2.11.2019

Volejbalisté Ústí nad Labem nedovolili v Ostravě domácímu favoritovi ani set

Ostravská tvrz překvapivě padla již v 5. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů 2019/20 a co je překvapivější, že ji bez ztráty setu dobyli „bojovníci" z Ústí nad Labem. Jihostroj České Budějovice, jak se předpokládalo, opět nedovolil Zlínu zažít pocit po vítězném setu a Fatře „ujíždí" vlak. V Příbrami domácí Kocouři sice ještě v prvním setu nepříznivé skóre otočili, ale zbytek zápasu patřil Lvům z Prahy. Další překvapení se rodilo v Liberci. Dobře hrající Brno vedlo 2:1 a ještě 21:17 ve čtvrtém setu, ale Dukla zabrala na poslední chvíli a v pátém setu již brněnským mladíkům nedala šanci. „Pětiseťák" viděli i diváci v Odoleně Vodě. Domácí zlomili odpor dobře hrajících Beskyd až v tiebreaku. Kolo bude dohráno v pondělí v Karlových Varech, kam zajíždí Kladno. Tento zápas můžete sledovat od 17 hodin na ČTsport.

VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE – VSC FATRA ZLÍN

Ve svátečním „dušičkovém“ večeru se ve Sportovní hale v Českých Budějovicích zahřály i dušičky volejbalových příznivců, kteří se přišli podívat na utkání Jihostroje se Zlínem.

č.: 30             dne: 2. 11. 2019             v hod.: 18:00

VK Jihostroj České Budějovice – VSC Fatra Zlín 3:0 (25:15, 25:19, 25:21)

Rozhodčí: Rychlík D., Činátl R.

Počet diváků: 1230

Domácí: Todua, De Amo, Michálek, Mach, Šotola, Mechkarov, libero Kryštof. Střídali: Křesťan, Zmrhal, Fila

Hosté: Šulc, Čech, Čechmánek, Adamec, Vašíček, Navláčil, libero Viceník. Střídali: Varous, Motyčka, Lamri, Kozak

Radek Mach(kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Jsem rád, že jsme to zvládli. A že jsme si celý zápas dokázali udržet tlak na servisu, což nám hodně pomohlo.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Dneska dá se říct jednoznačné vítězství. S menším zádrhelem ve třetím setu. Zlín začal solit servis a vyšel mu. Tam jsme malinko polevili. Je vidět, že nemůžeme polevit proti žádnému soupeři.“

Michal Čechmánek (kapitán Fatra Zlín): Každý set jsme se zlepšovali. Nicméně to na domácí stále nestačilo. Největší problém bych viděl v tom, že nedokážeme mít vyrovnanou obranu.“

Roman Macek (trenér Fatra Zlín): „Začali jsme celkem odvážně, ale všechny sety pak byly jak přes kopírák. Jihostroj vždy udělal sérii bodů a to rozhodlo.“

První set se do stavu 9:9 vyvíjel vyrovnaně. Pak se dostal na servis španělský nahrávač v domácích službách a Jihostroj odskočil na pohodlný sedmibodový rozdíl. Koncovka setu byla jasnou záležitostí Českých Budějovic.

Jihočeši se i v druhém dějství opírali o výborné podání, přímými body se blýskl Marek Šotola a Martin Mechkarov. Domácí, kteří se připravují na těžké zápasy Ligy mistrů, si vyzkoušeli řadu útočných kombinací, na palubovku se dostal smečař Marek Zmrhal.

Jihostroj předváděl spolehlivý soustředěný výkon. Hosté z Moravy se ve třetím setu nakrátko ujali vedení, když se Navláčilovi podařilo několikrát zastavit útok domácích blokem. Pak se iniciativy chopili opět Budějovičtí a tříbodové vítězství si už nenechali vzít. Mečbol proměnil smečí ze středu sítě kapitán Radek Mach.

Autor: Redakce VK Jihostroj Č.B., foto Dan Kubát

VK EURO SITEX PŘÍBRAM – VK LVI PRAHA

Utkání mezi „Kocoury“ a „Lvy“ začalo velmi vyrovnaně na obou stranách, Příbram možná lehce zaskočila hosty, kteří přijeli v silné sestavě. První set Příbram vedla, a i přes chvilkové vedení Prahy dokázala urvat první set. Pak ale hosté zabrali na 110 % a třemi sety v řadě otočili zápas.

č.: 28         dne: 2. 11. 2019          v hod.: 17:00

VK Euro Sitex Příbram – VK Lvi Praha 1:3 (26:24, 20:25, 20:25, 23:25)

Rozhodčí: Krtička Jan, Poláček Jan

Počet diváků: 693

Domácí: Kuchař, Polák, Kriško, Mäkinen, Safonov, Fifer, libero Juračka. Střídali: Rosenbaum, Hulpach, Suda, Trojanowicz, Dlouhý

Hosté: Bartůněk, Douglas-Powell, Krajčovič, Mihajlovič, Šulc, Král, libera Kovařík a Ježek. Střídal: Špulák

David Juračka (libero VK Euro Sitex Příbram): „Hráli jsme se soupeřem vyrovnaně, tlačili jsme na servis, rozhodovalo potom to, kdo servis dobře trefil a kdo si na něj více věřil. Sympatické bylo, že i když jsme nezískali body, zápas ke konci dohrávali domácí mladí hráči na obstojné úrovni a je to dobrý příslib do budoucna. Bohužel prozatím to nestačí a body nám chybí. Musíme jít dál, trénovat a zlepšovat se.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Hosté byli lepší na servisu, my jsme bohužel udělali nějaké chyby. V sestavě, ve které jsme dnes hráli (nemyslím to vůbec nijak špatně), jsme hráli velmi dobrý zápas. Tři sety byly vyrovnané, čtvrtý dohrávali mladí hráči a zhostili se toho výborně, hráli absolutně rovnocennou partii. Škoda pár chyb v koncovce, ale to asi patří k věku a ke zkušenostem, Praha dnes ukázala kvalitu na servisu a zřejmě byla dnes klidnější a rutinovanější v závěru zápasu. “

Jiří Král (kapitán VK Lvi Praha): „Zápas probíhal hodně vyrovnaně, hodně nervózně, moc jsme nesplnili to, co jsme si řekli během přípravy, nebyli jsme příliš důslední. I proto byl dnešní zápas tak vyrovnaný, ale myslím, že jsme stále mohli věřit, že jsme „lepší tým“. Nakonec to bylo také trochu o štěstí a o skvělé sérii našeho účka. Bylo to dnes velmi těžké a vybojované vítězství.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): Pro nás to byl těžký zápas, Příbram hrála výborně a obětavě bez jejich kapitána, který je dlouhodobě jejich klíčovým hráčem. Domácím chci k jejich výkonu pogratulovat a pro nás to jsou dnes těžce vybojované tři body, kterých si velmi vážíme.“

Do prvního setu vstoupili domácí i bez zraněného kapitána odvážně a ujali se vedení. Skvěle servíroval Jindřich Kuchař, který odvážným a tvrdým smečovaným podáním trápil hosty. Praha se však chytla a díky tvrdému servisu univerzála Mihajloviče se hosté drželi na dostřel. Za stavu 14:14 vyrobili domácí dvě chyby (na servisu a na příjmu) a hosté šli poprvé v zápasu do vedení. V koncovce domácí zabrali a týmovou hrou dotáhli první set do vítězného konce.

Od druhého setu začala Praha tlačit na servisu, a to dost značně. Skvěle podával univerzál Mihaljovič, dobře podával smečař Douglas-Powell a nepříjemnou plachtou trápil domácí i nahrávač Bartůněk. Domácí hráli těžké míče přes smečaře a univerzála, ale středem zaútočit skoro vůbec nemohli. Praha si pohlídala vedení, které udržela až do konce setu a srovnala na 1:1.

Ve třetím setu hosté znovu skvěle podávali a domácím lehce utekl začátek. Když hosté vedli už 21:14 málokdo věřil, že by Příbram mohla soupeři set vzít. Na palubovku se dostal smečař Suda, druhý nahrávač Rosenbaum a na podání vystřídal také mladý hráč Tomáš Dlouhý, který si tak odbyl premiéru v nejvyšší soutěži. Kupodivu Příbram dokázala závěr setu lehce zdramatizovat po několika nekompromisních útocích univerzála Kriška, nicméně Praha už si vedení vzít nenechala a druhý set skončil 20:25 ve prospěch hostů, stejně jako v druhém setu.

Ve čtvrtém setu začali domácí v základní sestavě se smečařem Sudou a nahrávačem Rosenbaumem, hosté svou sestavu za celý zápas nezměnili, pouze vždy pootočili postavení. Mladí příbramští Kocouři ukázali, že chtějí hrát a celý tým dokázal držet krok se zkušenějším soupeřem. Začal fungovat hra středem a po několika sporných míčích, které rozhodčí pískli ku prospěchu hostů, se usmálo štěstí také na Příbram, které v závěru setu vedla. V koncovce však znovu ukázal sílu univerzál Mihajlovič, který třikrát skvěle zaservíroval a po zbytečné chybě domácích, kteří se navzájem srazili nad sítí, měli hosté matchball, který využili na první pokus.

Autor: Štěpán Chvosta

VK OSTRAVA – SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM

Po famózním domácím výkonu s Českými Budějovicemi přišel do ostravské haly mráz. Ostravský tým nenašel žádný recept na nadšenou a dobře organizovanou hru. Na Ústí nestačil v žádné činnosti, a proto skončil s tak výraznou prohrou.

č.: 29        dne: 2. 11. 2019           v hod.: 17:00

VK Ostrava – VK Volejbal Ústí na Labem 0:3 (14:25, 29:31, 19:25)

Rozhodčí: Kovář V., Možnár M.

Počet diváků: 480

Domácí: Marcyniak, Podlesny, Janků, Sedláček, Dvořák, Ihnát, libero Sobczak. Střídali: Štefko, Muroň, Šoltys, Vancl, Bauman

Hosté: Parraguirre, Tibitanzl, Melcher, Januzovic, Beer, Kramar, libero Kořínek. Střídal: Kasan

David Janků (kapitán VK Ostrava): „Dostali jsme strašně přes hubu. Takhle nemůžeme hrát. Doufám, že teď přijde vystřízlivění a takový výkon už nebudeme opakovat. Gratulace Ústí, hráli skvěle.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Dnes jsme si nezasloužili vyhrát. Moc mě to mrzí, protože na začátku sezony nepamatuji takovou návštěvu. Nebyli jsme schopni Ústí vzdorovat v ničem.“

Filip Kramar (kapitán SK VOLEJBAL Ústí nad Labem): „Nesmírně důležité tři body. Musím smeknout před tím, co jsme dnes dokázali. Základem bylo, že jsme dnes ubránili spoustu míčů.“

Jakub Salon (trenér SK VOLEJBAL Ústí nad Labem): „V dnešním zápase jsme dodrželi všechny taktické věci, které jsme před ním připravili a to nám usnadnilo hru. Výborný a zodpovědný výkon snad nastartuje a nadšení vydrží do dalších zápasů.“

Začátek zápasu zmrazil ostravské hráče i početné ostravské publikum. Většinou svými chybami domácí hráči ztratili prvních pět bodů. Při podání Januzovice následovala další šňůra bodů a Ústí vedlo 3:12. To už měl trenér Václavík dávno vybrány oba time outy a na hřiště přišli při dvoustřídání Štefko a Šoltys. Hosté, na rozdíl od Ostravy, postupně přidávali další kratší série bodů až do konce setu. V něm zvítězili rozdílem třídy 14:25.

V druhém setu nastoupili od začátku v domácí sestavě Vancl a Šoltys. Prakticky od začátku setu si Ostrava držela nepatrný náskok. Po polovině setu začala postupně odskakovat (12:12, 17:14, 20:18). To se rozehrál Šoltys a dvěma útoky posunul ostravský tým do vedení 22:18. Po nevynucené chybě Ostravy je na podání nahrávač Kasan, který přišel na hřiště běhen setu. Při jeho zdánlivě lehkém servisu Ostrava nedokáže „ztrátovat“ a Ústí jde do vedení 22:23. Následuje boj o každý míč. Dva body po sobě v závěru uhrají hosté. Ihnátova smeč do bloku ukončuje druhý set 29:31.

Ve třetím setu odskakují hosté na 3:8. Ostravští se nevzdávají a po blocích Marcyniaka a jeho dvou esech srovnávají na 9:9. Hostující smečaři i univerzál skládají všechny míče, naopak domácí až na výjimky kupí chyby. Ústí jde do vedení 13:18 a nadále skládá míče a úspěšně blokuje až do stavu 15:23. Domácí ještě mírně korigují stav, ale Ústí si vítězství nenechá uniknout.

Autor: Zbyněk Matýsek

AERO ODOLENA VODA – BLACK VOLLEY BESKYDY

V 5. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů přivítalo domácí AERO souseda v tabulce Black Volley Beskydy. Ve Sportovní hale v Odoleně Vodě se odehrával velký boj, nakonec se šťastným koncem pro domácí, kteří ovládli tie-break a zvítězili celkově 3:2.

č.: 27           dne: 2. 11. 2019                     v hod.:18:00

AERO Odolena Voda – Black Volley Beskydy 3:2 (19:25, 25:23, 25:19, 22:25, 15:7)

Rozhodčí: Kvarda P., Nedbálek A.

Počet diváků: 586

Domácí: Gear, Holčík, Kraffer, Taylor, Moss, Hladík, libero Hadrava. Střídali: Vachoušek, Horák,Vanags

Hosté: Yevstratov, Krysiak, David, Babic, Jambor, Jocič, libero Nogueira. Střídali: Voinau, Kozák, Prokůpek, Mečiar

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Jsme rádi, že jsme nakonec vyválčili výhru za dva body. Bylo to pro nás vyšpěrkované, protože jsme hráli s Beskydami před lety v baráži. Jsme opravdu rádi, že jsme pro naše skvělé fanoušky poprvé doma vyhráli a makáme dál.“

Jiří Šiller (trenér AERO Odolena Voda): „Těší nás, že jsme si vítězství vybojovali v pěti setech. Myslím si, že se divákům utkání muselo oboustranně líbit, a tímto jim děkujeme za podporu.“

Tomáš Jambor (kapitán Black Volley Beskydy): „Chtěli jsme vyhrát za tři body, odvážíme si jeden, pro nás určitě zklamání, ale musíme pokračovat dál.“

Přemysl Kubala (trenér Black Volley Beskydy): „Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas ve všech ohledech. Odolena Voda nás přehrála servisem, tlačila nás od sítě a my jsme nedokázali proměnit několik bodových míčů, kde jsme byli si myslím málo důrazní. Nicméně musím pochválit hráče, kteří otočili nepříznivý stav 2:1, a pak jsme prohrávali v koncovce čtvrtého setu o dva až tři body. Utekl nám pátý set, kdy jsme víceméně jednoduchý míč nedokázali udržet na naší straně a domácí nás trestali. Takže si myslím, že tím, jak hrála Odolena Voda na servisu, tím si zasloužila vítězství.“

Úvod zápasu byl na domácí straně zbytečně nervózní a hráči se dostávali do provozní teploty zvolna. Bohužel i přes polovinu setu se domácí neoklepali a kupili moc chyb. Hosté hráli trpělivě a šli si bezpečně za vítězstvím. Domácí v konci setu už jen korigovali stav míčů. Beskydy vedli 1:0.

Do druhého setu vstoupili hráči AERA agresivněji a hra se vyrovnala. Na palubovce se odehrával boj o každý míč, o dva body byli vpřed domácí hráči. Před koncovkou se AERO dostalo až do čtyřbodového vedení, které drželi i při prvním setbolu. Hosté zlobili servisem a stahovali náskok. Další servis ale Beskydy poslaly do zámezí a AERO tak srovnalo na 1:1.

I do třetího setu vstoupili domácí lépe. Tlačili hosty servisem a náskok trpělivou hrou narůstal ve prospěch domácích. Do koncovky šli domácí s pětibodovým náskokem, který si nenechali vzít a ujali se vedení 2:1.

Čtvrtý set byl od začátku velmi vyrovnaný. Domácí tlačili, hosté stejnou mincí kontrovali. AERO se v polovině setu dostalo do tříbodového vedení, ale Beskydští po oddechovém čase dokázali velmi rychle srovnat. AERO ještě naposledy vedlo 22:21, ale pak už připisovali body jen hosté. Tím srovnali na 2:2 a o vítězi musel rozhodovat až tie-break.

Do něj vlétli domácí velmi agresivně. Tlačili svého soupeře skvělou obranou na sítí a zvládnutými bodovými míči. Změna stran probíhala s pětibodovým vedením domácích. AERO trpělivě, a hnáno domácími fanoušky, spělo k vítězství, které se rychle dostavilo. AERO po velkém boji vyhrálo 3:2 a pro své skvělé fanoušky vybojovalo první domácí výhru.

Autor: Tomáš Havlát

VK DUKLA LIBEREC – VOLEJBAL BRNO

V pátém kole EX-M přijelo do liberecké haly Brno, které letos nehraje vůbec špatně a v průběžné tabulce je na 5. místě, pouhý bod před dnešním hostitelem. Pouze v prvním kole nečekaně podlehlo nováčkovi z Beskyd, potom dvakrát získalo po třech bodech a jen těsně podlehlo obhájci mistrovského titulu Jihostroji 2:3 ve zkrácené hře 14:16. Přesto pro dnešní utkání je favoritem vicemistr VK Dukla Liberec, který letos na své palubovce neztratil ani jeden bod. Dukla nakonec po velkém boji dokázala Brno přehrát v tiebreaku a připsat si velmi důležité body do celkové tabulky UNIQA extraligy mužů a udržet domácí neporazitelnost.

č.: 25           dne: 2. 11. 2019                 v hod.: 18:00

VK Dukla Liberec – Volejbal Brno 3:2 (20:25, 21:25, 25:21, 25:23, 15:10)

Rozhodčí: Roman Marschner a Tomáš Buchar

Počet diváků: 726

Domácí: Pietruczuk, Holubec, Indra, Šulista, Leikep, Biernat, libera Kopáček, Kunc. Střídali: Štokr, Shafranovich, Srb

Hosté: Licek, Hukel, Římal, Hrazdira, Pražák, Truong, libero Lžičař. Střídali: August, Jakubec

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec): „Super otočka. Jenom mě trochu mrzí, že nejprve musíme dostat, abychom se vzpamatovali a potom začali konečně hrát. Prostě je to tak a na tom musíme hodně zapracovat.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): Samozřejmě jsme strašně rádi, že jsme to dnešní utkání otočili. Myslím si, že jsme se zbytečně dostali do křeče v prvním setu, když jsme vedli o tři body a Brno nás dotáhlo a potom hrálo uvolněně. Od třetího setu jsme zlepšili přihrávku, když jsme stabilizovali příjem a začalo se nám trochu lépe útočit. Vlastně až do konce zápasu jsme hráli vyrovnanou partii a možná rozhodl blok, kde jsme byli lepší.“

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): Dnes jsme začali dobře. Liberec pokračoval v těch nepřesvědčivých výkonech, ale s příchodem Alexe Shafranoviche se zklidnili a zahráli výborný třetí set. V koncovce čtvrtého setu jsme vedli a měli jsme to dotáhnout. Zde se opakovala situace z utkání s Budějovicemi, kde vedeme a nedotáhneme to do vítězného konce. To je velká škoda. Měli jsme zde vyhrát 3:1. Zde se prokázaly zkušenosti Liberce, my přece jenom platíme za tu dravou mladost a ta nám zde trochu vyprchala, to mě trochu mrzí. Tiebreak si Liberec celkem slušně pohlídal.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): Myslím si, že jsme dnes byli velmi dobře připraveni. První dva sety jsme odehráli velmi dobře. Domácí potom pomohl Shafranovich, který jim zklidnil přihrávku, a od té doby byli domácí asi lepší. My jsme se potom ani nemohli trefit do servisu. Utkání mělo asi podobný průběh jako s Budějovicemi. Koncovku jsme si měli dohrát. Možná nám víc škodila plachta, než roťák a také se prokázalo, že domácí mají svůj kádr širší než my. Velmi si Liberec pomohl střídáním a nám bohužel ne. My máme pouze šest, sedm hráčů a takto to nyní táhneme, ale musíme se z toho poučit a myslím si, že když budeme hrát ten volejbal tak jako hrajeme, tak asi budeme hrát někde vysoko.

Po bouřlivém povzbuzení obou družstev a podání rukou pod sítí můžeme začít samotné utkání. Brno začíná, konkrétně Martin Licek svým tvrdým smečovaným podáním a Michal Hrazdira získává pro Brno první dnešní bod. Při podání Aleše Holubce a trojbloku Dukly se vedení přelévá na stranu Dukly, a když Michal Hrazdira vůbec netrefuje míč při útoku, domácí jsou ve vedení 3:1. Petr Šulista přidává čtvrtý bod (4:1). Petrovi Šulistovi se dnes zatím na útoku daří. Po vytlučeném bloku již domácí vedou 6:2 a trenér hostů Ondřej Marek rychle zastavuje hru oddechovým časem. Po time Brno koriguje nepříznivý stav trojblokem a po esu Daniela Římala již domácí vedou o pouhý bod (6:5). Dalším přímým bodem z podání Brno srovnává na 9:9 (Jan Pražák). Vyrovnaný stav nám zůstává hlavně díky několika zkaženým podáním na obou stranách. Až po dalším esu Brna (Daniel Římal) se po dlouhé době hosté dostávají do nepatrného vedení (13:14) a máme tu time i na straně Dukly. Další úspěšný útok Brna a hosté již vedou 15:17. Trochu nekorektní rozhodování hlavního rozhodčího vnáší do řad domácích volejbalistů nervozitu a hosté zadarmo získávají další bod navíc (15:18). Honza Štokr technickým úderem snižuje z hlavního kůlu po lajně (17:18) a domácí jsou o jediný bod za Brnem. Bohužel pro domácí, plachtivé podání (Matěj Hukel) padá na podlahu liberecké sportovní haly mezi dva liberecké hráče a hosté jsou opět ve vedení o tři body (18:21 – time Dukla). Další sporný míč a nevole diváků na sebe nenechává čekat, pískot se ozývá halou, přesto hosté mají první setbol utkání. Po přešlapu Dukly při útoku ze zadní zóny je konec první sady, kterou měla Dukla velmi dobře rozehranou, ale Brno neuvěřitelně přitvrdilo na podání a vývoj skóre otočilo. Na vývoji se odrazilo i několik nepřesností hlavního rozhodčího v druhé polovině setu.

Do druhého dějství vstoupilo lépe Brno, které se rychle ujímá vedení 0:3. Při tvrdém podání Jana Pražáka hosté zvyšují náskok o pět bodů (4:9 – time Dukla). Ani po time se přísun bodů na straně Brna nezastavuje, přešlap domácího hráče při útoku a vedení je šestibodové (4:10). Při podání Bartosze Pietruczuka začínají mít hosté problém na příjmu a domácí snižují (útok Jan Štokr – 9:12). Až po time se hostům podařilo Bartosze dostat z podání vytlučeným útokem o blok. Další snížení přináší eso Libora Leikepa (15:17) a Dukla již je dva body za svým soupeřem. Ale bohužel pro domácí, čisté eso Martina Licka (čárový rozhodčí signalizoval aut, hlavní dobrý) a náskok Brna opět narůstá (16:20 – time Dukla). Ani po time nedokážou domácí hráči zkrotit tvrdé podání a po esu již Brno vede o šest bodů (16:22). Útok Brna do autu a do bloku (Michal Hrazdira) a náskok Brna opět splaskává (19:22 – time Brno). Po time přichází eso z ruky Alexe Shafranoviche (20:22) a domácí se dostávají zpět do hry o druhé dějství. Přesto po smeči Daniela Římala se hosté radují z prvního setbolu druhé sady (21:24) a právě Daniel jde na podání, jeho podání sestřeluje domácího hráče a hosté již nečekaně vedou 0:2 na sety.

Úvod třetího setu konečně patří domácím. Eso Aleše Holubce a chytrá zalívka Jana Štokra a domácí jsou ve vedení 4:1. Po dalším esu (Jan Štokr) hosté žádají oddechový čas (6:2). Při podání Alexe Shafranoviche domácí zvyšují na rozdíl pěti bodů (12:7). Hostům již tolik nechodí podání a Dukla začíná hrát svoji hru. Odměnou je další zvýšení náskoku po krásné zalívce Libora Leikepa (15:9). Daniel Římal přitvrzuje na podání a jeho levačka zaznamenává dvě esa v řadě a je sníženo (15:12 – time Dukla). Po přešlapu Martina Licka při útoku z pipe Dukla opět zvyšuje svoje vedení na pět bodů (17:12), ale po trojbloku se hosté opět začínají nebezpečně přibližovat (17:14). Po přetlačované na síti domácí zvyšují své vedení zpět o pět bodů (Mateusz Biernat přetlačil Martina Licka – 20:15). Ani toto vedení nenechává domácí obecenstvo v klidu. Několik chyb na útoku a je sníženo (22:20). Přesto po nádherném přesahu Libora Leikepa na bloku se konečně i domácí radují ze svého setbolu (24:20). Hosté z hlavního kůlu první setbol odvracejí. Druhý již proměňuje Petr Šulista nekompromisní smečí z hlavního kůlu a je sníženo 1:2 na sety.

Čtvrtý set nám začíná velmi chaoticky, zřejmě dvoje teče na úvod hostům prošly a je stále vyrovnáno 2:2. Po esu se konečně Dukla dostává do bodového vedení (4:3 - Jan Štokr). Smeč domácích do autu a vše je opět jinak, hosté o bodík vedou (5:6). Vytlučeným blokem se Brno dostává do dvoubodového vedení (7:9). Dukla za stavu 10:10 vyrovnává dobře postaveným trojblokem (Petr Šulista). Po smeči Michala Hrazdiry do autu je konečně Dukla ve vedení (12:11), ale potom chybuje, když hraje na polovině soupeře a hosté přebírají vedení (13:14). Tvrdé podání Jana Pražáka dovoluje hostům odskočit o dva body, to Brno útočí z první bez bloku (16:18 – time Dukla). Za stavu 17:19 dostává Brno žlutou kartu za nesportovní chování a hned v další rozehře Daniel Římal zvyšuje vedení hostů o tři body (17:20). I další bod přidává Daniel Římal, nyní přímým bodem z podání (17:21), naštěstí pro domácí další své podání kazí, a když Libor Leikep vyhrává přetlačovanou na síti, je sníženo na 19:21. A to není všechno, Jan Štokr zaznamenává přímý bod z podání (20:21). Nádherná technická smeč Alexe Shafranoviche po diagonále směřuje do růžku a je vyrovnáno (22:22). Blok právě příchozího za nahrávače Patrika Indry, který zneškodnil Michala Hrazdiru, znamená setbol Dukly za stavu 24:23. Hned první setbol Dukla využívá blokem a opět Patrik Indra a kdo získá dnes dva body, se musí rozhodnout ve zkrácené hře pátého setu.

Tiebreak nám začíná ve velkém tempu, krásným signálem středem (Aleš Holubec) získává Dukla první bodík (1:0). K vidění jsou nádherné výměny z obou stran a skóre se nám pomaloučku posouvá k výměně stran. Při výměně stran stále Dukla vede o pouhý bod (8:7). Hra obou celků je naprosto bezchybná, až eso Petra Šulisty dovoluje Dukle nahlédnout do dvoubodového vedení za stavu 11:9. Hosté rychle žádají oddechový čas. Plachta Libora Leikepa propadává Martinovi Lickovi mezi prsty a domácí vedou 13:10 – time Brno. Po nečistě hraném míči brněnského nahrávače tu máme první mečbol utkání (14:10). Celá hala stojí a vzápětí se raduje. Signál středem Brnu vůbec nevyšel a míč padá za brněnského blokaře na zem. Domácí vítězí 3:2 a udržují si domácí neporazitelnost.