1.3.2021

První venkovní výhra Beskyd přišla v pravou chvíli a otevřela cestu do čtvrtfinále

O poslední volné místo v letošním čtvrfinále UNIQA volejbalové extraligy mužů 2020/21 se utkalo AERO Odolena Voda a Black Volley Beskydy. Stav série byl 1:1 a pouze pro vítěze tohoto utkání sezóna ještě nekončí. Mírným favoritem byli domácí „z Odolky“, ale zdravotní problémy jejich dirigenta hry Matyáše Démara, šance obou týmů srovnávaly. Beskydy ještě letos na hřištích soupeře nevyhrály, ale každá série jednou končí. Odolenu Vodu nakonec porazily 3:1 a ve čtvrtfinále se potkají s favoritem favoritů, Karlovarskem.

AERO Odolena Voda - Black Volley Beskydy 1:3 (21:25, 23:25, 25:16, 16:25)

stav série 1:2

Rozhodčí: Dušek P., Kvarda P.

Domácí: Demar L., Taylor, Hladík, Vanags, Holubec, Démar M., libero Kop. Střídali: Svoboda, Jachnicki, Holčík, Horák

Hosté: August, Dolgopolov, Mečiar, Široký, Romannuti, Krysiak, libero Moník. Střídali: Pospíšil, Čechmánek, Benda, Drozd

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Bohužel pro nás dnešním dnem končí extraliga. Co k tomu více říct, prohráli jsme si to v základní části, kdy jsme bojovali až do posledního zápasu o přímý postup.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Pro nás hořká porážka, za kterou si můžeme víceméně sami. Beskydy hrály kvalitně, ale my jsme nedokázali dohrát sety, které jsme měli skoro pokaždé dobře rozehrané. Musí to pro nás být ponaučení do další práce v příští sezóně.“

Tomáš Široký(kapitán Black Volley Beskydy): „Tak dneska to byl další bojovný zápas z obou stran, bylo vidět, že jde o hodně. My jsme venku celou sezónu nevyhráli, a jsem rád, že se nám to na poslední šanci podařilo.“

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): „Byla to vyrovnaná série, oba týmy chtěly vyhrát, ale postoupit může jenom jeden a já jsem rád, že jsme to my. Ale chci pogratulovat Vodolce, protože celou sezónu předváděla kvalitní volejbal a zasloužila si postup, ale my jsme asi tu aktuální formu teďka měli ke konci lepší a díky tomu jsme vyhráli.“

Začátek utkání byl z obou stran vyrovnaný, často se vedení přelilo z jedné strany na druhou. V polovině setu se hosté dostali do mírného vedení, které si drželi i v konci, kde vedli o tři body. V koncovce se již nic dramatického nestalo a Beskydy tak vedly 1:1.

Do druhého setu se znovu vstoupilo vyrovnaně, v mírném vedení byli domácí. V polovině setu se jim podařilo díky zlepšené obraně odskočit a vybojovat si až šestibodový náskok. Na straně hostů ale na servis přišel Pospíšil a zaškodil tak, že otočil skóre v setu a hosté měli dva setboly. Využili až druhý, a tak vedli již 2:0na sety.

Do třetího setu měli domácí lepší vstup a vedli o tři body. I v polovině setu měli domácí hráči více ze hry a rozdíl narůstal. V konci se znovu nic dramatického na obou stranách nestalo a domácí tak snížili na 1:2 z jejich pohledu.

Čtvrtý set byl vyrovnaný jen v začátku. V polovině setu Beskydští odskočili a vytvořili si až šestibodový náskok. Domácí hráli v křeči a set se už jen dohrál ke spokojenosti hostů, kteří celý zápas vyhráli 3:1 a postoupili do play- off. Domácí AERO končí extraligové boje na konečném 9. místě.

Autor: Tomáš Havlát