12.4.2019

Volejbalisté liberecké Dukly zdolali Kladno a slaví postup do finále

Liberec jel po hladce vyhraném třetím utkání do Kladna s odhodláním proměnit postupový mečbol do finále UNIQA volejbalové extraligy mužů 2018/19. Domácí chtěli sérii zdramatizovat a dotáhnout do rozhodujícího pátého zápasu. Zaplněná kladenská hala se těšila na velký souboj. Nakonec se z vítězství 3:1 v zápase, i v celé semifinálové sérii, raduje Dukla a postupuje do finále proti českobudějovickému Jihostroji. Orli budou bojovat o bronz s Ostravou.

č.: 166                   dne: 12. 4. 2019                v hod.: 19:00

Kladno volejbal cz – VK Dukla Liberec 1:3 (25:19, 20:25, 23:25, 21:25)

stav série 1:3

Rozhodčí: Zdeněk Grabovský, Vlastimil Kovář

Počet diváků: 1229

Domácí: Vemič, Zajíček, Baranov, Hýský, Sobotka, Habr, libera Moník, Vostárek. Střídali: Blažek, Marel, Piskáček

Hosté: Pietruczuk, Leikep, Indra, Grut, Veselý, Srb, libera Kopáček, Kunc. Střídali: Biernat, Štokr, Správka

Tomáš Hýský (kapitán Kladno volejbal cz): Nejsme odvážný v koncovkách setů a to nás provázelo celou sérii. Nemyslím, že Liberec byl lepší, my jsme chtěli víc, ale místo jednoduché hry jsme si to dělali složité. Moc děkuji divákům a doufám, že nás přijdou podpořit i o třetí místo.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „V celé sérii jsme špatně útočili a pouze v některých setech doháněli skóre dobrým servisem nebo blokem. A to na výborný Liberec nestačí.“

Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): „Dnes to bylo vyrovnané utkání. Alfou a omegou byl servis. Klíčový v dnešním zápase byl třetí set, který se nám podařil, a to rozhodlo o našem postupu do finále.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Po špatném vstupu do utkání jsme v druhém setu lépe podávali a bránili a to byl klíčový faktor dnešního utkání.“

Orli vlétli do zápasu a záhy si vybudovali vícebodový náskok. Hosté vystřídali základní sestavu a začali úspěšně stahovat náskok domácích, který ale v samotném závěru navýšil výborně podávající Sobotka a Habr.

V druhém setu začala fungovat útočná osa Biernat – Štokr, a když klid do hry vnesl i střídající Aleš Správka, začalo se utkání překlápět na stranu Dukly. Domácí hráli nevyrovnaně v útoku, Liberec dokázal úspěšně bránit a přidat body podáním, záhy bylo srovnáno 1:1.

V třetím setu Kladno stále dotahovalo, Liberec hrál koncentrovaně a přesně. Náznaky zlomu rychle uhasili přesné akce hostů a bylo jasné, že Dukla povede 2:1.

Rozhodující postupový set už zcela ovládli hosté, když střídání v kádru domácích pomohlo v závěru pouze ke kosmetickým úpravám skóre. Dukla vyhrála 3:1 a stejným poměrem na zápasy i postoupila do finále.

Autor: Jitka Kotrlová