7.2.2019

Ostrava i díky skvělému servisu dál pokračuje na vítězné vlně

V předehrávce 19. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2018/19 přivítali benátečtí volejbalisté hráče Ostravy. Ostrava v posledních kolech vyhrává jedno utkání za druhým a dokonce v TV dohrávce 17. kola svým nebezpečným servisem doslova rozstřílela zkušený Jihostroj (127 x eso v soutěži), který v roli jasného favorita nezískal na domácí palubovce ani set. Benátky v minulém kole těsně zvítězily ve Zlíně 3:2 a konečně ochutnaly po dlouhé době pocit vítězství. Lví podíl na vítězství měl nový nahrávač Branislav Skladaný, který na závěr soutěže Benátky posílil. Ani Braňo, ani další benátecké posily (Jakub Rybníček, Michal Kotek a Martin Vítek) nedokázaly zastavit rozjetou Ostravu, která přidává do své sbírky další vítězství bez ztráty setu a nadále ohrožuje elitní čtyřku UNIQA volejbalové extraligy mužů.

č.: 110          dne: 7. 2. 2019                  v hod.: 18:00

VK Benátky nad Jizerou – VK Ostrava 0:3 (18:25, 20:25, 18:25)

Rozhodčí: Kamil Renčín a Michal Kostka

Počet diváků: 265

Domácí: Hudák, Skladaný, Nesvačil, Gryuk, Rybníček, Rojas, libera Ticháček, Kotek. Střídali: Vítek, Němeček, Sukuba

Hosté: Podlesny, Janků, Sedláček, Dvořák, Menner, Kotas, libero Sobczak. Střídali: Štefko, David

Michal Sukuba (kapitán VK Benátky nad Jizerou): „Ostrava dnes hrála výborně na ztrátu. Měli celou dobu dobře přihráno a tím i velmi dobře kombinovali. Nám se je nepodařilo bránit a Ostrava na nás vytvořila velký tlak na servisu a my jsme jejich servis vůbec neustáli. Vůbec jsme s hosty nevydrželi držet krok, a to zřejmě dnes rozhodlo. Hosté si vždy v průběhu setu vypracovali bodový náskok, který si pohlídali do koncovek setů a my jsme je nedokázali zatlačit servisem tak, abychom si některé body ubránili.“

Vladimír Němeček (hrající trenér VK Benátky nad Jizerou): „Dnes jsme nepodali dobrý výkon. Po minulém vítězném zápase ve Zlíně, kde se nám dařilo, tak tentokrát jsme odpadli. Ostrava měla dobrý servis, o kterém jsme věděli. V důležitých fázích zápasu na servisu přitlačila a my jsme na to nedokázali odpovědět.“

Jan David (kapitán VK Ostrava): „Myslím si, že jsme do Benátek přijeli velmi dobře připraveni. Čekali jsme, že soupeř bude bojovat a tlačit na nás, protože se potřebuje dostat z posledního místa v tabulce. My jsme ale ukázali, že jsme na vítězné vlně, že jsme v eufórii a že se nám nyní velmi daří. Zápas jsme dotáhli do vítězství a za to jsme moc rádi. Jsou to důležité body do celkové tabulky.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Jsem samozřejmě rád za tři body, které nám pomohou do tabulky a jsem také rád, že kluci k dnešnímu utkání přistoupili zodpovědně. Také mě potěšil výkon hráčů, kteří přišli do hry během hry. Takže z naší strany dobrý zápas.“

Lepší úvod si nemohli hosté přát. Nepříjemné podání (Blazej Podlesny) dělá domácím značné problémy a Ostrava se dostává snadno do vedení 0:5 a domácí hrající trenér Vladimír Němeček rychle zastavuje hru oddechovým časem. Naštěstí pro domácí po time hosté své podání kazí a konečně tu máme bod i na straně Benátek. Při podání Jakuba Rybníčka se podařilo Benátkám na jednom postavení vyrovnat (8:8, 2x eso) a při dalším parádním podání Andyho Rojase se Benátky dokonce dostávají do vedení po chybě Ostravy na útoku středem a bloku Martina Hudáka (11:9). Úspěšné podání Ostravy (eso Vojtěch Bauman) rychle obrací vedení na stranu hostů (14:17) a Benátky opět začínají tahat za kratší konec provazu. Další příděl na straně Ostravy přichází při podání Antona Mennera (16:21 – time domácích), na který již domácí recept nenacházejí. Hosté pomalu kráčí k vítězství první sady s velkým náskokem získávají první setbol (18:24). Hned první setbol proměňuje David Janků z hlavního kůlu přesnou smečí do středu hřiště na zadní lajnu a hosté jsou ve vedení 0:1 na sety.

V úvodu druhého setu domácí chybují na útoku i podání a zbytečně pouštějí hosty do vedení 5:7. Dobře postavený trojblok Ostravy zvyšuje vedení již o čtyři body (7:11). Ostravě se daří i na podání a po přímém bodě si Benátky žádají svůj oddechový čas (8:13). Bezchybnou hrou si hosté udržují vedení až do koncovky setu. Nepříjemné zkrácené podání Antona Mennera přináší další eso v utkání a druhý time na straně domácích (18:23). První setbol druhé sady přichází po takovém bloku - nebloku (19:24). První setbol odvrací Andy Rojas krásně sehraným útokem z pipe, ale druhý si již hosté pohlídali. Blokem zastavuje Oliver Sedláček útok Benátek a hosté se ujímají vedení 0:2 na sety.

Úvod třetího setu vypadá ze strany Benátek trochu ospale. Míče zadarmo si nedokáží domácí zpracovat a hosté snadno vedou 4:7. Poté se hra domácích trochu zkvalitňuje a při podání Andyho Rojase Benátky dokonce vedou 8:7. Vedení ale netrvá dlouho, opět zbytečné chyby Benátek na útoku znamenají vedení hostů 10:12. Po špatném příjmu hostů se nám stav rychle vyrovnává na 12:12 (podání Branislav Skladaný), ale to je ze strany domácích poslední vyrovnanější stav. Za nedlouho nám svítí na ukazateli skóre 12:14 a domácí si opět vybírají oddechový čas. Ale ani to na kvalitní hru Ostravy nezabírá. Následný útok do bloku a eso Olivera Sedláčka a hosté získávají čtyřbodové vedení 12:16. Další eso hostů a útok do autu Benátek a na ukazateli již svítí stav 14:19. Až při podání Jakuba Rybníčka se konečně Benátkám začíná trochu dařit. Přímý bod z podání a blok Martina Hudáka snižují na 16:19. Po snížení ale přichází rychle konec utkání. Lví podíl na tom mají hostující bloky. Po smeči Davida Janků se hosté radují z prvního mečbolu. Hned první proměňuje Anton Menner velmi tvrdým útokem z pipe a hosté vítězí 0:3.

Autor: Zdeněk ŠOLC

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Saquarema (BRA) - kvalifikace

Schalk / Bourne (USA) – Šépka / Sedlák 2:0 (21:19, 21:17), Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) –...

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)