5. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - BIH
21.11.2019

Příbram překvapila mistra a uštědřila Jihočechům druhou porážku

V předehrávce třináctého, původně vánočního kola základní části letošní UNIQA volejbalové extraligy mužů 2019/20 zavítali do haly příbramských Kocourů volejbalisté z Českých Budějovic, kterým patřila druhá příčka v tabulce s možností útoku na průběžné vedení. Naopak Příbram se krčí na předposlední příčce tabulky a zažívá nejhorší vstup do sezóny za několik let. Příbram bojovala a nečekaným způsobem vyhrála 3:2.

č.: 74              dne: 21. 11. 2019                v hod.: 18:00

VK Euro Sitex Příbram – VK Jihostroj České Budějovice 3:2 (25:15, 12:25, 15:25, 25:17, 15:12)

Rozhodčí: Marschner R., Rychlík D.

Počet diváků: 543

Domácí: Polák, Kriško, Suda, Safonov, Fifer, Kuchař, libero Juračka. Střídali: Rosenbaum, Hulpach, Trojanowicz, Dlouhý

Hosté: Todua, Šotola, Mechkanov, Ondrovič , De Amo, Fila, libero Michálek. Střídali: Zmrhal, Emmer, Křesťan, Mach

Michal Kriško (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Je to jednoduchý, všechny sety byly o podání, kdo lépe podával, vyhrál.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Bylo to hodně o servisu, protože sety, co jsme vyhráli a co vyhrály Budějovice, byly s obrovským rozdílem, ale to vycházelo, komu se dařil víc servis, my si ceníme obrovsky toho vítezství, jsem rád, že jsme vyhráli a že nás to nakopne na těžkou sérii, co máme s Libercem a Karlovarskem.“

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice: „Bylo to dneska jak na houpačce, jednou hrál jeden tým, pak druhý. M jsme se nepopasovali s naší sestavou a dali jsme nadechnout domácím k velice dobrému výkonu, hlavně na servisu, takže vyhráli, protože byli lepší.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Zasloužená prohra hostů, zasloužená výhra domácích.“

Do prvního setu vstoupila domácí Příbram velmi dobře na podání. Získala náskok, který Jihostroj do konce prvního setu nedohnal. Příbram vyhrála 25:15.

Do druhého setu vlétly České Budějovice lépe, začaly tlačit podáním a Příbram dostala několik přímých bodů z podání. Nedařil se ani útok. Jihostroj udržel náskok v druhém setu, který suverénním způsobem vyhrál. České Budějovice vyhrály 25:12.

V třetím dějství se Jihostroj nebál, hrál svou hru z druhého setu, udržel si náskok, který získal z podání.  Příbrami se nedařil servis ani příjem, takže trenér Kop míchal sestavou, Jihostroj České Budějovice vyhrál 25:15.

Ve čtvrtém setu jakoby si Jihostroj řekl, že to má v kapse, kdežto Příbram začala výborně servírovat a uhrávat bodovky. Ke konci setu dal Lukáš Trojanowicz tři esa, které odrovnaly Budějovice. Příbram vyhrála 25:17.

V posledním pátém setu Příbram začala skvěle, výborný servis, který nemohl Jihostroj zvednout, tak šla Příbram do vedení 8:3, po změně stran Sitex dále bodoval do stavu 9:3. Jihostroj se začal probouzet a začal hrát, naštěstí domácí atmosféra nedovolila Sitexu povolit síta a dohnala Sitex do vítězného konce 15:12.

Autor: Matouš Peterka

CEV Challenge Cup 2019/2020 – muži

čtvrtfinále: VK ČEZ Karlovarsko – Spor Toto SC Ankara (TUR) 3:1 (25:21, 31:33, 25:21, 25:23), zlatý set 12:15, první utkání 0:3 – postupuje Ankara

Dnešní streamové přenosy EX - M a EX - Ž nebudou k dispozici

Dostali jsme informaci z Itálie, že dnes (29. 2. 2020) nepůjdou streamové přenosy. Firmě Génius vypadly kompletně servery. Statistiky a zápisy půjdou...

CEV Challenge Cup 2019/2020 - muži

čtvrtfinále: Spor Toto SC Ankara (TUR) – VK ČEZ Karlovarsko 3:0 (25:22, 25:19, 25:19)

Final Four ČP 2019/20 muži - finále

VK Jihostroj České Budějovice – Kladno volejbal cz 3:1 (25:15, 25:17, 23:25, 25:19)

Final Four ČP 2019/2020 muži - semifinále

VK Dukla Liberec – Kladno volejbal cz 1:3 (25:22, 21:25, 23:25, 21:25), VK Jihostroj České Budějovice – VK ČEZ Karlovarsko 3:1 (25:21, 23:25, 32:30,...

CEV Champions League - muži

VK Jihostroj České Budějovice – Trentino Itas (ITA) 2:3 (25:21, 25:22, 15:25, 22:25, 11:15)