22.9.2019

Česko-slovenské nahrávačské duo chce s Olympem uspět

Zbrusu novou dvojici nahrávaček má pro nadcházející sezónu UNIQA volejbalové extraligy žen 2019/20 k dispozici Stanislav Mitáč, trenér pražského Olympu. Po letech strávených v zahraničí se na české palubovky vrací Lucie Smutná a vůbec první zahraniční posilou v historii klubu se stala slovenská reprezentační nahrávačka Lenka Ovečková.

Liberecká rodačka Lucie Smutná se vrací po osmi letech na české palubovky. Během zahraničního angažmá působila v klubech v Německu, Itálii, Francii. Poslední její angažmá v rumunském klubu Alba Blaj však nedopadlo podle představ. „Zranila jsem se tam a nepohodla se na podmínkách s klubem, tak jsem odešla,“ vypráví o rumunském dobrodružství, které vzalo rychlý konec.

A tak když dostala nabídku od Olympu, neváhala. „Nehrála jsem rok, ale v přípravě se do toho dostávám. Fyzicky se cítím dobře, ale samozřejmě je stále na čem pracovat,“ konstatuje a už vyhlíží start extraligy. „Myslím si, že se úroveň extraligy zvedla. S Olympem chci dosáhnout co nejlepších výsledků a věřím, že se nám to povede,“ přeje si nahrávačka pražského celku.

Kvůli zdravotním problémům se musela Lucie Smutná na čas rozloučit i s reprezentačním dresem, ale nyní se blýská na lepší časy. „Chci se vrátit. Nevím přesně kdy, jestli příští rok nebo později, ale reprezentovat chci,“ říká odhodlaně.

Lenka Ovečková přichází z bratislavského Strabagu a Olymp je pro třiadvacetiletou slovenskou reprezentantku vůbec první zahraniční štací. „S trenérem Mitáčem jsme byli v kontaktu už rok předtím, ale chtěla jsem ještě dokončit školu v Bratislavě. Tento rok mě opět kontaktoval a neváhala jsem. Je to pro mě výzva. Věřím, že se posunu dál, říká účastnice nedávno skončeného ME, kterou ještě příští léto čekají státnice na FTVŠ v Bratislavě, kde studuje obor Kondiční trenérství.

„Praha je krásné město a jsem ráda, že jsem tady. Žije tady i moje sestra, tak se těším, že se budeme častěji potkávat,“ vidí i další klady pražského angažmá slovenská nahrávačka.

V dresu Olympu ji čekají nejen zápasy naší nejvyšší soutěže, ale i zápasy Challenge Cupu. „Česká liga je kvalitní a je v ní hodně vyrovnaných družstev. Cíle mám samozřejmě ty nejvyšší – a to bojovat o medaile. Máme dobré družstvo, doufám, že to ukážeme v lize,“ dodává Lenka Ovečková.

 

Autor: Jiří Carba

Krátké zprávyArchiv
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Trenérského kormidla u družstva žen Sokola Frýdek-Místek se nově chopí Leoš Chalupa, asistentkou trenéra zůstává Alexandra Dedková.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Novou posilu získal Sokol Frýdek-Místek z pražského Olympu a tou je zkušená smečařka, popř. univerzálka Romana Staňková.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Po téměř pěti letech oblékne opět dres příbramských Kocourů navrátilec z Českých Budějovic, univerzál Ondřej Lopata.

 
FIVB 1* Lublaň (SLO) 2020

Williams / Olivová – Bianchin / Scampoli (ITA) 1:2 (21:14, 14:21, 15:17)

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Více jak tři roky se Andrea Štrbová věnovala beachvolejbalu a jejím cílem byla účast na olympiádě v Tokiu. Zrušení olympiády v tomto roce a mateřství...

 
FIVB 1* Lublaň (SLO) 2020

muži: Pokeršnik / Bošnjak (SLO) – Sedlák / Maňas 2:1 (21:13, 16:21, 15:7), Pfretzschner / Schneider (GER) – Sedlák / Maňas 0:2 (22:24, 14:21), M....

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018