22.9.2019

Česko-slovenské nahrávačské duo chce s Olympem uspět

Zbrusu novou dvojici nahrávaček má pro nadcházející sezónu UNIQA volejbalové extraligy žen 2019/20 k dispozici Stanislav Mitáč, trenér pražského Olympu. Po letech strávených v zahraničí se na české palubovky vrací Lucie Smutná a vůbec první zahraniční posilou v historii klubu se stala slovenská reprezentační nahrávačka Lenka Ovečková.

Liberecká rodačka Lucie Smutná se vrací po osmi letech na české palubovky. Během zahraničního angažmá působila v klubech v Německu, Itálii, Francii. Poslední její angažmá v rumunském klubu Alba Blaj však nedopadlo podle představ. „Zranila jsem se tam a nepohodla se na podmínkách s klubem, tak jsem odešla,“ vypráví o rumunském dobrodružství, které vzalo rychlý konec.

A tak když dostala nabídku od Olympu, neváhala. „Nehrála jsem rok, ale v přípravě se do toho dostávám. Fyzicky se cítím dobře, ale samozřejmě je stále na čem pracovat,“ konstatuje a už vyhlíží start extraligy. „Myslím si, že se úroveň extraligy zvedla. S Olympem chci dosáhnout co nejlepších výsledků a věřím, že se nám to povede,“ přeje si nahrávačka pražského celku.

Kvůli zdravotním problémům se musela Lucie Smutná na čas rozloučit i s reprezentačním dresem, ale nyní se blýská na lepší časy. „Chci se vrátit. Nevím přesně kdy, jestli příští rok nebo později, ale reprezentovat chci,“ říká odhodlaně.

Lenka Ovečková přichází z bratislavského Strabagu a Olymp je pro třiadvacetiletou slovenskou reprezentantku vůbec první zahraniční štací. „S trenérem Mitáčem jsme byli v kontaktu už rok předtím, ale chtěla jsem ještě dokončit školu v Bratislavě. Tento rok mě opět kontaktoval a neváhala jsem. Je to pro mě výzva. Věřím, že se posunu dál, říká účastnice nedávno skončeného ME, kterou ještě příští léto čekají státnice na FTVŠ v Bratislavě, kde studuje obor Kondiční trenérství.

„Praha je krásné město a jsem ráda, že jsem tady. Žije tady i moje sestra, tak se těším, že se budeme častěji potkávat,“ vidí i další klady pražského angažmá slovenská nahrávačka.

V dresu Olympu ji čekají nejen zápasy naší nejvyšší soutěže, ale i zápasy Challenge Cupu. „Česká liga je kvalitní a je v ní hodně vyrovnaných družstev. Cíle mám samozřejmě ty nejvyšší – a to bojovat o medaile. Máme dobré družstvo, doufám, že to ukážeme v lize,“ dodává Lenka Ovečková.

 

Autor: Jiří Carba

Krátké zprávyArchiv
Infolinka MŠMT - MŮJ KLUB 2020

Infolinka MŠMT - MŮJ KLUB 2020 - http://www.msmt.cz/sport-1/spustena-infolinka-muj-klub-2020

 
Český pohár 2019/20 ženy - 2. kolo

TJ Sokol Nusle Praha - TJ Sokol Šternberk 0:3 (15:25, 19:25, 20:25) – postupuje Šternberk Extraligový Šternberk měl výborný nástup do zápasu a...

 
Ranking CEV muži k 30.9.2019

V evropském žebříčku naši muži poskočili o jedno místo před Finy a tím si zajistili místo v kontinentální kvalifikaci na OH 2020. Kompletní ranking...

 
2019 CEV ME muži

Mistry Evropy 2019 se stali volejbalisté Srbska, druhé místo patří Slovinsku, třetí skončilo Polsko. Všechny výsledky ZDE

 
OH kvalifikace muži - leden 2020

Česká reprezentace mužů se zúčastní kontinentální (evropské) kvalifikace o OH 2020, která proběhne v lednu 2020.

 
Kvalifikace na OH 2020 beachvolejbal – Haiyang (CHN)

Graudina / Kravcenoka (LAT) – Hermannová / Sluková 2:1 (21:17, 15.21, 17:15)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018