8.1.2020

Ani v novém roce probuzení Přerova nepřišlo, všechny body bere Liberec

V dohrávce 17. kola  UNIQA volejbalové extraligy žen 2019/20 proti sobě nastoupila družstva Přerova a Liberce. Přestávka na přelomu roků bohužel do herního projevu přerovského týmu žádnou převratnou změnu nepřinesla. Dokázal sice v první sadě stáhnout šestibodové manko, ale v koncovce opět selhal psychicky a v podstatě odevzdal body oslabenému soupeři. Za zmínku stojí jen výkon Tinklové na postu univerzálky, která byla nejvíce bodující hráčkou, a k ní se přidala Oestereich. Liberec byl důraznější v zakončování, a proto zvítězil.

č.: 84               dne: 8. 1. 2020                v hod.:18:00

Volejbal Přerov – VK Dukla Liberec 0:3 (18:25, 16:25, 16:25)

Rozhodčí: Vachutka M., Kavala T.

Počet diváků: 157

Domácí: Kotlabová, Řihošková, Tinklová, Rusek, Oestreich, Zatloukalová, libero Vaňková. Střídaly: Kukučová, Davis, Šádková, Kőhlerová, Miklendová

Hosté: Candráková, Bajusz, Svobodová, K. Kohoutová, Rutarová, L. Kohoutová, libero Dostálová. Střídaly: Šulcová, Kolařová, Wopereis

Sandra Kotlabová (kapitánka Volejbal Přerov): „V koncovce se vždycky začneme bát a hrajeme moc opatrně. Naše zakončování se odvíjelo od přihrávky, a tu nám hosté kvalitním servisem ztížili.

Radim Vlček (trenér VK Volejbal Přerov): „Gratuluji Liberci k vítězství. Předváděli jsme dobrý volejbal do stavu 17:16 v prvním setu. Od té doby holky zase začaly hrát se svěšenými hlavami a nebyla podle mne žádná touha se s tím poprat. Musíme se na to vyspat a zkusit se nastartovat v zítřejším pohárovém utkání.“

Eva Svobodová (kapitánka VK Dukla Liberec): „Byla jsem trochu nervózní z návratu do Přerova, ale naštěstí mi holky pomohly a odvážíme tři body, pro které jsme přijely. Zakončování našich útoků bylo razantnější.“

Libor Gálik (trenér VK Dukla Liberec):Měli jsme malé krizové období v prvním setu, kdy jsme vedli až o šest bodů a domácí dobrou hrou vyrovnali. Byli jsme lepší na útoku i na bloku, ale houževnatá obrana domácích nám dělala dva sety určité problémy.“

Lépe vykročily do zápasu hráčky Liberce a Přerovanky se probraly jen ve střední části. To zásluhou dobrého útoku univerzálky Tinklové a dvou přímých bodů při podání Řihoškové snížily na bodový  rozdíl. Následně se dostaly i do vedení (15:14 a 17:16). Od té doby však začaly hrát příliš opatrně a do konce setu už nesložily jediný míč. Dukla proměnila hned první setbol dobrým blokem.

Druhý set se hrál podle libereckých not. Na straně domácích se prosazovala jen Tinklová, ale pohříchu zůstávala v tvrdším zakončování osamocena. Naproti tomu u Liberce se v zisku bodů střídaly prakticky všechny volejbalistky. Podobně jako v prvním dějství závěrečnou výměnu ukončil bodový blok - 0:2.

Hlavní roli si ve třetí sadě vzala na sebe kapitánka Dukly Svobodová. Nejdříve dvěma chybami dovolila domácím srovnat krok (5:5), aby následně dvěma body posunula svůj celek do bezpečného vedení 13:8. Přerovanky sice bojovaly, dokázaly držet míče ve výměnách, ovšem jejich útokům chyběla razance. Na hřišti se objevily i dvě juniorky a herně určitě nezklamaly. Liberec však vyhrál naprosto zaslouženě, když proměnil hned první mečbol.

Autor: Stanislav Šmidák, foto J. Pořízek