7.4.2018

Překvapení na „Odolce“, první barážové utkání vyznělo lépe pro Beskydy

Domácí AERO přivítalo, v baráži o udržení příslušnosti v UNIQA volejbalové extralize mužů 2018/19,  družstvo Black Volley Beskydy, které se netají svými ambicemi k postupu. Ve velmi vyrovnaném a dramatickém utkání byli hosté nakonec šťastnější a vyhráli 3:1. V sérii tak vedou 1:0.

č.: 1      dne: 7. 4. 2018     v hod.: 18:00

AERO Odolena Voda – Black Volley Beskydy 1:3 (23:25, 21:25, 31:29, 23:25)

Rozhodčí: M. Dmejchal, A. Nedbálek

Počet diváků:  610

Domácí: Vitiuk, Carabali, Kozlovskyi, Mikula, Russell, Hladík, libero Turis. Střídali: Licek, Václavík, Holčík

Hosté: Holly, Burrow, Seifert, Vašut, Jambor, Kubala, libero Dohnal. Střídali: Pospíšil, Plichta

Marek Mikula (kapitán domácích): „Byl to dnes vyrovnaný zápas, rozhodovalo se v koncovkách, kde jsme udělali více chyb. Musíme se z nich poučit a zítra předvést jiný úplně výkon. Děkujeme divákům za super atmosféru, snad jsme je na zítra neodradili. Budeme bojovat!“

Martin Demar (trenér domácích): „Jelikož se nehrály zápasy play-off, tak si myslím, že dneska měli pískat jiní a mnohem kvalitnější rozhodčí. Rozhodčí nám to neprohráli, musíme zlepšit do dalších utkání servis a příjem, musíme se naučit vyhrávat, musíme dělat méně chyb, musíme se zlepšit projevem. Na tom všem musíme pracovat.“

Tomáš Plichta (kapitán hostů): „Myslím si, že jsme udělali méně chyb v dramatických koncovkách. Domácí v nich dělali více chyb. Byli jsme mnohem lepší na servisu než domácí, tam to byl určitě velký rozdíl.“

Michal Provazník (trenér hostů): „Pro nás to dnes byla konfrontace s extraligou, nevěděli jsme co čekat. Odolena Voda hrála o soutěž výš, více kvalitních zápasů. Byl to nervózní zápas z obou stran, rozhodovali až na jeden set koncovky. Máme první výhru a jsme šťastní.“

Úvod utkání poznamenala nervozita na obou stranách. Oba týmy se držely jeden druhého a žádný z nich si nedokázal rozdíl vytvořit. Všechny výměny byly velmi vyrovnané. Aero se před koncovkou dostalo do jednobodového vedení, hosté si ho však vzali sami. Vybojovali si i jako první setball, který hned úspěšným bodovým útokem také uhrálo. Beskydy se ujali vedení 1:0.

I druhý set byl velmi vyrovnaný. Aero bylo v mírném vedení a to ještě v polovině setu. Po druhém technickém oddechovém čase se domácím začalo méně dařit na útoku a hosté velmi rychle vedli o tři body. Domácí se snažili s vývojem ještě něco udělat, ale Beskydy se zaskočit nenechaly a vedly již 2:0.

Třetí set byl za celý zápas nejvíc dramatický. Od úvodu až do konce byl stav pořád vyrovnaný, vedení se často přelévalo z jedné na druhou stranu. Jako první se k setballu  dostali domácí, ale také hosté si vybojovali setball a zároveň matchball. Hosté se už radovali, když míč letící od jejich bloku do těsného autu rozhodčí nepochopitelně gestikuloval pro soupeře a nakonec po komunikaci s druhým a lajnovým rozhodčím ohodnotil novým míčem. Hosté měli míč na své straně na matchball, ale domácí si pomohli blokem. Nakonec rozhodlo eso domácích a stav setů byl 1:2.

Čtvrtý set byl opět velmi vyrovnaný, tentokrát byly v mírném vedení Beskydy.  Jejich vedení trvalo prakticky až do poloviny setu, kdy se na malou chvilku dostalo Aero do dvoubodového vedení. Beskydy si ale vedení vzalo zpět a mířilo blíže k vítězství. Aero pokazilo v koncovce dva servisy a pomáhalo hostům svými chybami. Beskydy vyhrály 3:1 a ujaly se vedení 1:0 na zápasy.

Autor: Tomáš Havlát