24.10.2023

Brněnským Šelmám se proti Olomouci v domácím prostředí opět zadařilo

Dohrávka 1. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2023/24 slibovala pikatní duel. Na půdě Šelem se představila, hned se třemi bývalými brněnskými hráčkami, Olomouc. Oba týmy doposud prohrály jen s Prostějovem, ve zbývajících dvou utkání uspěly. Již v loňské sezóně, při vzájemném duelu těchto týmů, zvítězilo vždy družstvo domácích. Nejinak to bylo i v dnešním zápase a hráčky VK Šelmy Brno zvítězily 3:0.

VK Šelmy Brno – VK Šantovka Olomouc UP 3:0 (25:18, 25:23, 25:16)

Rozhodčí: Trumpeš D., Novák M.

Počet diváků: 187

Domácí: Šmídová, Širůčková, Marková, Madsen, Kelnárová, Benediktová, libero Chevalierová. Střídala: Píchalová

Hosté: Shevkenek, Fedchuk, Nowak, Artyshuk, Farská, Kořínková, libero Chaloupková. Střídaly: Chládková, Šotkovská

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Zápas to byl z naší strany velmi kvalitní, i když jsme tam měly pár výkyvů, kdy nepozorností nedokážeme udržet velký náskok, toho bychom se měly vyvarovat. Super, že jsme to týmově zvládly. Nikdo dnes nijak výrazně nezazářil, vyjma hráčky číslo čtyři, která měla k výhře největší přínos. A samozřejmě i diváci, kteří nám dnes fandili."

Jaroslav Vlk (trenér VK Šelmy Brno):Jsem rád za třísetové vítězství. Nebyl to lehký zápas, v úvodních pasážích setů jsme se tahali bod po bodu, pak jsme si ale vytvořili náskok a set vyhráli. Těší mě dnešní výhra a tři body. Výborně dnes zahrála univerzálka Yasmine Madsen. Holky opěk ukázaly, že chtějí vyhrávat. Podařilo se nám eliminovat ukrajinské hráčky a splnili jsme tak taktiku."

Adéla Farská (kapitánka VK Šantovka Olomouc UP):V naší úzké rotaci jen osmi hráček je těžké vyhrávat, což se ukázalo v posledních dvou zápasech. Bohužel nedokážeme absenci některých hráček nahradit, těžko se to hraje. Když se k tomu navíc přidá neplnění taktických pokynů trenéra, tak bohužel se nedá svítit."

Jan Drešl (trenér VK Šantovka Olomouc UP):Šelmy jsou velmi solidní tým, který ukázal dnes kvalitu. Všechny tři sety měl pod kontrolou a držel nad námi náskok. Dotahovali jsme v druhém setu, to se nám ale bohužel nepodařilo dokončit. Chci poděkovat hráčkám za výkon v druhém setu a gratuluji soupeři k výhře."

Stejně jako při posledním zápasu Šelem, i tentokrát se na smeči představila běžně blokařka či univerzálka Anna Širůčková, která zaskočila za doléčující se Simonu Janečkovou. Do zápasu při podání Pavly Šmídové vstoupily lépe Šelmy, hráčky Olomouce ale až do půlky setu dokázaly vzdorovat. Dobré podání předvedla i hostující Anna Artyshuk, díky které Olomouc snížila z 15:11 na 15:14. Koncovka stejně jako v prvním zápase Šelem patřila domácí Adéle Benediktové – za koncovou čáru si poprvé stoupla za stavu 18:18 a set již dopodávala – 25:18.

Po nepřesném úvodu druhé sady viděla Kounička jistý výkon domácích, především na útoku byly svěřenkyně Jaroslava Vlka nezastavitelné. Set ale zdramatizovala opět hostující unirzálka Artyshuk, která snížila z 17:11 na 17:16. Oba týmy poctivě ztrátovaly a i přes dvě chyby na podání v koncovce dokázaly Šelmy vyhrát i druhý set – 25:23.

Skvělý úvod hráčky Brna zaznamenaly ve třetím setu, kdy po esu domácí kapitánky Ivony Markové vedly již 9:2. Hostující tým se ale nevzdal a dokázal dobrým útokem snížit až na 13:11. Závěr setu ale patřil jednoznačně Brnu, pomohly i dva bloky v řadě Adély Benediktové a Šelmy vyhrály třetí set 25:16 a tím i celý zápas 3:0. Nejvíce bodů (18) zaznamenala domácí univerzálka Yasmine Madsen (58 % na útoku), ukrajinská univerzálka v barvách Olomouce nasbírala bodů 12 s úspěšností útoků 32 %.

Autor: Matouš Müller