20.1.2018

16. kolo UNIQA Extraligy žen ve znamení výher 3:0

Charakteristikou 16. kolo UNIQA volejbalové extraliga žen 2017/18 byly výhry 3:0. V souboji na dálku o 6. místo byl úspěšnější Olymp, který překvapivě vcelku jasně přehrál doma Ostravu a přeskočil v tabulce Frýdek-Místek, který na své palubovce nestačil na Královo Pole. Liberecká Dukla si snadno poradila se Šternberkem, olomoucké vysokoškolačky dominovaly nad Přerovem, Fénix Brno nezaskočil v pozměněné sestavě hrající Prostějov.

 

VK DUKLA LIBEREC – TJ SOKOL ŠTERNBERK

K zápasu šestnáctého  kola UNIQA Extraligy žen proti sobě nastoupily týmy  VK Dukla Liberec a TJ Sokol Šternberk. Zápas trval 66 minut a domácí tým slavil vítězství v zápase, ve kterém dominoval ve všech herních činnostech..

č.: 77     dne: 20. 1. 2018    v hod.: 15.00 

VK Dukla Liberec – TJ Sokol Šternberk  3:0 (25:14, 25:16, 25:8)

Rozhodčí: Nedbálek A, Müller L.

Počet diváků: 155

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Dehabarre, Krišková, Kohoutová, Staňková, Mikšíková, Nečasová, libero Dostálová. Střídaly:  Gáliková, Holubcová, Vaňková

Hosté: Karpushyna, Dudová, Nováková, Polášková, Hudylivová, Kotlabová, libero Oborná, Janečková. Střídaly: Hanousková, Šenková, Vrabcová

Vyjádření:

Domácí:

Holubcová Laura (kapitán domácích): „Jednoznačný výsledek, o našem vítězství nebylo od začátku utkání pochyb.“

Libor Gálik(trenér domácích): „Zodpovědný výkon ve všech herních činnostech rozhodl o našem jednoznačném vítězství. Zápas jsme zvládli bez problému a soupeři nedali žádnou šanci.“

Hosté:

Martin Hroch (trenér hostů): „Jednoznačné vítězství domácího týmu. Náš tým srážely nevynucené chyby na servisu a na síti. Jinak ale náš mladý kádr podal slušný výkon.“

Popis utkání:

Domácí tým měl od začátku utkání navrch, převyšoval soupeře ve všech herních činnostech. Všechny tři sety měly podobný průběh, domácí tým vždy postupně navyšoval náskok a bylo  pouze otázkou o kolik bodů vyhraje. V koncovce třetího setu pak hostující celek zcela odpadl.

Autor: Jindřich Martinec

TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – VK KP BRNO

Předposlední lednovou sobotu nastoupil domácí TJ Sokol Frýdek-Místek proti VK KP Brno. Pro domácí tým šlo o důležitý zápas, aby si udrželi náskok nad celkem Olympu Praha bez ohledu na dnešní výsledek Pražanek. Brněnský celek však v zápase ukázal, že si své umístění zaslouží.

č.: 80     dne: 20. 1. 2018     v hod.:17:00

TJ Sokol Frýdek-Místek – VK KP Brno 0:3 (18:25, 22:25, 20:25)

Rozhodčí: Gall J. / Peloušek J. / Sysala L.

Počet diváků: 200

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Blasiak, Pavelková, Kvapilová, Kukučová, Borovcová, Mitrega, libero Radivojeviočová. Střídaly: Šprochová, Vašinová K.

Hosté: Suchá, Vyklická, Kopáčová, Pene, Boulová, Zburová, libero Vaňková. Střídala: Pištěláková

Vyjádření:

Domácí:

Daniela Pavelková (kapitán TJ Sokol Frýdek Místek): „Bohužel dnešní zápas nám ukázal jak na tom jsme. Konečně jsme měly dobře přihráno, ale neprosadily jsme se na útoku. Nic není ztraceno, bojujeme až do konce.“

Leopold Tůma (trenér TJ Sokol Frýdek Místek): „Soupeř nás přehrál dá se říct ve všech herních činnostech. Po dnešní vcelku dobré přihrávce bohužel nesložíme bodovky.“

Hosté:

Ivana Zburová (kapitán VK KP Brno): „Dnešní zápas jsme měly pod kontrolou. Ve druhém setu domácí vedli, ale dokázaly jsme to otočit.“

Tomáš Samsely (trenér VK KP Brno): „Věděli jsme, že to nebude lehký zápas. Frýdek velmi dobře podával a podal bojovný výkon. Gratuluji našim hráčkám k vítězství.“

 Popis utkání:

V prvním setu hosté lépe útočili a udržovali si několikabodový náskok. Brňanky vedly 13:7, domácí dotáhli na 13:12, ale hosté opět zvýšili vedení a koncovka setu byla v jejich režii. Ve druhém setu domácí vedli 10:6, hosté otočili na 11:10 ve svůj prospěch. Od tohoto stavu byl průběh vyrovnaný do stavu 22:22. Poté dva smeče sokolek skončily v outu a Brňanky zvítězily i v tomto setu. Ve třetím setu už hosté nezaváhali, byli lepším celkem a zápas dotáhli do vítězného konce.

Autor: Jiří Zaoral ml.

PVK OLYMP PRAHA – TJ OSTRAVA

Olymp po dvou výletech na Moravu, když se ale úterní utkání v Brně neuskutečnilo kvůli klimatickým podmínkám, se mohl klidně připravit na utkání. To se podařilo a domácí předvedli koncentrovaný výkon a Ostravě nedali žádnou šanci.

č.: 68        dne: 20. 1. 2018     v hod.: 17:00

PVK Olymp Praha – TJ Ostrava 3:0 (27:25, 25:12, 25:21)

Rozhodčí: Kořenek, Marschner

Počet diváků: 150

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Kopecká, Melicharová, Šimáňová, Kalhousová, Komárková, Šotkovská, libero Stavinohová. Střídaly: Kurková, Černá

Hosté: Makauskaite, Zemanová, Diatková, Kojdová H., Nachmilnerová, Valková libero Chevalierová. Střídaly: Čuboňová, Šípová, Žolnerčíková

Vyjádření:

Domácí:

Simona Kopecká (kapitánka domácích): „Chtěly jsme dnes získat nějaké body a máme tři. Zápas jsme měly pod kontrolou. Hrály jsme týmově a s nasazením. Soupeře jsme přehrály servisem a blokem.“

Stanislav Mitáč (trenér domácích): „Jsem spokojen s vítězstvím, a hlavně s předvedenou hrou, protože si to i diváci zasloužili. Hráli jsme velmi dobře a bylo vidět, že holky chtějí vyhrát. Výhru ovlivnila koncovka prvního setu. Je to cenné vítězství pro postup do silné šestky, nicméně se rozhodne za týden s Frýdkem-Místkem.“

Hosté:

Kateřina Valková (kapitánka hostů): „Soupeř nás přehrál servisem a přihrávkou. Po prvním setu jsme odpadly. Gratuluji soupeři k vítězství.“

Zdeněk Pommer (trenér hostů): „Prohráli jsme nedůrazem v některých činnostech, a hlavně po koncovce prvního setu. Soupeř vyhrál zaslouženě.“

Popis utkání:

První set byl jako na houpačce – oba týmy hodně tlačily servisem a z tohoto důvodu body přibývaly po sériích. Ostrava vedla 6:3, pak prohrávala 8:12, aby hned zase vedla 15:13. Do koncovky se stav srovnal, Olymp nejprve nevyužil dva setboly, odvrátil soupeřův a třetí setbol přetavil v zisk setu.

V další části zápasu se Olymp vezl na vítězné vlně – výborně útočil, nezvykle skvěle polařil, dařilo se na servisu i na bloku. Druhý set byl naprostá jednoznačná jízda Olympu. Ostrava nezvykle mnoho chybovala a tým postrádal bojovného ducha.

Olymp pokračoval ve velmi dobré hře i nadále. Držel si od počátku dostatečný náskok. A i když se mu již tak nedařilo na útoku jako v setu druhém, pomáhal si k bodům blokem. Ostrava působila chladně a svým výkonem zaostávala za očekáváním.

Autor: Jiří Trochta

VK FÉNIX BRNO – VK PROSTĚJOV                                 

V dnešním zápase Fénix přivítal favorita celé extraligy VK Prostějov. Hosté po celou dobu potvrzovali svou roli a došli si k vítězství 3:0 na sety.

č.: 78    dne: 20. 1. 2018    v hod.:19:00

VK Fénix Brno – VK Prostějov  0:3 (11:25, 14:25, 17:25)

Rozhodčí: Lenert, Hladišová 

Počet diváků: 90

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Pospíšilová A., Beránková, Trávníčková, Šnellyová, Pospíšilová Pe., Neterdová, libero  Kulhánková. Střídaly: Krejčířová, Kočvarová

Hosté: Emons, Trnková, Horká, Nová, Herelová, Zatloukalová, libero  Slavíková. Střídala:  Weidenthalerová

Vyjádření:

Domácí:

Veronika Šnellyová (kapitán domácí): „Náš výkon měl dnes rostoucí tendenci. Líbilo se mi, že jsme hrály odvážně a bojovně. Gratulujeme hostům k vítězství.“

Zdeněk Janoušek (trenér domácích): „Družstvo dnes ukázalo bojovnost. Náš výkon postupně stoupal, kdy třetí set jsme předvedli nejlepší výkon z celého zápasu. Toto utkání mělo jasného favorita a Prostějov tuto roli potvrdil.“

Hosté:

Kathleen Weiss (kapitán hostů): „V dnešním zápase jsme potvrdily roli favorita a zvítězili za tři body.“

Miroslav Čada (trenér hostů): „Mohli jsme v zápase využít i další hráčky, které tak často nenastupují. Z výsledkem jsem spokojen.“

Popis utkání:

V prvním setu se Fénixu dařilo na přihrávce, nicméně hosté z Prostějova si pestrou a bezchybnou hrou dokázali udržovat potřebný náskok. Domácím se bohužel nepovedla žádná větší série na podání, a proto hosté vyhráli poměrem 25:11. Druhý set se domácí drželi do střední části, kde hosté opět ukázali své kvality a došli k vítězství poměrem 25:14. Ve třetím setu domácí vzdorovali nejvíce. Kvalitní hrou na útoku dokázali být Prostějovu vyrovnaným soupeřem. Nicméně hosté potvrdili roli favorita i ve třetím setu, který vyhráli 25:17 a tak i celé utkání.

Autor: Karel Tichý

VK UP OLOMOUC – VOLEJBAL PŘEROV

Po třech soubojích s týmy z domácí špičky a těžkých duelech v pohárové Evropě přivítaly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc doma v rámci 16. extraligového kola družstvo z dolní poloviny tabulky, zato ale ošidného regionálního rivala. Derby s Přerovem sice nenabídlo oslnivý volejbal, zato však skončilo očekávanou výhrou domácího celku ve třech setech.

č.:  76      dne: 20. 1. 2018      v hod.: 17:00               

VK UP Olomouc - Volejbal Přerov 3:0 (25:14, 25:22, 25:15)

Rozhodčí: Rychlík D., Činátl R.

Počet diváků: 400

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Dudová, Košická, Ćutuk, Orvošová, Dedíková, Sajdová, libero Sain.

Hosté: Gogová, Kohoutová, Gauthier, Svobodová, Schoene, Vander Meer, libero Šádková. Střídaly: Jehlářová, Skálová, Dostalíková.

Vyjádření:

Domácí:

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „Nehrály jsme svůj nejlepší volejbal, ale zkušenostmi jsme si to uhrály na 3:0. Po těžké sérii zápasů se takový herní výpadek dal čekat.“

Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „V prvním setu soupeř nastoupil v nekompletní sestavě a jednoznačně prohrál. Tento výsledek nás trochu ukolébal a druhá sada už byla trochu komplikovanější. Naštěstí ve třetím setu od stavu 5:8 jsme začali hrát koncentrovaněji a po těžké sérii zápasů jsme uhráli potřebný výsledek 3:0.“

Hosté:

Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov): „Ze začátku jsme nebyly v plné sestavě, na to se však nemůžeme vymlouvat. Vyhořely jsme hlavně na přihrávce, potom jsme se sice zvedly, ale ve třetím setu nás zradila spousta nevynucených chyb.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Začátek utkání ovlivnila absence části našeho týmu. Samotný zápas ukázal výkonnostní rozdíl mezi oběma celky. Konkurenceschopní jsme byli pouze od poloviny druhého do půlky třetího setu. Pochvalu z našeho družstva zaslouží Svobodová a Vander Meerová.“

Popis utkání:

Osmý tým tabulky přijel do Olomouce pouze se sedmi hráčkami a bez liber, dalších pět přerovských volejbalistek dorazilo do haly ze svého juniorského zápasu až za stavu 16:5 pro Univerzitu Palackého. V tu chvíli už se rozhodovalo pouze o výši konečného skóre. Domácí tým v koncovce od stavu 22:8 proti slabšímu soupeři polevil, a tak Přerov postupně snižoval až na konečný výsledek 25:14.

V podobném duchu se odvíjelo i druhé dějství, v němž vysokoškolačky vedly 7:3 a 14:8, aby pak znovu nechaly hrát soupeře, a výsledkem bylo snížení až na kritických 22:21. Teprve potom se favorit probudil, dvěma body v řadě si vypracoval setboly, a ten druhý proměnil.

Ve třetí sadě zpočátku trvalo nadšení přerovských volejbalistek, které dokonce vyhrávaly v prvním technickém time-outu 8:5, ale postupně se začal prosazovat olomoucký celek. Při podání Sajdové otočily vysokoškolačky na 9:8, pak zvýšily na 18:12 a set už dohrály bez větších potíží.

Autor: Adam Fritscher

Krátké zprávyArchiv
Champions League 2018/2019 muži

Azimut Leo Shoes Modena (ITA) – VK ČEZ Karlovarsko 3:0 (26:24, 25:22, 25:17)

 
ME 2019 muži - rozlosování

Los ME 2019 zařadil české volejbalisty do skupiny D, která se odehraje v Rotterdamu a Amsterdamu. Soupeřem naší reprezentace bude domácí Nizozemsko,...

 
Pohár CEV 2018/2019 muži

Ford Store Levoranta Sastamala (FIN) – Kladno volejbal cz 3:0 (25:20, 25:19, 25:19) první utkání 3:2, postupuje Sastamala

 
2018/19 MEVZA Středoevropská liga - ženy

VK UP Olomouc - Mladost Zagreb (CRO) 3:1 (25:10, 25:15, 20:25, 25:22)

 
Pohár CEV 2018/2019 muži

Galatasaray Istanbul (TUR) – Dukla Liberec 3:0 (25:15, 25:21, 25:19) první utkání 3:2, postupuje Galatasaray Istanbul

 
MEVZA U17 Maribor - chlapci - kvalifikace na 2019 ME U17

finále: Slovinsko – Česká republika 1:3 (18:25, 16:25, 25:23, 16:25), o 3. místo: Rakousko – Slovensko 3:0 (25:23, 25:19, 25:19)

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015-2018