18.11.2023

Po dvou prohrách už loňský mistr nezaváhal a v Brně vyhrál rozdílem třídy

Sobotní 7. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů 2023/24 nepřineslo žádné překvapení. Papíroví favorité si ohlídali své zápasy a celkem bez problémů si připsali tři body. Lvi v Brně odčinili svůj poslední domácí neúspěch a Kladno nedalo Zlínu sebemenší šanci. Příbram pokračovala pod vedením Dana Rosenbauma ve vítězné sérii a bere tři důležité body proti Ústí nad Labem. Liberec i přes dvě těsné koncovky zvládl domácí zápas s Ostravou a Karlovarsko svůj druhý zápas na severu Moravy také dotáhlo do vítězného konce.

VOLEJBAL BRNO – VK LVI PRAHA

Na Kouničku zavítal atraktivní soupeř z Prahy. Oba týmy měly za sebou náročné pětisetové bitvy ze čtvrtka. Brno i navzdory prohře, dá se říct povedenou z Odolky, Praha naopak nepovedenou domácí z Příbrami. Byla otázka, jestli se projeví nějaká únava a psychická pohoda/nepohoda v tomto zápase, která by mohla ovlivnit výkony týmů. Praha nakonec přijela do Brna dobře připravená a koncentrovaná a dobrým výkonem, zejména na podání a v obraně, Brno jednoznačně předčila a zaslouženě vyhrála 3:0.

Volejbal Brno – VK Lvi Praha 0:3 (13:25, 19:25, 14:25)

Rozhodčí: Kovář V., Spáčil L.

Počet diváků: 350

Domácí: Janků, Janečka, Thiessen, Ross, Marocchi, Dixon, libero Kop. Střídali: Novák, Bukáček, Jehlička

Hosté: Madsen, McCarthy, Schouten, Čech, Crer, Janouch, libera Moník, Tláskal. Střídali: Kollátor, Thiel, Estrada

David Janků (kapitán Volejbal Brno): „Za mě dnes náš nejhorší výkon v sezoně, víc k tomu asi nemám co říct, musíme pracovat dál.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Praha byla dnes výborná na podání a v obraně, my na to nedokázali zareagovat a hosté zaslouženě vyhráli.“

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): „Náš dnešní výkon byla nejlepší odpověď na náš čtvrteční výkon s Příbrami, kdy jsme hráli špatně. Jsem rád, že jsme to zvládli.“

Juan Manuel Barrial (trenér VK Lvi Praha): „Byl to pro nás těžký zápas a až na druhý set jsme hráli velice dobré utkání. Jsem za to rád, protože dobře jsme několik posledních utkání nehráli.

Hosté z Prahy začali lépe zásluhou tvrdého podání McCarthyho a Schoutena, kterého sérii přerušil již na začátku trenér Marek oddechovým časem. Brno snížilo sérií tří podání Dixona, ale vzápětí si Lvi dostali opět do vedení. Za stavu 16:10 pro Prahu Brno využilo druhý oddechový čas, po kterém Lvi dále tlačili. Obraz hry se nezměnil a hosté si dokráčeli k pohodlnému vítězství v prvním setu 25:13.

Druhou sadu naopak začali o něco lépe domácí, mírné vedení ale ještě v první polovině setu Praha zásluhou dobrého podání a obrany otočila. Průběžné vedení 10:7 pro Prahu. Toto mírné vedení se přeneslo i do druhé části setu, trenér hostů při minisérií Brna reagoval oddechovým časem a střídáním. Průběžné skóre 17:15 pro Prahu. Už to vypadalo, že se domácí dostanou na kontakt, ale hosté, opět zejména při podání McCarthyho, se dostali do vedení a set nakonec vyhráli 25:19.

Třetí set začali lépe opět hosté, za stavu 5:1 trenér Marek reaguje oddechovým časem, Brno se částečně vzpamatovalo a snížilo na 7:9. Hosty ale uklidnil kvalitním podání Madsen a opět se dostali do pohodlného vedení. Brno se po ztrátě snažilo přidat za koncovou čárou, ale podání kazilo.  Podobně jako v prvním setu, hosté se dostali víc a víc do pohody a domácí naopak špatně řešili i jednoduché situace. Koncovku ovládli hosté a zaslouženě vyhráli 25:14 a 3:0 na sety.

Autor: Ján Namešanský

VK TROX PŘÍBRAM – SKV ÚSTÍ NAD LABEM

V sedmém kole volejbalové extraligy do Příbrami dorazil tým z Ústí nad Labem. Oba týmy byly před zápasem seřazeny ve středu tabulky na sedmém a osmém místě s minimálním bodovým rozdílem, navíc oba týmy v minulém kole ukázaly své kvality, když Příbram vyhrála na horké půdě úřadujících mistrů Lvů Praha a Ústí nad Labem si v domácím prostředí zahrálo pětisetovou bitvu se silným Libercem, takže byl očekáván kvalitní a vyrovnaný zápas. V samotném utkání nakonec předvedl lepší výkon tým Příbrami, který využil výhodu domácího prostředí, a po výhře domácích 3:1 na sety hosté z Ústí nad Labem po bojovném výkonu odjeli z Příbrami tentokrát bez bodů.

VK Trox Příbram – SKV Ústí nad Labem 3:1 (25:23, 18:25, 25:20, 25:14)

Rozhodčí: Dmejchal M., Rychlík D.

Počet diváků: 852

Domácí: Benitez, Rosenbaum D., Ureš, Šábrt, Tevkun, Lyzanets, libero Verasio. Střídali: Gabriel, Rosenbaum A., Toman

Hosté: Pliasetskyi, Fišer, Suhan, Hulpach, Lank, Beer, libero Kořínek. Střídali: Olson, Hendrich

Daniel Rosenbaum ml. (kapitán VK Trox Příbram): „Začátek zápasu jsme dnes úplně nezvládli, nevím, jestli naší nekoncentrovaností nebo spíše nervozitou, byl to pro nás hodně důležitý zápas se sousedem z tabulky. Postupem zápasu, čím déle jsme hráli, tím více jsme se na hřišti našli a pak už nám začal chodit i servis a skvěle jsme přijímali. Během dalších setů bylo klíčové, že se nám podařilo dostat ze hřiště útočné síly hostů, Ivo Hulpacha a Matouše Lanka, to nám výrazně pomohlo a pak už jsme to měli o něco jednodušší.“

Daniel Rosenbaum st. (trenér VK Trox Příbram): „Těžký zápas, první dva sety musím říci, že Ústí hrálo velmi dobře, možná lépe než my. My jsme nebyli úplně schopni splnit to, co jsme si domluvili před zápasem v šatně. Naštěstí jsme náš výkon zlepšili, postupem utkání jsme Ústí přehráli a končilo to v euforii, kdy byli nadšení diváci i my. Děkujeme divákům, že přišli v tak velkém počtu, za to že vytvořili takovou kulisu a jsme rádi za tři body.“

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): „Chvílemi mi připadá, že hrajeme jako neskutečné děti, první dva sety jsme se rozehráli nádherně a pak všichni odejdeme hlavami. Dnes musím pokárat i kůlové hráče, kteří jsou zásadní pro naši hru, nehráli jsme z kůlu zkrátka dobře. Nemohl za to příjem, bylo to jen o našem útoku, na kterém jsme bojácní, a tak to prostě je.“

Ondřej Žaba (trenér SKV Ústí nad Labem): „Výsledek zápasu mě hodně štve, chyběla nám určitá stabilita. To, že to bylo dnes chvílemi vyrovnané, bylo zapříčiněno i naší bojovností, ale bohužel nejsme stabilní a vypadáváme z rolí nejčastěji na útoku, což nás hodně trápí. Zřejmě nás občas takové prohry budou bolet, kvůli těmto výpadkům, ale věřím tomu, že tento problém co nejrychleji odstraníme. Příbram se pyšní dobrou kulisou, což je pro tento sport velmi dobré, každému soupeři se tu hraje těžce a chtěl bych dnes domácím k vítězství pogratulovat.“

Utkání začalo poměrně vyrovnaně na obou stranách, drobnou výhodu zpočátku získala domácí Příbram, kterou ale rychle kvůli vlastním nepřesnostem ztratila, do vedení šli rázem hosté a rovnou do čtyřbodového. Příbram hořela především na příjmu, který se jí extrémně nedařil, a hosté díky tomu lépe bránili útoky domácích. Postupem času se domácí dostávali do tempa, pomohli si dvěma přímými body z podání a také úspěšným blokem, díky čemuž se podařilo skóre srovnat na 18:18. Pak ale přišly další hrubky domácích na příjmu, které Ústí okamžitě trestalo a před koncovkou šlo do vedení 21:18. Následně se ale vše opět otočilo a stav byl znovu vyrovnaný, hra se vyvíjela jak na horské dráze, výkon obou týmů prudce stoupal nahoru a klesal dolů. Za stavu 21:21 došlo ke spornému míči, kdy se hostující nahrávač při nahrávce lehce dotknul míče, který letěl přes síť, v tu dobu byl ale nahrávač v zadní zóně hřiště, takže po krátké konzultaci obou rozhodčích byl míč správně uznán domácí Příbrami, což se příliš nelíbilo hostům, ale se situací nemohli nic dělat. Díky tomuto míči získala Příbram do rozhodující části koncovky větší sebevědomí a dotáhla první set do úspěšného konce nejtěsnějším možným rozdílem 25:23.

V druhém setu se opět děly věci. Ústí si svou bezchybnou a koncentrovanou hrou vysloužilo náskok 9:4, Příbram následně sérií se skvělým servisem a obranou nad sítí srovnala na 9:9, aby pak následně opět polevila a Ústí si převzalo svůj náskok zpět na 9:13. Takové série a výpadky běžně nejsou na této úrovni k vidění. Domácí v tomto setu předvedli asi pět chyb při útoku z hlavního kůlu, kdy se snažili opakovaně tlačit míč do lajny a hosté z Ústí je dobře postaveným blokem tlačili stále dokola ven ze hřiště. Domácí při celkové úspěšnosti útoku 32 % v druhém setu mohli jen těžko pomýšlet na výhru. Ústí si svým stabilnějším a koncentrovanějším výkonem zajistilo vyrovnání stavu zápasu na 1:1.

Třetí set byl zřejmě dosud nejvyrovnanější podívanou v dnešním utkání, oběma celkům se dařilo ztrátovat, drobnou výhodu držela bez větších potíží domácí Příbram. Po dalších úspěšných obranách v poli domácích a tříbodovém rozdílu si hosté za stavu 9:12 vzali první oddechový čas. Příbram i po krátké odmlce pokračovala v tažení, několikrát si domácí pomohli bodovými bloky, díky čemuž se jim průběžný náskok dařilo navyšovat. Před koncovkou drželi domácí pětibodový náskok a po přímém bodu hostujícího nahrávače Pliasetskyiho z podání si domácí ihned zažádali o time i z toho důvodu, že je tento hráč svou nepříjemnou plachtou trápil účinně po celý zápas. Domácí se ale nenechali pro tentokrát zaskočit, posunuli hru dále do koncovky, kterou ovládli poměrně jasně a zvítězili poměrem 25:20.

Čtvrtý set byl rovněž velmi vyrovnaný a zdálo se, že Příbram již bude chtít utkání dohrát, s čímž se ale nechtěli smířit hosté, takže i přes rostoucí energii a šťávu, kterou domácí do zápasu přidávali, se hostům dařilo jejich nástup brzdit. Pak ale domácí nasadili neskutečné tempo, asi takové, jaké by si trenér Daniel Rosenbaum st. představoval od začátku zápasu. Domácí několikrát senzačně počapali tvrdé útoky hostů v poli a dohráli tyto důležité míče nekompromisními útoky většinou stylem blok-out, zároveň se více radovali z vyhraných míčů, více fungovali jako tým, což dostalo do varu i domácí publikum, které toto počínání domácích ocenilo masivní podporou. Za této kulisy již hosté na palubovce Příbrami nedokázali odpovědět. Domácí VK Trox Příbram si zaslouženě došel pro výhru 3:1 na sety a po výhře v Praze připsal další důležité body do tabulky.

Autor: Štěpán Chvosta, foto Oldřich Kozák

VK DUKLA LIBEREC - VK OSTRAVA

Po extraligovém utkání žen, které hostily Královo Pole Brno (3:0), se na liberecké palubovce představil další tým z Moravy – VK Ostrava. Ostrava letos v šesti zápasech nezískala ani bod, a proto měla být pro muže Dukly snadnou kořistí. Dukla zatím doma proplouvá na vítězné vlně, minulý týden dokonce zvítězila nad úřadujícím mistrem ČR 3:2 (Lvi Praha) a dnes chtěla počtvrté doma zvítězit za plný počet bodů. Stínem dnešního utkání byla nehoda lajnové rozhodčí Ireny Beerové, která nedojela do Liberce a na lajně ji narychlo musela nahradit mezinárodní rozhodčí Michaela Hladišová. A ještě jedna perlička dnešního utkání. V rozcvičovacím dresu se na utkání připravoval sportovní manažer Dukly Jakub Veselý, který měl v případě nouze nahradit zraněné blokaře domácího celku. V prvním setu Dukla se silně omlazenou sestavou velmi snadno zvítězila o osm bodů. V druhém setu Dukla dotahovala náskok soupeře, ale v závěru setu ukázala svoji sílu na bloku a zvítězila. I třetí set byl velmi vrovnaný, ale koncovka patřila Dukle, která nakonec zvítězila bez ztráty setu.

VK Dukla Liberec - VK Ostrava 3:0 (25:17, 25:23, 25:23)

Rozhodčí: Roman Marschner, René Činátl, lajnoví rozhodčí Michaela Hladišová, Petr Louka, delegát Luboš Pecháček

Počet diváků: 438

Domácí: Štěpán Svoboda, Šimon Bryknar, Lukas Demar, Lukáš Trojanowicz, Pāvels Jemeļjanovs, Radek Suda, libera Silver Maar, Jan Pavlíček. Střídal: Nivaldo Nadhir Diáz Gómez

Hosté: Jakub Dvořák, Jakub Pelikán, Tymur Tsmokalo, Mark Olsen, Dawid Pawlun, Filip Jarosinski, libero Jakub Motyčka. Střídali: MatoušVancl, Lubomír Mazoch, Matěj Resl, Filip Srovnal

Lukáš Ticháček (kapitán VK Dukla Liberec): „Jsem hrozně rád za vítězství 3:0, že jsme se dnes zbytečně netrápili, protože Ostrava dost potrápila Vary a další těžké soupeře. Proti silným soupeřům nehrála vůbec špatně. Dnes si myslím, že jsme je nepustili do žádné koncovky, vždy jsme si to s přehledem pohlídali. Utkání jsme velmi dobře odservírovali, soupeře jsme drželi pod sebou a v důležitých chvílích jsme se dostali bodově nad soupeře a utkání jsme si uhráli sami.“

Martin Demar (trenér VK Dukla Liberec): „Měli jsme velmi těžký týden. Tři těžké zápasy, třináct setů, tři výhry. Velká gratulace hráčům, kteří dostali dnes příležitost z lavičky, a nebyl to jeden, bylo jich mnoho, a zvládli to. Také musím podotknout, že dnes jsme hráli pouze s jedním cizincem na place a jsme snad jediný tým, který dokáže postavit pět Čechů.“

Jakub Dvořák (kapitán VK Ostrava): „Dnešní utkání byl takový obraz té letošní sezóny. My jsme letos začali těžký losem, myslím, že je to šestý zápas s TOP týmy, s favority na medaile. Myslím si, že jsme nehráli tak špatně, abychom si nezasloužili ani bod. Také si myslím, že jsme si nezasloužili prohrát 3:0 zde na Dukle. Podali jsme dobrý výkon, odvážný a agresivní. Bohužel ta naše mladická nevyhranost nás stála možná ty dvě dnešní koncovky.“

Ivan Pelikán (asistent trenéra VK Ostrava): „Pro nás to bylo těžké utkání proti kvalitnímu soupeři. Měli jsme své šance. Když jsme dobře servírovali, tak jsme i uhrávali. V důležitých momentech jsme si nasekali zbytečné chyby a tím jsme si to víceméně prohráli sami.“

Dnešní utkání začíná velmi vyrovnaně, Ostrava nastupuje v základní sestavě a domácí trenér Martin Demar dal příležitost hráčům z lavičky. A právě Šimon Bryknar (2003) blokem posílá Duklu do dvoubodového vedení (6:4). Až za stavu 11:7 nádherně postaveným blokem Lukáš Trojanowicz a vzápětí Lukas Demar z hlavního kůlu zvyšuje vedení domácích (time Ostrava). Při dělovém podání Lukase Demara hosté hrají nečistě, Lukáš Trojanowicz se prosazuje signálem středem, Radek Suda blokem a Dukla je ve vedení 16:9. V koncovce hosté přitvrzují na útoku a dost kazí. Když z první přesně zakončuje Pāvels Jemeļjanovs, hosté odcházejí k druhému oddechovému času (20:11). Na bloku se daří Štěpán Svobodovi (2006) a Dukla vede o deset bodů (21:11). V koncovce setu hosté snižují náskok Dukly, ale potom hrají obouruč spodem do autu a máme tu první setbol (24:16). Zkažené podání Dukly posílá na podání Ostravu. Druhý setbol proměňuje Pāvels Jemeļjanovs, když vytlouká blok Ostravy a domácí získávají první sadu v poměru 25:17.

Začátek druhého setu až do stavu 5:6 patří hostům, kteří po esu kapitána Ostravy (Jakub Dvořák) získali v úvodu bodový náskok. Ten ale ztrácí po smeči do sítě (7:6 – smeč Jakub Pelikán). Při nepříjemném podání Matouše Vancla se Ostrava vrátila do bodového vedení a domácí si žádají oddechový čas (10:11 – blok Jakub Dvořák a útok Jakub Pelikán). Esem a smečí hned z první (Jakub Dvořák) Ostrava získává další dva body a Dukla je nečekaně pod tlakem (10:13). Hosté kazí na útoku a nechávají Duklu přiblížit a trenér Ostravy žádá time (15:16). Od bloku Lukáše Trojanowicze se míč tvrdě vrací na hlavu ostravského hráče, ten mizí v hledišti a je vyrovnáno (17:17). Po další úspěšném bloku Dukly již domácí odskakují v samotné koncovce o důležité dva body (23:21 – blok Štěpán Svoboda, time Ostrava). Tvrdou smečí do debla Nivaldo Nadhir Diáz Gómez získává první setbol druhé sady. Smeč do velice těsného autu odvrací konec setu. Druhý si již Dukla pohlídala. Přesně sehraným signálem středem se prosazuje Štěpán Svoboda a domácí již vedou 2:0 na sety.

I ve třetím setu patří začátek hostům. Za nedůrazný útok Dukly přichází trest v podobě tříbodového vedení 3:6 (Jakub Pelikán a Mark Olsen na smeči). Radek Suda z hlavního kůlu rychle snižuje na rozdíl jediného bodu (5:6). Při podání Jakuba Dvořáka opět hosté bodově ujíždějí a Martin Demar zastavuje hru oddechovým časem (8:11 – smeč Jakub Pelikán). Dvakrát za sebou míří Jakub Pelikán do autu a je vyrovnáno (14:14). Další bod navrch přidává přímým bodem z podání Radek Suda a domácí jsou ve vedení (15:14). Jednoblokem Lukas Demar zvyšuje vedení Dukly (18:16) a konec utkání se přiblížil. Navíc když Šimon Bryknar zaznamenává bod přímo z podání, hosté žádají time (19:16). Hosté se ale nevzdávají, po špatném příjmu podání Ostrava hned z první snižuje, a když vytlouká liberecký trojblok je vyrovnáno (19:19) a na hřiště se vrací Nivaldo Nadhir Diáz Gómez. A je to právě Nivaldo Nadhir Diáz Gómez, který z velké výšky po lajně získává Dukle dvoubodové vedení (21:19). Ostrava vytlučeným trojblokem a přímým bodem z podání obrací vedení na svoji stranu (21:22 – time Dukla). Po time hosté kazí na útoku a Dukla je jediný bod od mečbolu. Nivaldo Nadhir Diáz Gómez si pohlídal nepřesný příjem a míč uložil pod blok Ostravy (24:22). Mark Olsen středem první mečbol odvrací, ale zkažené podání (Ukrajinec Tymur Tsmokalo ) nám ukončuje dnešní utkání. Dukla vítězí 3:0 na sety.

Autor: Zdeněk ŠOLC, foto Adriana Micáková

KLADNO VOLEJBAL CZ – VSC FATRA ZLÍN

Kladno splnilo sobotní misi na výbornou. Ani zlínská Fatra, které zoufale potřebuje bodovat, nadále neporažený středočeský celek nenachytala. Hostující tým nekladl Orlům žádný odpor a ti si excelentním výkonem zajistili rychlý tříbodový triumf. Domácí hala tak nadále v letošním roce zůstává nedobyta.

Kladno volejbal cz – VSC Fatra Zlín 3:0 (25:13, 25:13, 25:15)

Rozhodčí: Velinov E., Kvarda P.

Počet diváků: 860

Domácí: Seppӓnen, Zajíček, Platačs, Gonçalves, Graham, Neves, libera Fernández, Šálek. Střídali: Imamura, Kyjanica, Čeketa, Hýský

Hosté: Kozák, Čechmánek, Římal, Boyanov, Gálík, Truong, libera Viceník, Vodička. Střídali: Šulc, Tříska, Toman, Žák

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): „Velmi povedené utkání z naší strany, ale Zlín nám to zase dost ulehčil. Nešlo jim to, ale my jsme jim zase nic nedovolili. Velká spokojenost, pro diváky to muselo být pěkné utkání. Odvedli jsme dobrou práci, tvrdá práce z tréninků se úročí a doufám, že takhle budeme pokračovat.“

Arnaud Josserand (trenér Kladno volejbal cz): „K zápasu jsme přistupovali velmi seriózně, protože jsme věděli, že Zlín je velmi kvalitní tým. I když letos vyhráli jen jednou, ale mnoho setů prohráli smolně v koncovkách o dva body. Takže jsme byli, stejně jako proti Benátkám, velmi opatrní a důslední. Velmi dobře jsme podávali, a to nám usnadnilo obranu. Výhra jde zejména za naším kapitánem Adamem Zajíčkem, který dal pět es a čtyři bodové bloky, a který pomohl skvěle rozehrát všechny sety. Jsem opravdu spokojený. Tato výhra i naše vítězná série také pomáhá, aby nám naše skvělé publikum zůstávalo nadále věrné a měli jsme jeho podporu, která nám neuvěřitelně pomáhá.“

Luan Duc Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): „Kladno nás dnes jednoznačně přehrálo na servisu. Zatlačilo nás a my jsme kolikrát nemohli ani útočit. Když jsme něco přihráli, jejich obrana na síti si to hezky nadrazila a pohodlně si to dohráli.“

Zdeněk Sklenář (trenér VSC Fatra Zlín): „Gratulujeme Kladnu k vítězství a přejeme jim co nejvyšší výtěžek z dnešní charitativní dražby.“

Hosté nastoupili bez klíčového blokaře Pražáka a nestačili se ani rozkoukat a už prohrávali 5:1. Kladenští Orli, kteří v rámci podpory celosvětové MOVEMBER kampaně nastoupili netradičně v batikovaných dresech, hráli precizně a donutili trenéra Zdeňka Sklenáře k prvnímu oddechovému času už za stavu 8:2. Výborný Gonçalves na servisu držel zlínský tým pod tlakem a v případě, že se Fatra dostala k útoku, byla zastavena bezchybnou obranou domácích. Od stavu 15:6 se set prakticky jen dohrával.

Vstup do druhé sady měl tým Arnauda Josseranda obdobný, a když při podání Zajíčka Platačs sestřelil blokem Boyanova, brala lavička Fatry oddechový čas. Ten bohužel nepomohl, protože po něm následovalo Zajíčkovo eso. Nekompromisní smeč Platačse po lajně, bodový blok kapitána Zajíčka a útok Seppänena znamenaly vedení 14:5. Kladno nepolevilo a zkušeně diktovalo tempo hry. Díky tomu ani v druhé setu neměl hostující Zlín šanci domácí ohrozit.

Čtyři úspěšné útoky Gonçalvese zahájily poslední sadu. Přičteme-li k nim nevynucené chyby hostů, Orli opět získali hned v začátku čtyřbodový náskok, který ve střední pasáži neustále navyšovali. Prosazovali se všichni kladenští útočníci, bodové bloky Zajíčka a Imamury navýšili vedení na 22:14. Střídající Čeketa esem pro Kladno získal devět mečbolů a druhý nekompromisním útokem proměnil australský blokař Graham. Cenu pro MVP, kterou předával Jiří Kameš, bývalý vrcholový hokejista a majitel partnera utkání, společnosti MERCH53, zaslouženě získal brazilský útočník Gabriel Gonçalves.

Autor: Michaela Doležalová

BLACK VOLLEY BESKYDY – VK ČEZ KARLOVARSKO

Zápas sedmého kola domácích Beskyd proti papírovému favoritu dopadl dle předpokladů. Karlovarsko si ze své severomoravské mise (ve čtvrtek se utkalo s VK Ostrava) nakonec odváží plný počet bodů a domácí mladíci velkou porci zkušeností.

Black Volley Beskydy – VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (17:25, 17:25, 22:25)

Rozhodčí: Tomáš Kavala, Zdeněk Grabovský

Počet diváků: 290

Domácí: Hilšer, Mečiar, Guimaraes, Perry, Malík, Danylov, liberao Míček, Krejčíček. Střídali: Přibyl, Benda, Sztolarik, Koloušek, Mišek

Hosté: Marelič, Carmody, Pastrňák, Ihnát, Éder, Keemink, libera Pfeffer, Kočka. Střídali: Olivier, Kasan, Baláž

Marek Perry (kapitán Black Volley Beskydy): Chtěl bych hlavně pogratulovat soupeřům, byli na nás suprově připravení. Také bylo vidět, že necestovali. My toho máme naopak plné kecky s první ligou a extraligou, ale nechci se na to vymlouvat. Teď se hlavně musíme soustředit na další zápas.“

Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy):Vcelku bezproblémové vítězství Karlovarska. Vzdorovali jsme jen ve třetím setu. Pro nás teď bylo čtrnáct dní náročných. Vzhledem k tomu, že máme spoustu mladých hráčů, točíme tři soutěže – 1. ligu, extraligu dvaadvacítek a extraligu dospělých. Do toho jak Vary, tak Budějovice hrají poháry, takže jsme museli přecházet z Mikas na Galy, z Galovek na Mikasy…. Naštěstí už to máme za sebou a věřím, že se vrátíme do stejných relací jako na začátku sezóny.

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Jsem rád, že jsme splnili moravskou misi šesti bodů. Ty jsme chtěli, máme je. Dnes jsem ještě speciálně rád za Jakuba Salona.“

Liam Sketcher (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Dobrý celkový výkon. Bylo dobře, že se do hry vneslo více energie a byl z toho opravdu dobrý zápas alespoň ve třetím setu. Je skvělé vidět, že Beskydy mají škálu mladých hráčů, kteří jsou připraveni zapojit se do hry. Chtěli jsme z výletu na Moravu šest bodů a máme je.“

Zápas začal ve vysokém tempu, domácí mladíčci se ani tentokrát nezalekli favorizovaného soupeře a od prvních míčů hráli s Karlovarskem vyrovnaný mač. Bohužel se jim nepodařilo držet krok celý set. Při podání Carmodyho se hostům povedlo bodově odskočit, takže domácí trenér Provazník si bere první oddechový čas. Po něm přidává Carmody další výtečné podání, kterým dostal domácí tým do úzkých. Beskydy se ve druhé půlce setu na svůj servis nemohly zdaleka spolehnout tak jako Karlovarsko. Za nepříznivého stavu 11:17 střídá domácí Benda Malíka, ale ani tato posila v přihrávce i na útoku nepomohla ke zvratu ve skóre a téměř bezchybně hrající Karlovarsko po tvrdém útoku středem vítězí v prvním setu 25:17.

V druhém setu Karlovarsko, skvěle dirigované nahrávačem Keeminkem, podává od začátku téměř strojový výkon. Domácí smečaři měli díky horšímu příjmu proti vysoké a dobře zorganizované obraně těžký úkol. Karlovarsko si tak postupně bez většího dramatu šlo pro vítězství i v druhém setu. Pouze příchodem domácího Kolouška na hřiště se hra Beskyd oživila, na což včas reagoval hostující trenér Sketcher přerušením hry. K zásadnímu obratu již nedošlo a Karlovarsko se ujímá vedení v zápase 2:0.

Třetí set začali domácí s vervou a záhy vedli 6:4. Hra obou týmů se vyrovnala. Přicházejí první nevynucené chyby Karlovarska. Naopak Beskydy hrají koncentrovaněji, s minimem chyb a tím pádem sebevědoměji. Skóre je vyrovnané, přelévá se bod po bodu. Po přímém bodu z podání hostujícího Edera odskakují hosté o dva body, ale domácí Benda je proti, tvrdě útočí z hlavního kůlu a vzápětí přidává bod z podání a je srovnáno. Za stavu 18:17 pro Beskydy si po chybném příjmu hostů bere trenér hostů Sketcher oddechový čas. Ve vypjaté koncovce Karlovarsku opět skvěle zafungovala obrana, Karlovarsko vítězí 25:22 a tím pádem 3:0.

Autor: Alice Zemanová, foto Pavel Netolička