12.3.2019

Vstup do předkola play-off UNIQA extraligy vyšel lépe hostujícím týmům

Nervy drásající bitva v Příbrami splnila očekávání vyrovnaných zápasů v boji o čtvrtfinále letošního ročníku UNIQA volejbalové extraligy mužů 2018/19. A překvapivě si vítězství do Ústí nad Labem odvážejí, po nejtěsnějším vítězství, hosté. I v druhém utkání se radovali hosté. Pražští Lvi ukázali, že v letošním ročníku se jim s Odolenou Vodou daří. Ve třech setech nedali „Odolce" šanci a ve čtvrtek mohou na domácí palubovce potvrdit postup do play-off.

AERO ODOLENA VODA – VK LVI PRAHA

První zápas předkola play-off mezi kluby AERO Odolena Voda a VK Lvi Praha viděla Odolena Voda. Bohužel pro domácí, Pražané celý zápas vyhráli 3:0 a v sérii se ujali vedení 1:0. Ve čtvrtek je na programu odveta v Praze Na Lužinách.

č.: 134           dne: 12. 3. 2019                 v hod.: 18:00

AERO Odolena Voda – VK Lvi Praha 0:3 (22:25, 20:25, 24:26)

Rozhodčí: Renčín K., Krtička J.

Počet diváků: 489

Domácí: Viiber, Vanags, Gear, Hladík, Mikula, Walsh, libero Hadrava. Střídali: Russell, Vachoušek, Holčík

Hosté: Kozák, Van Werkhoven, Naarden, Šulc, Krajčovič, Fortuník, libero Kovařík. Střídali: Svoboda, Démar, Drozen

Tomáš Kotrch (kapitán AERO Odolena Voda): „Bohužel jsme dnes neudělali našim fanouškům radost, o to víc budeme ve čtvrtek bojovat v Praze. Pro nás je to furt stejné, jako před zápasem, musíme dvakrát porazit Prahu.“

Jiří Šiller (trenér AERO Odolena Voda): „Zápas se nám nepovedl. Zkusíme ho hodit za hlavu a ve čtvrtek na to jdeme znovu.“

Matyáš Démar (kapitán VK Lvi Praha): „Z naší strany dobře odehraný zápas jak na servisu, tak i v útoku i obraně. Všechno se nám dneska dařilo.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Samozřejmě máme obrovskou radost z vítězství, je to první krůček k postupu. Dneska jsme byli lepší ve hře, ale řekl bych, že i nějaké odpovědnosti. Měli jsme větší vůli po vítězství.“

První set začal z obou stran velmi vyrovnaně a oba týmy si držely jeden druhého. AERO v polovině setu vedlo o dva body, ale při podání Krajčoviče se Pražané dostali sami do tříbodového vedení, a to díky dobré obraně na síti a následným úspěšným protiútokům. Set se pak prakticky doztrátoval a Lvi se ujali vedení 1:0.

Vstup do druhého setu měli lepší hosté, když se domácím nedařilo v útoku. Přes polovinu setu se rozdíl ve skóre ještě navýšil a Praha mířila k zisku druhého setu. Domácí trenér prostřídal sestavu a rozdíl ve skóre již nenarůstal. Vedení Prahy však bylo dostačující a i přes mazání náskoku, ze strany AERA, si set již vzít nenechala a vedla už 2:0.

Třetí set měl stejný začátek jako set předešlý. Hosté vedli o čtyři body a pak se začalo ztrátovat. AERO se snažilo dotáhnout a podařilo se mu to až v úplném závěru setu, když bodový míč uhrál domácí Vanags. Hosté si vybojovali další mečbol, který přímým bodem proměnil Svoboda. Praha vyhrála 3:0 a vede v sérii 1:0 na zápasy.

Děkujeme všem divákům za podporu.

Autor: Tomáš Havlát, foto Dominika Holčíková

VK EURO SITEX PŘÍBRAM – SKV ÚSTÍ NAD LABEM

V předkole play off UNIQA extraligy zavítal do Příbrami soupeř z Ústí nad Labem, který navštívil Příbram i v předposledním domácím kole základní části. Předchozí utkání skončilo vítězstvím 3:0 pro Příbram, také duel hraný na palubovce Ústí v listopadu minulého roku skončil vítězně pro Příbram, i když se jednalo o utkání vyrovnanější, které rozhodl až tie-break. V dnešním zápase byla Příbram favoritem, nicméně Ústí předvedlo perfektní, disciplinovaný výkon se skvělou koncentrací po celý zápas a poměrně překvapivě, leč zaslouženě zvítězilo v Příbrami v tie-breaku 3:2.

č.: 133      dne: 12. 3. 2019          v hod.: 18:00

VK Euro Sitex Příbram – SKV Ústí nad Labem 2:3 (18:25, 25:23, 25:23, 22:25, 13:15)

Rozhodčí: Velinov E., Kořenek J., Svoboda J., Peller F.

Počet diváků: 326

Domácí: Böhm, Mikulenka, Dolgopolov, Wawrzynczyk, Graham, Lech, libera Juračka a Kop. Střídali: Suda, Kuchař, Rosenbaum, Hulpach

Hosté: Wilson, Kramár, Da Sylva, Tibitanzl, Bartůněk L., Koci, libero Kořínek.

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Nehráli jsme vůbec dobře na útoku, Ústí nás dnes hodně ubránilo. Celý zápas jsme sice bojovali, ale to bohužel nestačí, do druhého zápasu se musíme zlepšit především na útoku.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Porážka na domácí půdě nás mrzí hrozně moc, hraje se na dvě vítězná utkání, takže nezbývá nic jiného než v Ústí vyhrát. Náš výkon mi přišel hodně zadržený, báli jsme se hrát, báli jsme se udělat chybu, takto se v play off hrát nedá. Všichni hráči si musí sáhnout do svědomí a musíme hrát jednoznačně lépe. Ústí bojovalo, hrálo velmi disciplinovaně v obraně, drželo taktiku, ale my jsme tento zápas nezvládli hlavně hlavou.“

Filip Kramár (kapitán SKV Ústí nad Labem): „Byl to šílený zápas, prohrávali jsme 2:1 po dobrém druhém a třetím setu, které jsme oba prohráli v koncovkách, ale dokázali jsme se z toho vyhrabat. Musím říci, že precizní přípravou a splněním všech taktických pokynů, na obraně v poli i na síti a ubráněním těžkých balonů, jsme si dnes zasloužili vyhrát.“

Jakub Salon (trenér SKV Ústí nad Labem): „Ubránili jsme spoustu balonů jak na síti, tak v poli, a i když jsme něco neuhráli, tak rozhodla potom i velká bojovnost a touha po vítězství.“

Do prvního setu vlétli hosté jako uragán – nulová nervozita, stoprocentní koncentrace a bojovný týmový duch. Příbrami se nedařilo na útoku, ani na servisu, kterých zkazila až příliš. Ústí drželo tříbodový náskok, který v průběhu setu ještě navyšovalo. První set skončil 25:18 pro hosty.

V druhém setu se Příbram probudila a začala hrát lépe na útoku i na obraně v poli. Příjem stále nebyl dokonalý, ale i tak se podařilo příbramským blokařům sem tam prosadit na útoku. Několikrát to vypadalo, že Příbram dokáže odskočit a set pohodlně dohrát, nicméně celé utkání bylo stále jako na houpačce, často byly vidět tří až čtyřbodové série na obou stranách. Příbram nicméně udržela koncovku a srovnala skóre na 1:1.

Třetí set byl od začátku vyrovnaný, průběh byl podobný jako v druhém setu. Příbram držela asi dvoubodový náskok, který měla i v koncovce, a přestože Ústí mělo šance, nevyužilo je a Příbram udržela těsný rozdíl až do konce. Nutno však znovu pochválit bojovný výkon hostů, neboť se jim podařilo zachránit jednoznačně ztracené míče, které zachraňovali i za cenu srážky s reklamními bannery. Příbram však vedla po třetím setu 2:1.

Do čtvrtého setu znovu vstoupily oba týmy vyrovnaně, až za stavu 4:5 Příbram předvedla čtyřbodovou sérii a znovu vypadalo, že odskočí, nicméně přišel zlomový okamžik, když za stavu 12:9 hosté zaútočili do zámezí, ale čárový rozhodčí překvapivě ukázal dobrý míč, čímž se hosté vrátili do hry a domácí byli po tomto okamžiku velmi rozhozeni. Ústí bylo rázem na koni a předvádělo znovu perfektní hru, leckdy měli hosté i štěstí, pár míčů jim spadlo do hřiště velmi těsně. Příbram už se ve čtvrtém setu nedokázala vrátit a zápas musel rozhodnout až tie-break.

Ve zkráceném pátém setu je známo, že každá chyba bolí, proto oba týmy začaly hodně opatrně, první odskočilo Ústí nad Labem až za stavu 6:8. Po změně stran hosté náskok ještě zvýšili. A když bylo skóre 12:9 pro Ústí, měli už to domácí těžké, a přestože při servisu střídajícího Radka Sudy ještě svitla naděje, hosté šancí nepohrdli, uhráli si ztrátu a překvapivě získali první bod a zároveň postupový mečbol do play-off proti Dukle Liberec.

Autor: Štěpán Chvosta

Druhé zápasy předkola play-off jsou na programu již ve čtvrtek 14. března 2019.

18:00 SKV Ústí nad Labem - VK Euro Sitex Příbram

19:00 VK Lvi Praha - AERO Odolena Voda