26.2.2021

Bojovný výkon volejbalistek Králova Pole nakonec na skalp Olomouce nestačil

Přesně týden před startem play off se v hale na Vodově střetlo v dohrávce 14. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2020/21 Královo Pole s Olomoucí, tedy dva možní adepti na jednu ze čtvrtfinálových dvojic. Olomouc, která nastoupila do utkání bez nemocného hlavního kouče Petra Zapletala, v prvním setu marně doháněla vedení domácích hráček. Následující dvě sady pak sice patřily olomouckým volejbalistkám, KP Brno ale dokázalo uhrát dramatickou koncovku čtvrtého setu, a o vítězi musel rozhodnout až tie-break. V něm pokračovala bitva jako hrom, nakonec se z nejtěsnější možné výhry 13:15 radovala Olomouc. Výsledek tohoto zápasu tak určil, že se oba soupeři proti sobě postaví i ve čtvrtfinále.

VK KP Brno – VK UP Olomouc 2:3 (25:21, 24:26, 16:25, 26:24, 13:15)

Rozhodčí: Trumpeš D., Možnár M.

Domácí: Baird, Judlová, Šunderlíková, Pavlíková, Stráská, Dolotova, libero Digrinová. Střídaly: Grabovská, Koulisiani, Bukovská, Hobbs

Hosté: Madsen, Valková, Nová, Stümpelová, Pilepič, Schlegel, libero Kulová. Střídala: Lazárková

Hana Judlová (kapitánka VK KP Brno): „Jsem ráda, že jsme s Olomoucí dnes takhle bojovaly a ukázaly jsme, že i s takovým soupeřem dokážeme držet krok. Škoda jen, že se nám nepodařilo dotáhnout utkání až k vítěznému konci.“

Matúš Kalný (trenér VK KP Brno): „Utkání dnes hodnotím pozitivně, byl to z naší strany velmi dobrý zápas, který se rozhodl až v úplném závěru tie-breaku. V podstatě dnes nemám co vytknout, holky bojovaly, hrály dobře v obraně a dobře podávaly.“

Kateřina Valková (kapitánka VK UP Olomouc): „Pro nás to bylo těžké utkání v hlavách. Máme za sebou náročný odtrénovaný týden a vše už vyhlížíme k play off. Musíme se zlepšit v jednotlivých činnostech, náš soupeř dnes dobře podával a hrál bojovně. Cením si ale výhry po našem ne zrovna ideálním výkonu.“

Lukáš Míček (trenér VK UP Olomouc): „Čekali jsme určitě, že zápas bude jednodušší. Musím KP pochválit, hrálo velmi dobře, hráčky riskovaly na servisu a my jsme mysleli, že to soupeři nebude vycházet celé utkání, ale nebylo to tak. Královo Pole dobře bojovalo v obraně a určitě si zasloužilo získat bod. My jsme nehráli to, co bychom měli hrát. Holkám patří gratulace za výhru, soupeři za kvalitní výkon.“

Do prvního setu vstoupily lépe domácí hráčky a Olomouc musela dohánět královopolské vedení 8:3. Bodový rozdíl se sice hostujícím smazat podařilo (11:11), pak ale začaly znovu úřadovat volejbalistky KP Brna, když body připisovala hlavně Karin Šunderlíková, a do koncovky vstupovaly s šestibodovým náskokem (20:14). Olomouc se ještě přiblížila soupeřkám na dosah, po time outu Králova Pole (za stavu 22:20) už ale domácí hráčky víc Olomouci nedovolily, a set vyhrály 25:21.

Druhé dějství patřilo od začátku olomouckým hráčkám, které odskočily na 5:9. KP Brno bojovalo o každý míč a postupně srovnalo na 12:12. Bitva na obou stranách pokračovala (16:16), a tak se o vítězství v setu rozhodovalo až v jeho úplném závěru (20:20). V něm se do vedení 21:23 dostala Olomouc, po esu Sísy Stráské byl však stav znovu srovnaný (23:23). Sadu nakonec vyhrála Olomouc – její první setbol sice odvrátila přesnou smečí Hana Judlová, druhý setbol v řadě si už ale olomoucké hráčky vzít nenechaly (24:26).

Třetí sada se zlomila za stavu 6:6, kdy nastoupila na servis Kateřina Valková a rázem z toho bylo vedení Olomouce 6:13. Rozjeté hostující hráčky ve stejném rytmu pokračovaly i dál a svůj náskok víc a víc navyšovaly (11:20). Set vyhrála Olomouc s přehledem poměrem 16:25.

Ve čtvrtém setu tahaly na začátku za lepší konec domácí volejbalistky (9:5), Olomouc ale otočila na 10:12 a Královo Pole začalo chybovat. Za stavu 11:16 zastavil hru oddechovým časem Matúš Kalný a jeho svěřenkyně se pak soupeřkám přiblížily na dva body (17:19) a set zdramatizovaly. Po vydařených útocích Karin Šunderlíkové a Magdaleny Bukovské bylo vyrovnáno na 21:21 a strhla se velká bitva. Ze zisku setu se nakonec radovalo KP Brno (24:26) a posunulo zápas do tie-breaku.

V něm Olomouc odskočila na 3:6, domácí celek ale srovnal (6:6) a boj pokračoval (10:10, 12:12). Z nejtěsnější výhry 13:15 se nakonec po chybě domácích na podání radovala Olomouc. Nejvíce bodů zaznamenala v dlouhé pětisetové bitvě domácí Karin Šunderlíková, připsala si jich 31.

Autor: Barbora Mertová, foto Ivo Stejskal