24.10.2019

Brněnské Šelmy žádné překvapení nepřipustily, Šternberk na výhru stále čeká

Ve čtvrtek, 24. 10. 2019, se v podvečerních hodinách v Brně předehrávalo sobotní utkání 8. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2019/20 mezi týmy VK Brno a TJ Sokol Šternberk. Domácí celek v posledním utkání podlehl na půdě Olomouce ve zkrácené sadě. Hostující hráčky prozatím nepoznaly chuť vítězství. Dalo se tedy očekávat, že o hlad po výhře nebude nouze.

č.: 36            dne: 24. 10. 2019             v hod.: 18.00

VK Brno – TJ Sokol Šternberk 3:0 (25:22, 25:18, 25:16)

Rozhodčí: Buchar T.,Velinov E.

Domácí: Akeo, Janečková, Benediktová, Diatková, Polášková, Svobodníková, libero Sklenářová. Střídaly: Nováková, Mikysková

Hosté: Sifferien, Kofie, Šmídová, Karabinovich, Kneiflová, Schandlová, libero Zilbermann. Střídaly: Gogová, Mazur, Ambrůzová, Kořínková

Soňa Nováková (kapitánka VK Brno): „Jsem ráda za výhru za tři body. I přes to, že je Šternberk bez výhry, vůbec nehrají špatně. Mají nový, posílený tým a zápas byl těžký, takže jsme rádi, že to takto dopadlo.“

Ondřej Boula (trenér VK Brno): „Po čtyřech těžkých soupeřích jsme k tomuto utkání přistoupili asi v téhle sezóně nejhůř. S nejmenší energií, s nejmenším nadšením a také to podle toho vypadalo. Naštěstí jsme to uhráli na zkušenost a na to, že se tam s pomocí střídání dostalo trochu více energie.“

Nicol Šmídová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Myslím si, že jsme dnes nezahrály špatný zápas. Bylo tam z naší strany hodně bojovnosti. Bohužel Šelmy potvrdily své kvality a myslím si, že jsou letos velkými aspirantkami na titul v extralize.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Soupeř byl papírově mnohem lepší a tím také i favoritem utkání. I když jsme prohráli 3:0, jsem s výsledkem naší hry relativně spokojen. Začínáme lépe útočit a předvádíme bojovnější volejbal.“

Do prvního setu vstoupily týmy vyrovnaně. Obě strany předváděly bojovnou hru v poli, a tak byly k vidění dlouhé výměny se zakončením vždy na jiné straně (9:9). S pomocí chyb domácích a dobré přihrávky hostů, držely hráčky Šternberka s lépe útočícím týmem krok. Set se rozhodoval až v koncovce, kdy první setbol ukončila z „pajpu“ domácí smečařka Simona Janečková.

Do druhého setu vstoupily lépe domácí hráčky, když přesnými útoky zakončovaly dlouhé výměny ve svůj prospěch. Ani tak nevypustil Šternberk jediný míč a bojovnou hrou stále trápil brněnské hráčky. Náskok vytvořený v úvodu setu si však Šelmy nenechaly po celý set vzít a s pohodlným náskokem si došly pro vítězství v druhé sadě.

I třetí set začal lépe domácí celek. Kvůli vlastním chybám ovšem ztratil vedení a Šternberk byl rázem na koni. Brňankám se nedařilo prosadit přes obranu hostujících hráček, ty tak dohrávaly dlouhé výměny ve svůj prospěch a poprvé v zápase strhly vedení na svou stranu. Ani tyto nepříjemnosti však Šelmy nesrazily na kolena a s pomocí dobrého servisu a hry středem se dostaly do veliké bodové výhody (19:13). Závěr setu již patřil domácím hráčkám, které přímým bodem z podání zakončily utkání.

Autor: Klára Kuníková, foto Viktor Šulc