Celostátní festival - minivolejbal - Ostrava
2. 8. 2024
20.11.2017

Zápas ve znamení Movemberu na Kladně vyšel lépe domácímu družstvu

V dohrávce 8. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2017/18 se utkaly dva týmy ze středních Čech, Kladno s Benátkami nad Jizerou. Posledních pět vzájemných utkání vyznělo vždy pro domácí. Nikterak jinak tomu nebylo ani dnes, když Kladno ovládlo zápas ve čtyřech setech. Domácí se posunuli na třetí místo, soupeř zůstal nadále předposlední se čtyřmi body na svém kontě. Dnešní zápas byl ve znamení Movemberu. Utkání zahájila „čestným servisem“ Barbora Špotáková, hráči Kladna nastoupili ve speciálních dresech, které byly po zápase vydraženy. Na dobrou věc poputuje rekordní výtěžek z dražby 55 800 Kč.

č.: 46  dne: 20. 11. 2017  v hod.: 18:00

Kladno volejbal cz -  Benátky nad Jizerou 3:1 (17, 21, -23, 20)

Rozhodčí: Marschner, Fink

Počet diváků: 480

Domácí: Sobotka, West, Šulista, Zajíček, Hýský, Kozak, libero Moník. Střídali: Lenc, Trojan

Hosté: Syrůček, Celerýn, Pietkiwicz, Hudák, Rybníček, Nesvačil F., libero Sadílek. Střídali: Ticháček, Vachoušek, Nesvačil M., Fučík

Domácí
Kapitán Adam Zajíček: „Do zápasu jsme vykročili dobře, ale nezvládli jsme koncovku třetího setu. Ve čtvrtém setu jsme se probrali a zápas dotáhli do vítězného konce.“

Trenér Milan Fortuník:Jsem šťastný, že jsme průběh čtvrtého setu otočili a zápas zvládli. Dnes to z naší strany nebyl nejlepší volejbal, a proto jsem za tři body velmi vděčný.“

Hosté
Kapitán Martin Ticháček:
Mrzí nás koncovka čtvrtého setu. Vedli jsme o šest bodů, ale nedotáhli zápas do pátého setu. Gratuluji Kladno k vítězství.“

Trenér Pavel Třešňák: V prvních dvou setech nás Kladno přehrálo. Třetí sadu jsme týmově otočili a v začátku čtvrtého setu skvěle pokračovali. Bohužel však Kladno našlo vnitřní sílu a set otočilo.

Kladno se hned v úvodu utkání chopilo šestibodového vedení 8:2. O dva body se přesnými podáními postaral West, v útoku proměnili své šance Šulista s Hýským. Benátky hrály od začátku nekoncentrovaně a zbytečně ztrácely. Po skvělém začátku i domácí vypadli trošku z tempa a hosté se začali opět dostávat do vedení (13:10). V základní sestavě nastoupil mladý talent Kozak, který svým druhým bodem změnil stav utkání na 16:11. Po sérii tří nepovedených podání ukazovala místní tabule stav 20:15 a Kladno mířilo za vítězstvím v úvodním setu. Tak jak začal, tak i končil. Dominanci Kladna v závěru prvního setu ukončil po úspěšném útoku Hýský.

Začátek druhého setu se nesl ve dvoubodových sériích. Skóre se tak přelévalo z jedné strany na druhou. Ani jeden z týmů nedokázal tomu druhému bodově odskočit. Stejný trend probíhal i ve střední fázi druhého setu. Oba celky si dokázaly vytvořit maximálně jednobodové vedení (16:15). O první dvoubodový odskok se postaral lehkým padáčkem Sobotka (21:19). Koncovka druhého setu připomínala ten úvodní. Kladno se bodově chytlo a Hýský se postaral o poslední dva body.

Na začátku třetího setu se domácí ihned dostali do dvoubodového vedení. Benátky se dokázaly rychle zmátořit a šly do vedení 6:5. Bleskově odpověděl Kozak, který nejdříve poslal svoji pumelici do rohu hřiště a následným blokem připsal týmu vedení 8:6. Kladno se znovu rozjelo a ujmulo se vedení 14:9. Benátky se nechtěly vzdát a svým odporem se dostaly pouze do dvoubodové ztráty (16:14). Tým Milan Fortuníka chtěl zápas ukončit ve třech setech a znovu se rozjel. Na 19:14 zvyšoval Trojan. Karta se opět otočila a tři body v řadě si připsali hosté. Ve své jízdě pokračovali i nadále a obrátili průběh třetího setu 23:22. Po velkém obratu Benátky třetí set ovládli 25:23.

V úvodu čtvrtého dějství se oba týmy přetahovali o každý bod, podobně jako v setu druhém. Za stavu 7:7 se hosté nadechli a zaznamenali neuvěřitelných šest bodů v řadě. Kladno bylo z koncovky posledního setu zřejmě ještě rozladěno. Po bloku Zajíčka a následně Hýského začali hráči ztrátu stahovat (12:15). Kladno začali hlasitě povzbuzovat fanoušci a hráči excelovali v blocích. Z šesti vyhraných míčů si připsali hned pět bodů právě po úspěšných blocích. Po útoku Zajíčka byla šestibodová ztráta smazána a domácí o bod vedli (20:19). Kladno začalo předvádět svoji starou hru a pěti vyhranými míči v řadě si připravilo pět mečbolů. Ten první ještě nevyužilo, ale po tom druhém byl zápas u konce.

Autor: Vojtěch Voštinka

Trenérské žezlo od odcházejícího Arnauda Josseranda přebírá dosavadní asistent kladenského týmu, Slovák Tomáš Samsely.

Příbramská mise blokaře Martina Šábrta končí, po třech letech v dresu Kocourů bude opět hájit barvy Dukly Liberec.

Novým trenérem VK ČEZ Karlovarsko je Ital Stefano Mascia, který poslední sezóny působil jako asistent trenéra ve francouzském týmu Chaumont...

Největší údernou sílu posledních sezón ztrácí Dukla Liberec, slovenská univerzálka Nikola Kvapilová bude nově hájit barvy VK Prostějov.

Z Odoleny Vody odchází smečař Jan Svoboda, jehož novým chlebodárcem bude Dukla Liberec.

Martina Demara vystřídá na lavičce volejbalistů liberecké Dukly Alessandro Lodi. Italský světoběžník, který střídavě vedl muže nebo ženy ve...