc. Střídali: Indra, Kroužek, Srb, Správka

Hosté: Viiber, Vanags, Gear, Russell, Mikula, Walsh, libero Hadrava. Střídali: Vachoušek, Kotrch, Holčík

Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): „Dnes musíme být určitě spokojeni. Tento zápas jsme potřebovali hrát přesně v takovéto formě, kterou jsme předvedli. Nenechali jsme Odolku ani v jednom setu se nadechnout. Stále jsme soupeře tlačili. Dohrávali jsme bodové balóny a to je velice důležité. To nám velice pomáhalo a tím jsme měli AERO stále bodově pod sebou. Nyní jedeme na Odolku a musíme pokračovat ve stejném nasazení a získat třetí vítězství.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Dnes zasloužené vítězství. Kluci odvedli koncentrovaný výkon od prvního do posledního balónu. Takto musíme hrát celou dobu, takže jsem spokojen.“

Tomáš Kotrch (kapitán Aero Odolena Voda): „Dukla dnes hrála výborně. Přehrála nás, takže gratuluji a uvidíme se ve čtvrtek.“

Jiří Šiller (trenér Aero Odolena Voda): „Gratuluji domácím k vítězství i k výkonu. My se musíme nad sebou trochu zamyslet a vrátit se na začátek. Musíme hrát poctivě náš volejbal.

AERO nastupuje bez svého zraněného univerzála Martina Hladíka a v dresu Dukly laboruje s kolenem přijímající smečař Petr Šulista. A právě první bodový blok zaznamenává Libor Leikep, když zastavuje nového univerzála AERA Alexe Russella (3:1). Po odehrání obouruč vrchem mimo hrací zónu již Dukla vede o tři body (6:3) a po chytré smeči Honzy Štokra o blok AERA dokonce o čtyři body a to si již trenér AERA Jirka Šiller žádá oddechový čas (7:3). Hosté nezvykle kazí na útoku a po smeči do autu (Marek Mikula) Dukla přidává další bod navrch (9:4). Ale ani zde není konec přísunu bodů na straně Dukly při podání Honzy Štokra. Andrej Grut šikovně po lajně pokládá další míč do pole soupeře a máme tu již druhý time hostů (10:4). Za stavu 12:5 se na bloku pro změnu vyznamenává Jakub Veselý a máme tu další bod k dobru (12:5). Hosté servírují na hraně rizika a jedno podání za druhým končí v autu. To, co AERO zdobilo v prvních dvou utkáních, zatím nevychází. Vrcholem je smeč Alexe Russella do půlky sítě (15:7). Nekompromisní tvrdé podání Bartosze Pietruczuka zvyšuje vedení Dukly na úctyhodných 19:8 (eso). Za zmínku stojí velmi pěkné eso AERA (Kevin Gear), které snižuje na rozdíl osmi bodů (19:11). Dukla rychle zastavuje oddechovým časem. Po time tu máme další šťastné eso hostů a střídání na straně Dukly. Ani střídání nedostává z podání Kevina Geara. Další dvě esa dopadají na palubovku haly Dukly (19:13). A na podání přichází Jan Štokr a Dukla je kousíček od vítězství v setu (23:14 – eso). Přesně sehraný signál středem tvrdě zakončuje Jakub Veselý a na světě je první setbol utkání (24:15). Zkažené podání domácích oddaluje konec setu. Francis Walsch čistým esem přidává další bod na stranu AERA (time Dukla), ale po time Dukly další podání směřuje do velkého autu a domácí se ujímají vedení 1:0 na sety (25:17).

Po změně stran a slavnostního ceremoniálu k životnímu jubileu pana Smolky začíná na síti úřadovat Libor Leikep a získává první tři body (3:0 - 2x blok a zalívka). Hostující trenér reaguje střídáním. Na palubovku posílá Standu Vachouška za Alexe Russella. Smeč AERA do autu o pásku (Toms Vangs) zvyšuje vedení Dukly na čtyři body (8:4). Chytrá smeč po diagonále přesně do zadního růžku (Bartosz Pietruczuk) přidává další plusový bodík na stranu domácího týmu a trenér Jiří Šiller opět zastavuje hru oddechovým časem (11:6). Po time Standa Vachoušek blokem kosmeticky upravuje o čtyři body a následná smeč do autu Dukly znamená vedení Dukly o pouhé tři body (12:9). Obě družstva se překonávají v obětavosti. Žádný míč ani pro jednu stranu není ztracený. I v hledišti se diváci obou táborů překonávají v povzbuzování. Při podání kapitána AERA Tomáše Kotrcha hosté dvakrát zablokovali útok domácích a z velkého náskoku Dukle zbývá poslední bod (16:15 – blok Robert Viiber, time Dukla). Po zkaženém podání na servis střídá Michal Nekola Patrika Indru a máme tu eso i na druhé straně (18:15). Diagonální smeč Honzy Štokra zvyšuje na čtyřbodový rozdíl a AERO rychle žádá oddechový čas (20:16). Blokem Honza Štokr přidává další bod v samotné koncovce (22:17) a domácí jsou velmi blízko zisku i druhého setu. Trojblok Dukly (Jakub Veselý) zastavuje smeč z pipe a je tu setbol druhé sady za stavu 24:18. Ten vzápětí proměňuje Standa Vachoušek smečí do autu a domácí jsou ve vedení 2:0 na sety.

K velkým změnám v sestavě hostů dochází ve třetím setu. Na palubovce zůstává Stanislav Vachoušek, na nahrávku přichází Jakub Holčík a na blok kapitán Tomáš Kotrch. Po velice vyrovnaném úvodu, kde obě družstva předváděla boj o každý míč, přichází nepatrný bodový újezd Dukly až za stavu 10:8 (jednoblok Jan Štokr). Další bodík Honzy Štokra (12:9) zvedá z lavičky Jiřího Šillera, aby zastavil hru oddechovým časem. I další plusový bod patří Honzovy Štokrovi. Svým podáním přímo sestřeluje libero AERA (Michael Hadrava) a máme tu čtyřbodové vedení Dukly (14:10). Technické provinění AERA (nahrávač hrál jako zadní přes) a smeč ze zadní zóny Honzy Štokra o blok hostů zvyšuje na šestibodové vedení při podání Andreje Gruta (17:11). Po time hostů se na bloku vyznamenává Bartosz Pietruczuk a na útoku středem Jakub Veselý a domácí spěchají do koncovky s velkým bodovým náskokem (19:11). Čisté eso Patrika Indry zvyšuje rozdíl devíti bodů (21:12). A na palubovce se objevuje další mladíček v dresu Dukly Miroslav Kroužek. A nevede si vůbec špatně, hned jeho první útok končí bodem domácích (22:14). V koncovce Dukla trochu polevuje na útoku a dovoluje hostům kosmeticky upravit nepříznivý stav. Přesto za stavu 24:16 celá hola stojí a raduje se z prvního mečbolu. Ten si domácí kazí podáním. Ale na druhé straně i Marek Mikula své podání směřuje do velkého autu a je konec utkání. Domácí vítězí 3:0 na sety a ujímají se vedení 2:1 ve čtvrtfinálové sérii.

KLADNO VOLEJBAL CZ – VOLEJBAL BRNO, stav série 1:2

Za stavu 1:1 chtěli Orli znovu v domácím prostředí zlomit sérii na svou stranu, soupeř povzbuzený hladkou výhrou si přijel pro druhé vítězství v sérii. Utkání mělo náboj i díky výsledkům základní části extraligy, protože v ní ani jedno z družstev nedokázalo zužitkovat domácí prostředí.

č.: 149           dne: 25. 3. 2019                       v hod.: 18:00

Kladno volejbal cz – Volejbal Brno 1:3 (25:15, 18:25, 22:25, 18:25)

Rozhodčí: Kamil Renčín, Jan Krtička

Počet diváků: 761

Domácí: Habr, Vemič, Zajíček, Baranov, Hýský, Sobotka, libero Moník. Střídali: Blažek, Marel

Hosté: Licek, Hukel, Okosanovic, Handlíř, Pražák, Truong, libero Weber. Střídali: Římal, Provazník, Jakubec

Tomáš Hýský (kapitán Kladno volejbal cz): Přehrává nás mladý tým Brna, který je více bojovný a nadšený.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Jsme méně agresivní a méně tvrdí. Nejsme odevzdaný, ale náš výkon je slabý. Nejsme schopni Brno ubránit a zatlačit servisem.“

Tadeáš Handlíř (kapitán Volejbal Brno): „V prvním setu jsme se do toho dostávali a hledali se na příjmu. Pak jsme se rozehráli a šlo nám vše tak, jak jsme chtěli. Jsme rádi, že jsme v Kladně vyhráli.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Chtěli jsme zopakovat výkon z předešlého utkání a vyvarovat se chyb. Ustáli jsme vstup do zápasu, kdy Kladno tlačilo servisem a pak jsme domácí přehráli na útoku i na servisu.“

V úvodu prvního setu třetího vzájemného zápasu se domácí tým Kladna dostal do šestibodového vedení 10:4. Hostům se díky chybám na útoku domácího družstva a vlastní účinné obraně podařilo náskok domácího týmu snížit na 11:7. Avšak domácí tým zpřesnil hru a byl důraznější na servisu i v útoku, odskočil na rozdíl deseti bodů za stavu 18:8. Domácí tým si udržel náskok až do konce setu, který skončil 25:15.

Do druhého setu vstoupili lépe hosté, když získali dvoubodové vedení. Domácí tým dotáhl na 5:5, ale hosté se dokázali opět díky důraznému útoku odtrhnout o dva body. Hra Brna získala na důraznosti, hosté v průběhu setu získávali bodový náskok. Zásluhu na tom měl přesný servis univerzála Římala. Zatímco se domácímu týmu nedařilo v obraně ani v útoku. Set skončil vítězně pro tým hostů ve stavu 18:25.

Na začátku třetího setu se hosté opět dostali do tříbodového vedení především zásluhou univerzála Římala. Hosté si díky dobrému servisu dokázali vybudovat čtyřbodový náskok, který po celý set drželi. Za stavu 20:20 rozhodly chyby v obraně domácích a nedůrazný útok. Hosté vyhráli třetí set 22:25.

Do čtvrtého setu vstoupili domácí čtyřmi chybami na servisu, hosté naopak na servisu dominovali. Volejbal Brno dominoval v setu rychlou hrou na útoku, zatímco se domácímu týmu nedařilo z útoku získat bod. Hosté si dokázali udržet čtyřbodový náskok, který ke konci setu proměnili a vyhráli set 16:25. Tím získali druhý bod ve vzájemných zápasech.

Autor: Jitka Kotrlová