10.4.2017

Ústí v prvním barážovém utkání nezaváhalo, Turnov zdolalo ve čtyřech setech

Úvodní utkání v baráži o UNIQA extraligu bylo poznamenáno nervozitou a nevýraznými výkony na obou stranách. Domácí byli přece jen o něco lepší na servisu a na bloku, čehož využili k zisku vedení v sérii hrané na tři vítězná utkání.

č.: 1 dne: 10.4.2017 v hod.: 18:00

SK Volejbal Ústí nad Labem - TJ Zikuda Turnov 3:1 (25:19, 22:25, 25:17, 25:14)

Rozhodčí: Nedbálek Alexandr, Buchar Tomáš

Počet diváků: 345

Stav série: 1:0

Domácí: Tibitanzl Martin, Ulč Jakub, Šulava Marek, Vodvárka Jan, Böehm Samuel, Nesvačil Filip libero: Kořínek Jiří. Střídali: Nadazdin Srdjan.

Hosté: Fučík Ondřej, Ducháč Dominik, Kovář Ondřej, Vencovský Jakub, Šén Petr, Starý Pavel, libera: Kunc Tomáš, Bukovjan Marek. Střídali: Folprecht Michal.

Ulč Jakub (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „Kromě druhého setu byla kvalita na naší straně.“

Brom Petr (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Po nervózním a nevyrovnaném výkonu jsem rád za první výhru.“

Vencovský Jakub (kapitán TJ Zikuda Turnov ) „Po prvním oťukávacím setu jsme začali hrát zodpovědně a přitlačili jsme na servisu. Poslední set se ukázala sehranost domácích a kvalitnější servis."

Šimůnek Jan (trenér TJ Zikuda Turnov ):  „Po nervózním úvodu jsme se ve druhém setu oklepali a byli jsme v této části lepším týmem. Ve třetí sadě se utkání lámalo za stavu 15:15 kdy jsme nedokázali několikrát v řadě zaútočit a set ztratili. Poté už byli domácí lepším týmem a zaslouženě vyhráli. “

První set začali domácí lépe na servisu, byli důraznější v útoku a za podpory fanklubu šli hladce za ziskem prvního setu.

Druhý set má vyrovnaný průběh do stavu 12:12. domácí nepochopitelně chybují na servisu a hlavně v útoku, kdy ani na jednoblok nedokáží ztrátovat a darují Turnovu vyrovnání stavu na 1:1.

Třetím a čtvrtý set jsou jednoznačnou záležitostí pro domácí. Výrazné zlepšení na servisu od Ulče a Boema, úspěšné bloky Vodvárky a bezchybný útok Nesvačila zajistí první vítězství v sérii o udržení v extralize.

Autoři: Mgr. Miroslav Přikryl a Mgr. Michal Mezera