11.2.2019

Pražští Lvi dnešním vítězstvím srovnali krok s Odolenou Vodou

V dohrávce 19. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2018/19 přivítalo AERO Odolena Voda pražské Lvy. AERO v prvním setu otočilo skóre a ujalo se vedení. O vítězi utkání zřejmě rozhodla koncovka druhého setu, kdy po vyrovnaném boji rozhodl servisem Naarden. V dalších dvou setech Praha byla lepší týmem a dokázala vyhrát za tři body po výsledku 3:1.

č.: 111          dne: 11. 2. 2019                  v hod.: 19:30

AERO Odolena Voda – VK Lvi Praha 1:3 (25:22, 24:26, 19:25, 15:25)

Rozhodčí: Renčín K., Kořenek J.

Počet diváků: 658

Domácí: Vanags, Gear, Russell, Mikula, Walsh, Viiber, libero Hadrava. Střídali: Vachoušek, Holčík, Kotrch

Hosté: Fortuník, Kozák, Krajčovič, Naarden, Šulc, Van Werkhoven, libero Kovařík. Střídali: Horák, Démar

Tomáš Kotrch (kapitán AERO Odolena Voda): „Mrzí nás, že jsme dnes nenavázali na úspěšné domácí zápasy a nedali našim fanouškům radost z výhry. Soupeř byl lepší zejména na útoku a nám nezbývá než bodovat v dalším zápase v Brně.“

Jiří Šiller (trenér AERO Odolena Voda): „Byli jsme v utkání málo agresivní, na rozdíl od hostů, a ve třetím a čtvrtém setu jsme se vůbec nedostali do hry.“

Matyáš Démar (kapitán VK Lvi Praha): „Důležitá výhra pro nás a jsme rádi za tři body.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Spokojenost s výhrou za tři body, spokojenost s naším výkonem v druhé polovině utkání. Velký vykřičník pro mě a myslím si, že i pro celý tým, když jsme mohli utkání i prohrát. Bylo štěstí, že nám Gino trefil dvakrát servis v koncovce druhého setu, a není možné, abychom měli během jednoho utkání takové rozdíly ve hře.“

Hostující Lvi vstoupili do zápasu lépe a vybojovali si vedení. AERO se v polovině setu dostalo na dostřel a samo se ujalo vedení. V koncovce se domácí dostali do pohodlného vedení a už vypadalo, že domácí dohrají set v klidu. Hostující Krajčovič ale sérií na podání set zdramatizoval. Nestačilo to a AERO vedlo 1:0.

Do druhého setu vstoupily oba týmy vyrovnaně a ani jeden tým si nenechal ten druhý odskočit. V polovině setu se hostům přeci jen podařilo odskočit a vybojovali si čtyřbodové vedení. AERO se nevzdávalo a pomalu začalo stahovat náskok svého soupeře. Jako první vybojoval setbol domácí Holčík, který zaznamenal přímý bod z podání. Hosté však Naardenem kontrovali a srovnali tak na 1:1.

Do třetího setu měli hosté lepší vstup a vybojovali si vedení. V polovině setu se rozdíl ve skóre ještě zvýšil a Pražané si dokráčeli pro zisk třetí sady, která znamenala jejich vedení 2:1 hlavně díky zlepšené obraně na síti a kvalitnějšímu útoku.

I do čtvrtého setu Pražané vlétli a rychle vedli. Domácí AERO hrálo v křeči a hosté naopak v euforii. Uhrávali důležité a těžké míče. V polovině setu při podání hostujícího Fortuníka se rozdíl ve skóre ještě zvýšil a set se pak už jen dohrál k hostující spokojenosti. Praha vyhrála v Odoleně Vodě 3:1 a odvezla si všechny tři body. Nejlepším hráčem televizního utkání byl zvolen univerzál Lvů Gino Robert Naarden.

AERO hnala znovu zaplněná hala. Děkujeme za podporu.

Autor: Tomáš Havlát, foto Dominika Holčíková