3.5.2017

1.290 diváků dohnalo Olomouc k vítězství i vedení ve finálové sérii s Prostějovem!

Třetí semifinále hostila téměř zaplněná olomoucká hala, která viděla opravdu skvělý volejbal. Za stavu 1:1 na zápasy měla výhodu domácího prostředí  VK UP Olomouc, která ji také dokonale využila. Od začátku utkání působily olomoucké hráčky sebevědoměji a v prvních dvou setech byly opravdu lepší. Poté se však prostějovské hráčky vzpamatovaly a zlepšeným výkonem dokázaly srovnat stav zápasu na 2:2. Drama, jako už poněkolikáté, pokračovalo tiebreakem, ve kterém domácí hráčky urvaly cenné vítězství. Po setech 25:17, 25:23, 16:25, 19:25 a 15:9 mohly slavit vítězství 3:2 a vedení v sérii 2:1 na zápasy.

č.: 139, dne: 3.5.2016 v hod.: 17:00 hod.

VK UP Olomouc – VK AGEL Prostějov 3:2 (25:17, 25:23, 16:25, 19:25, 15:9)

Rozhodčí: Krtička J., Renčín K.

Počet diváků: 1.290

Stav série: 2:1

Domácí: Sajdová, Dudová, Dedíková, Čutuk, Napolitano-Šenková, Michalíková, libero: Sain. Střídali: Strušková, Košická, Kubínová, Andreeva.

Hosté: Casalis, Gambová, Herelová, Hindriksen, Emonts, Frigo, libero: Kovářová. Střídali: Rodriguez Lopez, Tinklová, Nová.

Jana Napolitano Šenková (kapitánka domácích): „Super zápas. Třetí a čtvrtý set bych asi nehodnotila, my takto s Prostějovem hrajeme už několikátý zápas, když vedeme 2:0, pak se něco stane, Prostějov srovná na 2:2, ale tiebreak na ně umíme. Obrovská pochvala celému družstvu a hlavně všem fanouškům v hale.“

Jiří Teplý (trenér domácích): „Po dvou vyhraných setech jsme opět napodobili předešlé zápasy a ztratili trochu tah na branku. Pak jsme se zmobilizovali a koncentrovaně se vrhli do pátého setu. Důsledným výkonem jsme soupeře převýšili.“

Mareike Hindriksen (kapitán hostů): „Teď mi chybí slova. Na začátku zápasu jsme špatně začaly a pak jsme zabojovaly a odehráli třetí a čtvrtý set dobře. Na konci si Olomouc vítězství zasloužila. “

Miroslav Čada (trenér hostů): „Utkání, co se týká herních činností, bylo absolutně vyrovnané, mírně lepší byli domácí na bloku. Jinak rozhodl tiebreak, kdy od začátku odskočili domácí o tři body a potom už se těžko stíhalo.“

Zápas začal několika body obou družstev, než se dostala na servis domácí Dedíková, která donutila Prostějov k prvnímu timeoutu. Olomouci se dařil servis i útok po obraně, což gradovalo stavem 12:6, kdy si prostějovský trenér vzal již druhý time out. Servis Dudové však zřejmě rozhodl o osudu prvního setu, kdy bylo skóre 19:11. Několik chyb Olomouce povolilo Prostějovu lehkou korekci stavu 21:16, ale v koncovce potvrdili domácí hráčky dobrou hru a ukončily set v poměru 25:17.

V druhém setu si obě družstva držela servis až do prvního technického oddechového času (8:7). Stále se skóre přelévalo ze strany na stranu až do druhého technického času, kdy Olomouc vedla 16:13, protože se jí podařilo zatlačit soupeře kvalitním servisem. Toto zlepšení na servisu potvrdila Michalíková, která svým podáním dovedla druhý set do stavu 18:13. Ani druhý timeout Prostějova nepřinesl změnu a stav narůstal až na 22:16. Prostějov zlepšil servis i útok a dokázal olomoucké hráčky dotáhnout na 23:20, kdy si trenér Teplý musel vzít druhý oddechový timeout. Dramatická koncovka vyzněla pro olomoucké hráčky v poměru 25:23.

Do třetího setu vstoupily prostějovské hráčky mnohem lépe a kvalitním servisem získaly vedení 6:3, 4:9. Vedení si udržovaly i nadále 16:12 a 18:12. Servis Herelové a velké chyby v útoku olomouckých hráček zřejmě rozhodly o osudu třetího setu v poměru 25:16 pro Prostějov.

Olomouc začala čtvrtý set skvěle a hned vedla 4:0. Prostějov srovnal na 4:4 a následně šel do vedení 8:5. Problémy na útoku olomouckých hráček přetrvávaly. Prostějov tlačil na servisu a ztěžoval tak přihrávku domácích a tím pádem i útok. Olomouci se nedařilo tento tlak eliminovat a postupně ztráceli až na hrozivých 11:20. Po druhém time outu domácích nastalo postupné zlepšování domácích hráček (16:22, 18:22), ale to bylo vše. Prostějov koncovku nedopustil a zvítězil 25:19.

Obrovskou bojovností a vůlí dokázaly olomoucké hráčky hned na začátku soupeři odskočit na tři body a toto vedení si udržovaly po celou dobu. Hostujícím hráčkám nepomohly ani dva timeouty a výtečná obrana olomouckého družstva slavila úspěch. Konečný stav pátého setu 15:9 pro domácí.

Autor: Martin Hájek, foto: Martin Hroch