9.3.2020

Výhra Beskyd poslala volejbalisty Ústí nad Labem do baráže

Duel volejbalistů Ústí nad Labem a Beskyd zkompletoval 21. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů 2019/20. Utkání pravdy dle populární televizní soutěže „Nejslabší máte padáka“ se domácím před televizními kamerami v konečném výsledku moc nepovedlo. Očekával se dramatický a nervózní zápas, ve kterém Ústí potřebovalo vítězství za tři body, aby si zachovalo naději na únik z barážového umístění. Rychleji se s tlakem důležitosti utkání vyrovnali hosté, kteří po zisku prvního setu působili sehranější dojmem a ve čtvrtém setu byli jednoznačně lepší na bloku. Tyto dva sety jim stačili k zisku potřebného bodu a vítězství v zápase už byl pro ně bonus na dalekou cestu domů.

č.: 122                          dne: 9. 3. 2020                    v hod.: 20:15

SK Volejbal Ústí nad Labem – Black Volley Beskydy 2:3 (22:25, 26:24, 25:22, 17:25, 11:15)

Rozhodčí: Rychlík Dušan, Dmejchal Matěj

Počet diváků: 512

Domácí: Januzovič Nebojsa, Beer Marek, Kramar Filip, Parraguirre Vicente, Tibitanzl Martin, Melcher Zachary, libero Kořínek Jiří. Střídal: Lank Matouš

Hosté: Dustinac Enes, Mitic Mihajlo, Kozák Šimon, Široký Tomáš, Babič Luka, Krysiak Maciej, libero Ostroumov Anastasii. Střídal: Kozák Roman

Filip Kramar (kapitán SKV Ústí nad Labem): „Omlouvám se divákům za baráž. Vedli jsme dnes 2:1, ale nedotáhli jsme to. Bohužel, toto je vizitka celé naši sezóny. Jsme poslední a budeme hrát baráž. Je mi z toho smutno. Jediné, co bylo letos pozitivní, jsou naši diváci, kteří si ale baráž nezaslouží. Je mi to hrozně líto.“

Jakub Salon (trenér SKV Ústí nad Labem): „První věc co bych chtěl říct – děkuji všem fanouškům, kteří nás po celou sezónu podporovali. Co se týče utkání, moc mě mrzí prohra a to, že budeme hrát baráž. Nejdou nám začátky utkání. Na tom musíme zapracovat. Rozdíloví hráči byli hostující smečaři, kteří odtáhli konec zápasu.“

Tomáš Široký (kapitán Black Volley Beskydy):Důležitý vstup do utkání, který jsme si zkomplikovali vlastními chybami ve druhém setu. Jsem rád, že jsme to utkání zvládli.“

Slobodan Prakljacic (trenér  Blach Volley Beskydy): „Velmi vyrovnané utkání, ve kterém rozhodovaly maličkosti. Dnes velmi dobrá obrana na síti, velká touha po vítězství a velká bojovnost. “

Důležitost utkání byla více znát na domácím týmu, který vstupuje hodně nervózně do zápasu a po pár rozehrách prohrává 0:5. Trenér Salon si hodně rychle bere první oddechový čas. Domácí se postupně zbavují křečovitosti a srovnávají na 10:10. Před koncovkou si hosté vypracují díky kvalitní obraně na síti dvoubodové vedení, 19:21. Toto vedení Beskydy udrží a za přispění kvalitního servisu Kozáka využívají hned první setbol k vedení 0:1.

Druhý set má vyrovnaný průběh, kdy ani jedno družstvo nedokáže získat rozhodující bodovou šňůru před koncovkou a tak rozhoduje větší drzost na servisu. Hosté v koncovce servisy 2x kazí, naopak Tibitanzl esem z plachtícího podání zakončí set a domácí srovnávají na 1:1.

Ve třetím setu pokračuje přetahovaná o vedení. Domácí dobře servírují a útočí, ale přidávají nevynucené chyby, které je stojí výraznější vedení. Do stavu 20:20 je tak stále vyrovnáno. Na servis přichází ústecký Parraguirre, esem získá setbol a dalším servisem rozhodí útok hostů, který domácí ubrání a Kramar tvrdým útokem zakončí třetí set.

Očekávaný nápor domácího týmu se ve čtvrtém setu nedostavuje. Ústí začíná chybovat na servisu a naráží na kvalitní blok Beskyd. Ty jdou do vedení 8:12, domácí volejbalisté nadále chybují a hledají cestu na stažení vedení hostujícího celku. To se jim nedaří, naopak Beskydy kvalitním blokem odskakují na 11:18 a kráčejí k zisku druhého vítězného setu. Ten rutinovaně dohrají 17:25 a tím získají potřebný bod do konečné tabulky UNIQA extraligy nutný k vyhnutí se barážovým bojům.

Pátý set z pohledu domácích již nic neřešil, ale přesto se chtěli hráči rozloučit s věrnými diváky vítězstvím. Hosté se jeví ve větší herní pohodě, vychází jim servis a jsou nadále úspěšnější na bloku. Servis Dustinacice rozhodí útok domácích, hosté jdou do rozhodujícího vedení 8:12 a koncovku si Beskydy kvalitním útokem pohlídají a odvážejí si potřebné body k záchraně v UNIQA extralize pro příští sezónu.

Autor: Mgr. Přikryl Miroslav