16.2.2024

Dobře servírující Ostrava nedala šternberským sokolkám šanci uspět

Všechny tři body z předehrávky 22. kola volejbalové extraligy žen 2023/24 si ze Šternberka odvezly hráčky Ostravy, když kromě druhého setu si udržovaly herní převahu a po zásluze zvítězily.

TJ Sokol Šternberk – TJ Ostrava 0:3 (17:25, 20:25, 22:25)

Rozhodčí: Ostranský Tomáš, Velinov Emil

Počet diváků: 113

Domácí: Cohen, Kurerova, Kloda, Úradníková, Látalová N., Weidenthalerová, libero Vyjídáková.

Hosté: Mikelová, Jedličková, Skřivanová, Kojdová, Hadáčková, Kašparová, libera Slavíková, Tobiášová. Střídaly: Jasečková, Látalová Z., Jakuškina, Bauerová, Chládková

Aneta Weinenthalerová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Dneska nás soupeř hodně zatlačil servisem, měl ho výborný. My jsme měly někdy dobrý momenty, někdy špatný, ale pořád je na čem pracovat a jak říkám po každém zápase -  my se prostě musíme zvednout a zkoušet to dál.“

Miroslav Jehlář (trenér TJ Sokol Šternberk): Soupeř na nás dneska nastoupil hodně kvalitním servisem a v podstatě nás zastavil od útoku středem. My jsme začali opatrně první set a několik vytvořených chyb nás potom stálo celý set. Druhý set jsme začali agresivněji a dokázali jsme vést do stavu 18:16, pak ale soupeř projevil svou sílu a set získal. Třetí set už nenechal soupeř náhodě, takže gratuluji k vítězství. My máme na čem pracovat a bude muset zapracovat na servise.“

Sandra Skřivanová  (kapitánka TJ Ostrava): „Jsem ráda za tři body, po minulé návštěvě Šternberku jsme měly co napravovat. Tlačily jsme servisem, výborně jsme ubránily klíčové hráčky, a to si myslím, že dneska rozhodlo. Jsem ráda za výsledek 3:0.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Máme za sebou Český pohár. Dneska jsme chtěli hrát efektivně, a to se nám povedlo, takže mňam pochvala a jedeme dál, protože nás čekají super zápasy.“

V prvním setu se dařilo na podání ostravské blokařce Jedličkové (1:5) a následně i univerzálce Skřivanové 2:9. Domácímu Sokolu nepomohl ani oddechový čas za stavu 2:7. Skóre ve prospěch Ostravy dále narůstalo i při servisu Kojdové (3:11). Ostrava navyšovala své vedení i úspěšnými bloky a útoky (Skřivanová, Jedličková) a set získala s převahou 17:25.

V druhém setu domácí hráčky zpřesnily hru, dělaly méně chyb a až do stavu 18:18 se jim dařilo vést o bod nebo nerozhodný stav. Pak ale hráčky Ostravy zatlačily a podařilo se jim set získat 20:25.

Ve třetím setu se domácímu Šternberku dařilo hrát vyrovnanou hru se soupeřkami do stavu 6:6. Pak se začala hra dařit více Ostravě, nepomohly ani oddechové časy domácího trenéra za stavu 6:8 a 8:14. Domácí Šternberk ještě snížil na 19:23 a 22:24, ale poslední bod patřil Ostravě – 22:25.

Autor: Libor Svoboda, foto Petr Jehlář