8.11.2019

V sobotu bude Dukla hájit domácí tvrz před suverénem extraligy

6. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů 2019/20 rozehrají volejbalisté v sobotu a šlágrem kola bude utkání v Liberci. Program tohoto kola uzavře v pondělí televizní dohrávka z Brna.

V Liberci se představí jednoznačný lídr extraligy, tým Karlovarska. Zatímco Západočeši proplouvají extraligou „bez ztráty kytičky“, Dukle se daří jen na domácí palubovce (z venkovních zápasů nezískala zatím ani bod). Podaří se volejbalistům Liberce udržet domácí neporazitelnost? Dokážou jako první sebrat Karlovarsku nějaký set? Přidá lídr mužské extraligy další výhru bez ztráty setu? To jsou otázky, na které odpoví šlágr 6. kola extraligy mužů.

Odolena Voda bude svědkem středočeského derby, kdy domácí Aero přivítá kladenské Orly. Příbramští Kocouři budou bojovat na horké půdě nováčka z Beskyd - v sobotu o další extraligové body, v neděli pak o lepší výchozí pozici do odvety 3. kola Českého poháru. Ostrava chce napravit zaváhání z posledního domácího utkání s Ústím. Proti však budou pražští Lvi, kteří se letos na domácí palubovce pyšní 100% úspěšností. Z jihu na sever vyrazí České Budějovice, soupeřem jim bude celek Ústí nad Labem, pro který to bude již čtvrté utkání během jednoho týdne. To, že síly rychle ubývají, se potvrdilo ve čtvrtek, když Severočeši nestačili na Zlín.

Fatra, posílená první letošní výhrou, odehraje své utkání až v pondělí. V televizním utkání nastoupí od 19:30 hodin v Brně, zápas můžete sledovat v přímém přenosu na programu ČTsport.

Autor: Jiří Carba