20.2.2018

Další dramatický „pětiseťák“ v Brně skončil vítězstvím Olomouce

KP Brno ve svém posledním zápase doma hodně potrápilo Prostějov, a že je při herní chuti ukázalo i v pondělní předehrávce 27. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2017/18 s Olomoucí. Brněnští fanoušci si tak užili další pětisetové drama, ve kterém Královo Pole i tentokrát silnému soupeři podlehlo až v tie-breaku.

č.: 117      dne 20. 2. 2018     v hod.: 18:00

VK KP BRNO – VK UP OLOMOUC 2:3 (14:25, 25:23, 16:25, 25:21, 11:15)

Rozhodčí: Kostka M., Renčín K.

Počet diváků: 200

Domácí: Meidlová, Podhrázká, Pištěláková, Pene, Vyklická, Grabovská, libero Chlumská. Střídaly: Kopáčová, Šloufová, Boulová, Suchá

Hosté: Dudová, Dedíková, Sajdová, Napolitano Šenková, Michalíková, Strušková, libero Sain. Střídaly: Košická, Čutuk, Orvošová

Kristýna Boulová (kapitánka VK KP Brno): „Mám stejný pocit jako proti Prostějovu, opět musím vyzdvihnout Květku Grabovskou, která to dokázala ustát. Dva sety nám dnes nevyšly, ale ty ostatní už byly pěkné a v tie breaku stačilo málo.“

Marek Rojko (trenér VK KP Brno): Výsledkem obou našich posledních utkání jsou dva nečekané body. Potvrzuje se, že se tým vrátil zase na dobrou cestu, zlepšuje se a pomáhá si. Dva lehce vyhrané sety Olomouce jsme my nezvládli na přihrávce. Ale z naší strany byly v utkání opět tři čtyři nadstandardní výkony. Chtěli jsme dát vydechnout některým hráčkám a máme bod, se kterým asi nikdo ani dnes ani v sobotu nepočítal, a o to víc jsou oba cenné. Dnešní pátý set jsme navíc odehráli lépe než ten sobotní a do desítky byl otevřený. Hodně nám v posledních zápasech pomohla Květka Grabovská, která se zase vrátí zpět ke svému družstvu. Ukázala své obrovské možnosti a já věřím, že se jí tři odehraná utkání s námi zúročí v budoucnu.

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „Dnes to všechno bylo o nás. Když jsme slušně podávaly, tak jsme problém neměly. Brno ale dnes servisem také pěkně tlačilo. Pokud ale my budeme dodržovat to co máme, tak příště můžeme mít utkání v pohodě pod kontrolou.“

Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „První set jsme vyhráli s přehledem, ale na začátku toho druhého jsme začali dělat chyby, kterých jsme se až do konce nevyvarovali, a proto jsme zápas velmi zdramatizovali. Brno hrálo výborně a s nadšením. Výsledek odpovídá tomu, co tu dnes bylo vidět.“

V prvním setu domácí vedly do prvního technického time-outu, pak ale otěže převzala hostující Olomouc, skóre otočila a za 23 minut si dokráčela k jasnému vítězství 14:25.

Druhá sada byla dlouho vyrovnaná (16:15), v koncovce se ale královopolským hráčkám podařilo urvat čtyřbodový náskok (21:17) a následně z toho byla výhoda hned tří setbolů na brněnské straně (24:21). Dva z nich sice Olomouc odvrátila, na útok slovinské smečařky Mojcy Pene už ale byla krátká (25:23).

Ve třetí sadě se oba týmy přetahovaly do stavu 11:10, pak se však na servis postavila Nikol Sajdová a její tým si při jejím podání připsal na svoje konto hned sedm bodů (11:17). O vítězi setu tak bylo rozhodnuto – Olomouc si totiž náskok pohlídala až do konce sady (16:25).

Královopolské hráčky utkání nevzdaly a ve čtvrtém setu to byly naopak svěřenkyně Jiřího Teplého, kdo musel od začátku dotahovat skóre (14:12). Na rozdíl pěti bodů pak Královo Pole odskočilo po esu Lenky Podhrázké (20:15) a Brno už si poté koncovku setu pohlídalo (25:21).

O vítězi zápasu tak rozhodla až zkrácená hra, ve které se domácí ujaly rychle vedení 3:0, Olomouc ale postupně srovnala na 6:6 a pak i obrátila ve svůj prospěch (7:10). Brno se ještě soupeřkám přiblížilo na dosah (10:11), olomoucké volejbalistky ale set dokázaly uhrát až k vítězství 11:15.

Autor: Barbora Mertová