28.11.2019

Zlínská Fatra se po dnešní výhře odpoutala od dna tabulky

V dnešním předehrávaném utkání 9. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2019/20 hostili hráči Zlína nováčka soutěže a souseda v tabulce tým Volley Beskydy. Je to vůbec poprvé, co se tato družstva utkala o extraligové body. Ve vyrovnaném a dramatickém utkání byli nakonec domácí důraznější a zaslouženě berou tři důležité body.

č.: 53             dne: 28. 11. 2019             v hod.: 17:00

VSC Fatra Zlín - Black Volley Beskydy 3:1 (25:16, 23:25, 27:25, 25:22)

Rozhodčí: Spáčil L., Vachutka M.

Počet diváků: 420

Domácí: Navláčil, Šulc, Čech, Čechmánek, Adamec, Motyčka, libero Viceník. Střídali: Varous, Vašíček

Hosté: Prokůpek, Kozák, Drozd, Mitic, Krysiak, Dustinac, libero Nogueira. Střídali: Pospíšil, Mečiar, Široký

Michal Čechmánek (kapitán VSC Fatra Zlín): „Ve vyrovnaném utkání zvitězila naše větší vůle a bojovnost."

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Musím kluky pochválit za koncentrovaný výkon. Na druhou stranu jsme zkazili spoustu lehkých servisů, což by se nám nemuselo příště vyplatit. Jsem rád za důležité vítězství za tři body."

Tomáš Široký (kapitán Black Volley Beskydy):  „V prvním setu se nám nedařilo podání. Od druhého setu jsme se zlepšili, přesto však byli domácí v koncovkách setu agresivnější v obraně."

Přemysl Kubala (trenér Black Volley Beskydy): „Vyrovnané utkání, ve kterém jsme propadli v obraně na síti."

V prvním setu se sice hosté po přímém bodu z podání ujali vedení, pak však po několika neúspěšných útocích hostů převzali iniciativu domácí a za stavu 7:3 donutili trenéra hostů k prvnímu oddechovému času. V dalším průběhu si domácí udržovali bezpečný náskok a hosté za stavu 12:6 vyčerpali v prvním setu oddechové časy. Za stavu 17:11 hosté vystřídali, místo Kozáka nastoupil Mečiar. Domácí soustředěným výkonem nadále zvyšovali náskok a do koncovky šli ve vedení 22:13. První setbal sice domácí Adamec neuhrál, ale druhý proměnili hosté zkaženým podáním. První set 25:16.

V druhém setu začali hosté odvážněji a po přímém bodu z podání se ujali vedení 2:4. I v dalším průběhu byli hosté úspěšní a za stavu 4:8 si vzal domácí trenér první oddechový čas. Čtyřbodový náskok si hosté udržovali až do stavu 11:14, kdy si vzali první oddechový čas. Po jednobloku Šulce hosté střídali, místo Kozáka nastoupil Pospíšil. Hosté spolehlivě ztrátovali a za stavu 15:19 si vzali domácí druhý oddechový čas. Za stavu 16:21 odchází Dan Čech a nastupuje Vašíček. Hosté střídají za stavu 18:21 - odchází Pospíšil a vrací se Kozák. Po dvou úspěšných blocích domácích berou hosté druhý oddechový čas. Když svítí na ukazateli skóre 20:23, odchází hostující Drozd a přichází Široký. První setbol odvrátil útokem Navláčil a následným blokem opět Navláčil, snižuje na 23:24. Zkažené podání domácího Motyčky znamená vítězství 23:25 pro hosty.

Třetí set začal vyrovnaně až do stavu 9:9. Po útoku Krysiaka do autu si hosté vzali první oddech za stavu 11:10. I nadále se hrál vyrovnaný souboj, ani jeden tým se nemohl dostat do podání, takže oba týmy bezpečně ztrátovaly. Po úspěšném dvojbloku hostů si za stavu 18:19 bere domácí trenér první oddechový čas. Adamec z handy srovnává na 19:19 a následně Čechmánek dobrým podáním získává pro domácí vedení 20:19. Za stavu 23:22 si hostující trenér Kubala bere druhý oddech. Mečíar útočí ze IV a získává první setbal, Čech odvrací a domácí mají setbal za stavu 25:24. Varous, který vystřídal Motyčku na blok, blokuje útok hostů a proměňuje druhý domácí setbal, 27:25.

Čtvrtý set začali domácí lépe a po útoku Mečiara do zámezí a esem Šulce z podání se ujali vedení 2:0, následně 4:1 a 5:2. Hosté ale nesložili zbraně, otočili stav na 6:7 a donutili domácí k prvnímu oddechu. Po vyrovnaném průběhu si hosté berou za stavu 14:13 první oddechový čas. Ihned po „tajmu“ dává Adamec přímý bod z podání a domácí vedou 15:13. Po jednobloku Adamce na Krysiaka a následně blok Čecha znamená domácí vedení 20:16. Hosté se nevdávají a po přímém bodu Dustinace o pásku, snižují na 21:20. Další bod Drozda, který zablokoval Motyčku, a rázem je stav 21:21. Následuje dvojblok Navláčil s Varousem a domácí vedou 23:21. Krysiak kazí podání a domácí mají první matchball. Šulc blokuje a domácí získávají set 25:22 a celkově 3:1.

Autor: Ivan Dostál