Muži - turnaj GEL Karlovy Vary : CZE - ROU
Muži - přátelské utkání: BEL - CZE
10. 8. 2024
28.1.2021

V přímém souboji o čtvrtou příčku byl úspěšnější tým pražských Lvů

Boj o co nejvýhodnější pozice do play-off pokračoval přímou konfrontací čtvrtého s pátým. Domácí hráči Ústí nad Labem chtěli v předehrávce 20. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2020/21 vrátit Lvům těsnou porážku z Prahy. Hosté se stále netají vysokými ambicemi, minimálně na boj o medaile. Body z Ústí se ale odvážejí velice těžko, zatím to dokázaly pouze celky, které jsou v tabulce před ním. Lvi mají stále problémy se zraněními, ale přesto byla Praha v televizním utkání mírným favoritem. Do průběhu utkání zasáhla porucha techniky. Nefungoval Challenge, který velice chyběl v prvním setu, kdy domácí nemohli přezkoumat několik sporných míčů. Stálo je to tři body a ztrátu koncentrace. Ve vývoji utkání to byl rozhodující moment. Počínaje koncovkou prvního setu si dále dobře hrající hosté pohlídali průběh zápasu a tím zisk tří bodů.

SK Volejbal Ústí nad Labem - VK Lvi Praha 0:3 (21:25, 21:25, 21:25)

Rozhodčí: Kvarda Petr, Dušek Petr

Domácí: Beer Marek, Bartůněk Luboš, Bornemann Lars, Tibitanzl Martin, Kobolka Ivo, Parraguirre Vicente, libera Kořínek Jiří, Šidlo Jan. Střídal: Pavlovský Martin

Hosté: Janouch Jakub, Skakic Stefan, Král Jiří, Mihajlovič Matej, Paták Matěj, Nedeljkovic Aleksandar, libera Ježek Matyáš, Havlas Josef

Luboš Bartůněk (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „První set rozhodli rozhodčí. Bohužel jsme si nemohli vzít výzvu, která by byla v náš prospěch. Pak jsme šli hlavama dolů a přestali se soustředit.

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Bohužel v naší hře přišly okamžiky, kdy jsme vyrobili minisérie chyb, a ty byly pro vývoj utkání zásadní. Škoda dvou sporných balónů v prvním setu, které by nás posunuly ve vedení na 21:17 a koncovka by byla o něčem jiném. Krátká nekoncentrovanost, výborný servis Mihajloviče a série našich chyb v koncovce prvního setu udala podle mě celý další průběh utkání. To však vůbec nesnižuje výborný výkon Pražanů.“

Jiří Král (kapitán VK Lvi Praha): „Nám pomohla koncovka prvního setu, kdy nás na servisu podržel Mihajlovič. Druhý set jsme si věřili a dobře jsme bránili. Ve třetím setu jsme byli trpělivější a i za špatného stavu jsme otočili set i díky sérii Kuby Janoucha.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Důležitý zápas, což jsme věděli předem. Byl to přímý souboj o čtvrté místo, takže jsme rádi za 3:0. Těší mě to, jak jsme hráli v obraně. Ústí se k nám ve třetím setu přidalo a bylo těžký položit balón. Naštěstí jsme si pomohli větší kvalitou na servisu a přidal se i skvělý výkon libera Ježka.“

Od začátku utkání velice vyrovnaný průběh. Na obou stranách je patrná odpovědnost a koncentrace ve výkonu. Domácí mají přece jen lehce navrch a udržují si průběžně dvoubodové vedení až do stavu 19:17, kdy dojde k dvěma sporným rozhodnutím arbitrů a bohužel pro domácí není funkční challenge, který by rozhodnutí pravděpodobně poopravil. Ústí to rozhodí a po příchodu Mihajloviče na podání nedokáže šestkrát úspěšně zaútočit a set v jednom postavení Praha dotáhne k vítězství. Jak se dále ukáže, je to rozhodující moment ve vývoji zápasu.

Od tohoto okamžiku je výkon hostů agresivnější na podání a s minimem chyb. Domácí i ve druhém setu bojují, ale na kvalitní hostující servis a blok nestačí. Vedení Prahy od začátku setu postupně narůstá až k pohodovému vedení 10:16, kdy už má domácí trenér vyčerpány oba oddechové časy. Do hry posílá Pavlovského, ale ke zvratu to nevede. Velice dobře bránící Praha si nenechá zkomplikovat zisk druhého setu.

Třetí set domácí opět nepoloží zbraně. Bojovností v poli získávají body a posouvají se do vedení 8:5 a dále 16:13. Na podání tentokrát přichází Janouch a kvalitou servisu překlápí vedení na stranu hostů 18:20. Ústí vyprodukuje chyby v útoku, Praha přidá kvalitní blok a vedení hostů je před koncovkou tříbodové, 20:23.  Dobře útočící Lvi dotáhnou set a tím i zápas využitím hned prvního mečbolu k zisku tří bodů.

Autor: Mgr. Přikryl Miroslav, foto Jana Zlámalová

Martina Demara vystřídá na lavičce volejbalistů liberecké Dukly Alessandro Lodi. Italský světoběžník, který střídavě vedl muže nebo ženy ve...