23.2.2019

Volejbalisté Liberce se dnešní výhrou vyhoupli do čela extraligové tabulky

Výhru ve šlágru 20. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2018/19 pro sebe získala Dukla, která poprvé v letošní sezóně dokázala porazit českobudějovický Jihostroj a vystřídala ho na průběžné první příčce. V dalším utkání Ostrava porazila Zlín, ale výhra nebyla vůbec jednoduchá. Benátky nad Jizerou po prohře na palubovce pražských Lvů na další body nedosáhly. Brno už prohrávalo doma s Odolenou Vodou 0:2, ale svou bojovností dovedlo zápas až do tie-breaku, ve kterém mělo více štěstí Aero. Karlovarsko po dobrém výkonu, zejména na servisu, přehrálo Příbram.

VK OSTRAVA – VSC FATRA ZLÍN

Ostravský volejbalový klub dnes pochopil, jak je obtížné splnit povinnost favorita. Výsledek 3:0 vypadá jako snadné vítězství, ale na hřišti byla situace s výjimkou druhého setu složitější. V koncovce prvního si Ostrava vytvořila dvoubodový náskok a ten udržela až do posledního míče. Koncovku třetího setu ovládal Zlín až do stavu 20:24. Pak už při podání Mennera neuhrál ani jeden míč a prohrál 26:24.

č.: 120      dne: 23. 2. 2019         v hod.: 17:00

VK Ostrava – VSC Fatra Zlín 3:0 (25:23, 25:18, 26:24)

Rozhodčí: Zdeněk Grabovský, Tomáš Kavala

Počet diváků: 550

Domácí: Kotas, Podlesny, Janků, Sedláček, Dvořák, Menner, libero Sobczak. Střídal: Beal

Hosté: Navláčil, Šulc, Čech, Čechmánek, Adamec, Vašíček, libero Motyčka. Střídali: Varous, Kozak

Jan David (kapitán VK Ostrava): „I když soupeř přijel bez prvního nahrávače, tak se rval o výsledek, protože potřeboval vyhrát a zlepšit své umístění. Zápas byl vyrovnaný, my jsme udělali dost chyb na všech postech a hodně také v kritických momentech. V koncovce třetího setu měl soupeř nahráno na vítězství, ale díky naší koncentraci a dobré obraně jsme zápas dovedli do vítězného konce.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Vyhráli jsme sice 3:0, ale jednoznačný výsledek neodpovídá průběhu zápasu. Určitě to nebyl náš nejlepší volejbal. Ve třetím setu jsme měli více štěstí než rozumu, když soupeř vedl 24:20, ale nedokázal set dohrát. Gratuluji klukům k vítězství a cením si toho, že jsme dvě kola před koncem základní části potvrdili přímý postup do čtvrtfinále play off.“

Michal Čechmánek (kapitán VSC Fatra Zlín): „V kritických momentech zápasu jsme domácí neubránili na příjmu a pak se neprosadili v útoku. Hráli jsme vyrovnané utkání, ale vrcholem našeho současného psychického rozpoložení byla koncovka třetího setu, kdy jsme totálně selhali na všech postech a ve všech činnostech.“

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Zápas rozhodl lepší servis Ostravy. Nezvládli jsme koncovky prvního a třetího setu. V druhém byla Ostrava lepší. Nemůžu náš mladý tým zatracovat. Nahrával věkem ještě junior. V mnoha zápasech ale prohráváme sety o dva body a to nás sráží. Ty porážky nám zůstávají v hlavách. Snad tuto sezonu dohrajeme do úspěšné záchrany.“

Zlín vstupuje do utkání skvěle a rychle jde při podání Šulce do vedení 0:3. Úvod zápasu je ve znamení dlouhých výměn. Po nich Kotas srovnává středem na 5:5. Ostrava jde poprvé do vedení po čistém esu Dvořáka (7:6). Další přímý bod z podání přidává Menner (10:9). O dva body vedou domácí při výborném podání Podlesneho (14:12). Před koncovkou prvního setu Zlín několikrát smaže dvoubodové vedení domácích (19:19). Po skvělém bloku Janků na Adamce a přímém bodu z podání Podlesneho má blíže k vítězství v první sadě Ostrava (24:22). Posledním bodem je úspěšný útok domácího smečaře Janků (25:23).

Prvním přímým bodem z podání se v druhém setu prezentuje ostravský Janků a jeho tým rázem vede 4:2. Domácí hodně tlačí na podání a díky univerzálu Dvořákovi vedou 7:4. Po chytrém útoku Mennera vede Ostrava již 10:6. Zlín se nevzdává a po čistém esu Čecha snižuje na 11:10. Tříbodové vedení vrací domácím důrazným útokem Dvořák (14:11). Tím se Ostrava uklidní a při podání Kotase vede před koncovkou 19:14. Čisté eso Podlesneho znamená pro favorita náskok šesti bodů (21:15). Druhou sadu uzavírá opět domácí smečař Janků (25:18).

Zlín si hned v úvodu třetího setu vytvoří po nedůrazných útocích Ostravy dvoubodový náskok (1:3). Smečař Čech zvyšuje pěkným útokem na 2:5. Domácí se snaží náskok Zlína smazat, ale v útoku nejsou přesní (7:9). To platí také po dohrávce Mennera (9:11). Ostrava se ale překonává při obraně v poli a rakouský smečař konečně srovnává na 11:11. Po technické chybě hostů jdou domácí po delší době do vedení 14:13. Skóre se otáčí na obě strany. Po přímém bodu Čecha z podání vede Zlín 14:16. Ostravě nejdou dohrávané míče a po zablokování Mennera i Dvořáka jde Zlín do koncovky s vedením 17:20. Po zkaženém podání Sedláčka je Zlín blízko k prodloužení zápasu (18:22). Čisté eso Dvořáka dává Ostravě naději na zdramatizování koncovky (20:22). Když Menner s Janků nezvládnou dohrávku na možných 21:22, uniká Zlín do vedení 20:24. Na podání však přišel Menner. Ostrava neuvěřitelně odvrátila čtyři setboly soupeře a po bloku Janků využila hned první mečbol (26:24).

Autor: Martin Němec, foto Jaroslav Obsadný

VOLEJBAL BRNO – AERO ODOLENA VODA

č.: 118       dne:  23. 2. 2019               v hod.: 18:00

Volejbal Brno – Aero Odolena Voda 2:3 (28:30, 23:25, 25:22, 25:18, 13:15)

Rozhodčí: Krtička J., Renčín K.

Počet diváků: 150

Domácí: Hukel, Okošanovič, Handlíř, Pražák, Truong, Římal,libero Weber. Střídal: Provazník

Hosté: Viiber, Vanags, Gear, Russell, Mikula, Walsh, libero Hadrava Střídal: Holčík

Tadeáš Handlíř (kapitán Volejbal Brno): „Bylo to vyrovnané utkání, vlastními chybami jsme prohráli tři koncovky.“

Jiří Petrů (trenér Volejbal Brno): „Bohužel jsme nedokázali dohrát koncovky prvních dvou setů, snažili jsme se jít na maximální riziko při servisu, což se nám, i když s chybami, dařilo. Třetí a čtvrtý set jsme soupeře přehráli. Pátý set jsme nezačali dobře, od začátku jsme doháněli bodové manko, které se nám v závěru setu sice podařilo stáhnout, nicméně v jeho koncovce byl šťastnější soupeř.“

Tomáš Kortch (kapitán Aero Odolena Voda): „Jsem samozřejmě rád, že jsme tady dnes uspěli, že si vezeme zvenku dva body, bylo to hodně vyrovnané utkání a nakonec jsme měli možná i trošku štěstí v koncovce pátého setu.“

Jiří Šiller (trenér Aero Odolena Voda): „Domácí hráli celý zápas odvážně, hráli dobrý volejbal i když neměli svoje zkušenější hráče. My jsme se trošku potáceli od lepšího k horšímu výkonu, naštěstí se nám podařilo nakonec zvednout a vyhrát.“

Domácí tým udržoval vedení v průběhu prvního setu až do koncovky, ve které hosté dokázali skóre dotáhnout a ve vyrovnaném závěru, kdy se oba týmy přetahovaly o každý bod, získali první set poměrem 28:30.

Druhý set měl ve svém začátku vyrovnaný průběh. Brno získalo v jeho polovině mírný náskok, v závěru ale tým z Odoleny Vody dokázal opět srovnat stav na 21:21 a v dramatické koncovce pak i zvítězit 23:25.

Na začátku třetího setu si domácí tým vytvořil náskok, který udržel až do jeho konce a zvítězil v něm 25:22.

Čtvrtá sada začala pro Brno výborně. Při podání Okošanoviće dokázalo soupeři odskočit o čtyři body a náskok si udržet až do konce. Koncentrovaným výkonem domácí srovnali stav utkání na 2:2.

Tiebreak měl v první části vyrovnaný průběh. Po úspěšné sérii na podání si hosté dokázali vytvořit náskok tří bodů, který sice domácí smazali, avšak v koncovce rozhodujícího setu byli šťastnější hosté a získali tak celé utkání výsledkem 2:3.

Autor: Volejbal Brno

VK LVI PRAHA – VK BENÁTKY NAD JIZEROU

Dnešní utkání týmů ze spodní části tabulky je veledůležité zejména pro Benátky, které mají poslední šanci na teoretickou záchranu. Domácí Lvi naopak chtějí poskočit v tabulce o něco výš a vytvořit si co nejlepší pozici pro vyřazovací boje o play-off.

č.: 119       dne: 23. 2. 2019             v hod.: 18.00

VK Lvi Praha – VK Benátky nad Jizerou 3:0 (25:23, 25:22, 25:16)

Rozhodčí: Velimov E., Marschner R., na čarách Ibl J., Poláček J., delegát Škoda Z.

Počet diváků: 380

Domácí: Kozák, Krajčovič, Naarden, Šulc, Van Werkhoven, Fortuník, libero Kovařík.

Hosté: Gryuk, Skladaný, Nesvačil, Hudák, Rybníček, Rojas, libera Ticháček, Kotek. Střídali: Kratochvíl, Němeček, Celerýn, Sukuba

Matyáš Démar (kapitán VK Lvi Praha): „Super vítězství za tři body.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Důležité vítězství 3:0, spokojenost s výsledkem. Ve hře nám chyběla dnes lehkost. Bylo to upracované, ale to někdy v těchto zápasech bývá. V předkole  play-off musíme podávat kvalitnější výkony. Tým táhl v rozhodujících chvílích Šimon Krajčovič. Děkuji všem divákům za podporu.“

Michal Sukuba (kapitán VK Benátky nad Jizerou): „Odehráli jsme dva vyrovnané sety, ale rozhodovaly chyby v koncovkách setů. Domácí nás zatlačili servisem a my jsme více chybovali. Ve třetím setu již Lvi dobře ztrátovali a zápas dotáhli do vítězného konce.“

Od počátku prvního setu se oba týmy oťukávaly a díky rozpačitému začátku prohrávají Lvi 2:5. Oba týmy chybují na příjmu a stav je 5:7. Začátek zápasu je provázen velkým množstvím nevynucených  chyb na obou stranách a vyrovnaný stav 12:12 není dílem dramatičnosti, ale chyb ve hře. Dvě esa Benátek nutí trenéra Pomra vzít první time. Hra obou týmů působí vlažně a rovněž diváci se rozehřívají velmi pomalu. Za stavu 21:21 se čeká na to, kdo více zatlačí v koncovce nebo kdo přijde s chybou. Nakonec se podaří zatlačit Lvům a ty donutili Benátky k chybám. Získávají první set 25 :23.

V druhém setu začíná tahanice bod po bodu v podstatě celý set. Domácí mají mírnou převahou. Zlepšili hru na ztrátu a dobře útočí. Díky servisu Šimona Krajčoviče jdou Lvi do vedení 19:17. V koncovce se jim daří perfektně ztrátovat a drží vedení až do konce setu a vítězství 25:22.

Začátek třetího setu tentokrát zachytili lépe domácí. Od počátku lépe útočí smečaři Lvů, výborný výkon na útoku a v obraně přidává Šimon Krajčovič. Svými 13 body tak přispívá k zaslouženému vítězství Lvů 25:16 v setu a 3:0 v zápase.

Díky tří bodovému vítězství poskočili Lvi v ligové tabulce na osmou pozici a mají jistou účast v předkole play-off. V posledních dvou extraligových kolech se rozhodne, na kterého ze soupeřů půjdou a s kým si zahrají o účast v play-off.

Autor: Miloš Kočka

VK DUKLA LIBEREC – VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE

Ani ne za týden se střetává Dukla s Jihostrojem v dalším velmi důležitém utkání. Minulý týden v nedělním semifinále ČP v Kutné Hoře dokázal Jihostroj těsně zvítězit v pětisetové bitvě 3:2 (17,22,-21,-27,12) a postoupit do finále, kde si snadno poradil s Kladnem 3:0 a získal druhou nejcennější trofej v naší republice. Nyní oba aktéry čekal nelítostný boj o průběžné vedení v UNIQA extralize mužů. V 9. kole na domácí palubovce zvítězil Jihostroj nad Duklou před velmi slušnou návštěvou (1 320 diváků) v pěti setech 3:2 (31,-28,-20,23,12) a usadil se v čele naší nejvyšší soutěže, kde si udržuje nepatrný dvoubodový náskok před Duklou. V případě, že by se Dukle dnes podařilo zvítězit za tři body, vystřídala by Jihostroj na vedoucí pozici a vybojovala si lepší výchozí pozici pro play-off, které se kvapem blíží. Na dnešní utkání přišlo do liberecké sportovní haly Dukly opravdu velké množství diváků. Ti měli možnost nejprve shlédnout extraligový zápas žen. Ženy Dukly se střetly s Olympem (3:1) a nyní diváky čekal atraktivní souboj dvou titánů, ve kterém se nakonec podařilo Dukle zvítězit 3:0 a po deseti kolech Jihostroj vystřídat na výsluní mužské UNIQA extraligy.

č.: 117         dne: 23. 2. 2019                v hod.: 18:00

VK Dukla Liberec – VK Jihostroj České Budějovice 3:0 (25:19, 25:20, 25:21)

Rozhodčí: Martin Hudík a Roman Marschner

Počet diváků: 1053

Domácí: Biernat, Pietruczuk, Holubec, Štokr, Grut, Veselý, libera Kopáček, Kunc. Střídali: Indra, Srb

Hosté: Mach, Křesťan, Fila, Todua, De Amo, Michálek, libero Kryštof. Střídali: Ondrovič, Kraffer, Kupilík, Šotola

Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): „Takovéto utkání jsem dnes očekával, protože vím, jaké to je vyhrát pohár a najít motivaci po oslavách do dalšího těžkého zápasu. Musím říct, že jsme dnes hráli výborně, vycházelo nám v podstatě skoro všechno. Budějovice nám to usnadnily tím, že na jejich straně dnes bylo neuvěřitelné množství chyb. Jsem rád, že jsme se dostali na první příčku a pokusíme se ji udržet po zbylé zápasy. Potom můžeme mít dobrou pozici do play-off.

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): Dnes jsme odvedli koncentrovaný výkon. Myslím si, že jsme Budějovice přehráli ve všech činnostech. Hlavně bych chtěl dnes poděkovat fantastickým divákům, protože nám vytvořili skvělou kulisu.“

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): První set jsme si nechali ujet hned od začátku. Od druhého setu jsme hráli na ztrátu výborně stejně jako Liberec. Vypracovali jsme si několik bodovek, které se nám nepodařilo proměnit v bod, a to nás stálo nějaký lepší výsledek. Myslím si, že kdyby se nám podařilo složit aspoň třetinu těch bodovek, co jsme si dokázali vybojovat, tak by to určitě neskončilo 3:0.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Dnes nás přehrál Liberec  určitě na servisu, hrál razantně. My jsme naším servisem moc neškodili, měli jsme to těžší i na přihrávce. Bylo vidět, že Liberec má větší šťávu, je víc nabuzený než my, bohužel. Podle mě jsme nejvíc ztráceli v balonech zadarmo a chycených míčích, protože to, co jsme pochytali, tak jsme potom už neuhráli a nezískali body. Tam byl obrovský rozdíl, protože těch balonů bylo 10, 12, 15 - možná - a to se samozřejmě ve volejbale musí proměňovat.“

Do utkání lépe vkročili hráči Dukly. Již za stavu 3:1 po signálu středem se ujímají dvoubodového vedení (Jakub Veselý). Další plusový bod přidává blokem Jakub Veselý a za stavu 4:1 si žádá trenér Jihostroje René Dvořák svůj první oddechový čas. Po něm se hra obou celků vyrovnává a až když Bartosz Pietruczuk zaznamenává bod přímo z podání, Dukla odskakuje o čtyři body a máme tu druhý oddechový čas hostů. Ani tento odpočinek nezastavuje s chutí hrající Duklu. Nepřesná nahrávka nahrávače Jihostroje Angela De Amo končí v autu (15:9) a neuvěřitelně tvrdá smeč Honzy Štokra posílá domácí do sedmibodového vedení (18:11). V závěru setu hosté prostřídali sestavu, ale ztrátě setu již nezabránili. První setbol utkání přichází po nečekané smeči domácího nahrávače (24:18 - Mateusz Biernat). Marek Šotola první setbol domácích odvrací důraznou smečí, ale druhý si již domácí volejbalisté pohlídali a velmi snadno získávají první sadu.

Druhý set začal velmi vyrovnaně. Obě družstva se střídala v jednobodovém vedení až do stavu 9:9. Po ojedinělé chybě domácích na útoku, se podařilo hostům poprvé dnes odskočit o dva body (9:11). To nenechává v klidu trenéra Dukly Michala Nekolu, který ihned zastavuje hru oddechovým časem. Po odpočinku hosté přidávají další bod dobře postaveným blokem (9:12 - Radek Mach). Vedení hosty ale dlouho netěší. Dva slepené bloky domácího nahrávače Mateusze Biernata srovnávají na 12:12 a je opět vyrovnáno. Hosté dnes nečekaně kazí na útoku a tím dovolují Dukle snadno bodově odskočit na 17:15 (14:13 – do autu Marek Šotola, 17:15 - Valerii Todua další aut, tentokrát signálem středem). Koncovka setu již patřila Dukle, která využila zaváhání čerstvého vítěze ČP a po chytré smeči o konečky prstů (Andrej Grut) zvyšuje na 19:16. Další nekompromisní smeč po chyceném míči Honzy Štokra posílá Duklu do čtyřbodového vedení za stavu 20:16. Andrej Grut je dnes při chuti a dokáže bodovat ze všech postů na hřišti, další chycený míč v bod proměňuje z pipe (22:17) a domácí již vedou o krásných pět bodů. Setbol v druhé sadě na sebe nenechává dlouho čekat. Ten přichází po zkaženém podání Jihostroje (24:19 - Radek Mach). Ale i Dukla kazí své podání a druhý set nám pokračuje. Až dobře sehraný signál středem (Jakub Veselý) nám druhou sadu ukončuje a Dukla se ujímá vedení 2:0 na sety.

Úvod třetí sady byl ještě vyrovnanější jak úvod druhého setu. Opět k vidění byl volejbal té nejvyšší úrovně. Hosté se snažili se zápasem ještě něco udělat a překonávali se v poli, ale na Duklu to přesto nestačilo. Nevynucená chyba nahrávače hostů (nahrávka daleko za hlavní kůl na Kraffera, který míč nedostihl) posílá Duklu do nepatrného vedení 13:11. Po neuvěřitelných zákrocích v poli druhého libera Dukly (Tomáš Kunc) se domácí smečař (Jan Štokr) nemýlí a o blok hostů zvyšuje na 17:14. I přes tříbodové vedení hosté pokračují v obětavé hře, která je vidět i na straně Dukly, jsme svědky nevídaných a moc pěkných výměn. Hostům se podařilo snížit na rozdíl jediného bodu (20:19), protože míč domácímu hráči propadl mezi prsty. Ale ani to domácí nezastavilo. V koncovce přicházejí dvě nevynucené chyby Jihostroje na útoku (23:20 – Petr Michálek po lajně do autu, 24:20 – Petr Michálek zřejmě smeč do anténky), které darují Dukle několik mečbolů. První mečbol si kazí Dukla sama smečí do autu, ale druhý již proměňuje Bartosz Pietruczuk tvrdou smečí z hlavního kůlu do ostré diagonály a Dukla vítězí 3:0 na sety a dostává se dvě kola před koncem do čela průběžné tabulky UNIQA extraligy mužů.

VK ČEZ KARLOVARSKO – VK EURO SITEX PŘÍBRAM

Blíží se konec základní části extraligy a oba dva dnešní soupeři potřebují nutně body, které rozhodnou o postavení před play-off. Menší počet diváků zapříčinily jarní prázdniny. Partnerem utkání byla společnost Dopravní podnik Karlovy Vary.

č.: 115      dne: 23. 2. 2019          v hod.:18:00

VK ČEZ Karlovarsko – VK Euro Sitex Příbram 3:0 (25:23, 25:14, 25:16)

Rozhodčí:  Kořenek J., Fink T., Kindermanová L., Sukup Vojtěch P.

Počet diváků: 687.

Domácí: Hudeček, Patočka, Rejlek, Wiese, Beer, Džavoronok, libero Pfeffer. Střídal: Zmrhal

Hosté: Wawrzynczyk, Trojanowicz, Lech, Böhm, Mikulenka, Dolgopolov, libera Kop, Juračka. Střídali: Graham, Kuchař, Suda, Rosenbaum, Hulpach

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): Po dlouhé době myslím suprový výkon. Dnes jsme dobře podávali a dostávali jsme Příbram pod tlak. Následně byly dobré momenty v útoku. Za mě dobrý konstantní výkon, za který jsme moc rádi.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Dnes spokojenost nejen s výsledkem, ale i předvedenou hrou. Dařil se nám servis, kterým jsme samozřejmě tlačili. Řekl bych, že jsme hráli slušný volejbal. Gratuluji klukům a moc děkuji divákům za podporu.“

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Soupeř nás dnes přehrál, dobře hrál na servisu a celý zápas družstvo podrželi Rejlek s Wiesem. My jsme byli dnes o dvě třídy horší a neměli jsme co nabídnout.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Samozřejmě Vary dnes dobře podávaly, my jsme nepodávali špatně, ale nevyřešili jsme standartní situace v obraně, to znamená na dvojblok, trojblok normál. Rejlek uhrál víceméně všechno, zpožděný úder, vytloukal nás, dělal sklepky, my jsme si s tím absolutně neporadili. Začali jsme set špatně, prohrávali jsme o tři až čtyři body, těžko se to dohánělo, samozřejmě jsme i lepili sestavu, dohrávali s juniory, ale to není výmluva. Vary hrály výborně. “

Hráči Karlovarska měli po dlouhé době celý týden čas potrénovat po účasti v závěrečném turnaji ČP. Taktické pokyny, udělené domácím trenérem, Karlovarsko dodržuje do puntíku a proto hráči tlačí na servis a snaží se o pestrou hru. Od začátku setu na nahrávce začal mladý Matyáš Džavoronok. Karlovarsko hned na začátku setu odskakuje ve skóre na rozdíl čtyř bodů. Tento stav domácí udržují pestrou hrou nahrávače, který si sedl jak s Filipem Rejlkem, tak i s poslední posilou Karlovarska Lukaszem Wiesem. Hostující trenér zastavuje hru TO a také posílá do hry Sudu místo Mikulenky. Hosté se nadechují a proto Jiří Novák žádá přerušení hry, pro domácí TO (17:15 pro domácí). Na servis přichází Filip Rejlek, jeho tvrdý servis znemožňuje kvalitní rozehru hostů. Obě družstva získávají svoji ztrátu. Na servis přichází Matyáš Džavoronok a rovnou přidává bod esem. Další bod pro domácí přichází sice po špatném příjmu domácích, ale velmi přesné nahrávce z rukou kapitána Hudečka a rozehru zakončuje bodem Filip Rejlek (21:18). Zároveň při dvojitém střídání hostů, dostává Příbram kartu za zdržování (ŽK). Příbram tato situace trochu nakopla a přiblížila se domácím na 23:22. Domácí trenér musí družstvo uklidnit a posílit radou, proto žádá druhý TO.  Po TO přichází na servis hostující kapitán Böhm a posílá míč do autu 24:22. Hosté následně přidávají bod na 24:23, ale domácí Filip Rejlek nechce set prodlužovat a smečí končí set těsným výsledkem 25:23.

Druhý set se v začátku podobá prvnímu. Domácí utíkají o dva až tři body. Ještě do stavu 12:10 pro domácí jsou hosté v kontaktu, ale po té následuje řada tří bodů pro Karlovarsko trenér Kop žádá TO za stavu 15:10. Stav se nedaří hostům zvrátit, jelikož Filip Rejlek přidává další bod přímo ze servisu. Další eso posílá do prostoru hostů domácí Lukasz Wiese (18:11). Hosté střídají, odchází Böhm. Další krásný bod pro domácí přichází po nepřesné hře v poli, kdy se na nahrávku postavil Wiese a Filip Rejlek se opět nemýlil (20:13). Další bod přidává Vojta Patočka na bloku 22:14, Filip Rejlek smečí 23:14, kapitán Hudeček esem 24:14 a poslední bod opět Vojta Patočka blokem. Karlovarsko vyhrává set 25:14.

Diváci doufají, že rozehraný třetí set bude tento den poslední. Domácí velmi dobře podávají a přichází jedno eso za druhým. Za stavu 10:6 (eso Hudeček) přichází TO Příbrami. Po tomto TO přichází další eso od domácích (Patočka). Další TO hostů za stavu 17:10. Hosté nenachází dnes recept na hru domácích. V koncovce se do hry dostávají na straně Příbrami junioři, kterým se také nedaří, dnes dobře rozjeté Karlovarsko, zastavit. Domácí vyhrávají set 25:16 a celé utkání 3:0.

Autor: Tým Karlovarska, foto Jan Meruna