19.11.2023

Dohrávané utkání 1. kola extraligy žen přineslo v Brně napínavou bitvu

V dohrávce prvního kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2023/24 se v neděli v hale na Vodově utkalo Královo Pole se Šternberkem. Diváci sledovali od začátku zápasu přetahovanou o každý míč, a tak se první tři sety rozhodovaly vždy až v koncovkách. Domácí hráčky se po nich ujaly vedení 2:1 na sety, Šternberk ale zbraně nesložil a výhrou ve čtvrtém dějství posunul zápas do rozhodujícího tie-breaku. Ten nakonec vyšel lépe Královu Poli, které si vítězstvím 3:2 vysloužilo do tabulky dva body.

VK Královo Pole – TJ Sokol Šternberk 3:2 (23:25, 25:23, 25:21, 21:25, 15:11)

Rozhodčí: Lenert A., Možnár M.

Počet diváků: 150

Domácí: Hrušecká, Pelikánová, Jelínková, Kormendyová, Kuníková, Pavlíková, libero Šmardová. Střídaly: Chlupová, Prchalová, Křižanovská, Matějková

Hosté: Deptuch, Laskowska, Kloda, Weidenthalerová, Cohen, Kurerova, libero Vyjídáková.

Kateřina Pelikánová (kapitánka VK Královo Pole): „Jsem ráda, že jsme tento dlouhý zápas zvládly. Byl velmi bojovný, Šternberk neskutečně čapal. Přály jsme si tři body, i dvou si ale ceníme.“

Erik Nezhoda (trenér VK Královo Pole): „Poděkování patří všem divákům, kteří tento zápas vydrželi sledovat až do konce. Pro nás to bylo atypické utkání plné dlouhých výměn a nepříjemných situacích. V první setu jsme doplatili na přechod na Galovky – po třech měsících na Mikasách. Nicméně čtvrtý set jsme si zbytečně svou nedůsledností v taktice sami zkomplikovali.”

Aneta Weidenthalerová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Tento zápas byl jak na houpačce, chvíli se dařilo Brnu, chvíli nám. Byl to zápas plný velmi dlouhých výměn, oba týmy bojovaly ze všech sil a větší štěstí stálo nakonec v tie-breaku při domácích.“

Miroslav Jehlář (trenér TJ Sokol Šternberk): „Bohužel se nám ani dnes nevydařil tie-break – opakovaně patří našemu soupeři, což je škoda. Gratulujeme Královu Poli, které na domácím hřišti nepolevilo a v dlouhém utkání nakonec zvítězilo.“

Do utkání vstoupil lépe Šternberk, který v jeho úvodu odskočil na 0:4. KP ale postupně srovnalo na 9:9 a pak se oba týmy začaly přetahovat o každý míč (14:14). Vyrovnaný stav platil i při vstupu do koncovky (19:19), v níž se po bodové sérii propracovaly ke třem setbolům hostující hráčky. Brno dokázalo dva odvrátit a po esu Simony Jelínkové přišel time out (23:24). Po něm následoval přešlap na podání KP, a tak set patřil Šternberku (23:25).

Souboj pokračoval i v setu s pořadovým číslem dvě (6:6). Mírné vedení se pak přelévalo na obě strany (10:12, 15:13). Houževnatý Šternberk před koncovkou obrátil skóre pro sebe (17:19) a Erik Nezhoda zastavil hru oddechovým časem. Katarína Kormendyová pak nekompromisní smečí snížila na 18:19, následoval úspěšný blok Kateřiny Kuníkové a bylo srovnáno (19:19). V závěru se bojovalo o každý míč. Po dlouhé výměně za stavu 23:23 se k setbolu nakonec probojoval domácí celek a po něm díky bodovému bloku Lenky Prchalové i k zisku druhé sady (25:23).

Ve třetím dějství odskočily královopolské volejbalistky na 8:4 a Šternberk si vzal oddechový čas. Kateřina Kuníková na servisu setrvávala i poté, a tak po bloku Terezy Hrušecké vedlo KP 10:4. Šternberk však začal z náskoku Brna ukrajovat (12:10) a jeho bodovou šňůru zastavila až ulívka Kateřiny Pelikánové (13:10). Šternberk ale trápil Královo Pole dál a před koncovkou se mu několikrát přiblížil na dosah (15:14, 18:17, 20:19). Set se tak rozhodoval znovu až v závěru, ve kterém už si KP Šternberk pohlídalo. Za stavu 24:21 proměnila Kateřina Kuníková ve výhru hned první nabídnutý setbol.

Vzápětí to však byl Šternberk, kdo na Vodově dirigoval hru (0:4), a donutil k time outu Erika Nezhodu. I po něm na hřišti úřadovaly svěřenkyně Miroslava Jehláře (4:10) – ve střední pasáži setu odskočily KáPéčku až na 8:17. Brno se soupeřkám přibližovalo marně, a tak Šternberk vstupoval do koncovky s náskokem sedmi bodů (13:20). Královo Pole pak ale začalo rozdíl přece jen mazat, a tak hostující kouč sahal po time outech. Ten druhý, který si vzal za stavu 20:22, už dokázal domácí zbrzdit. Set proto nakonec přece jenom patřil Šternberku – přesným útokem ho ukončila Martyna Kloda (21:25).

Zkrácenou hru odstartovaly lépe hostující hráčky (1:3). Za stavu 7:10 však přišel zvrat – KP podržela dvakrát v útoku Kateřina Kuníková (9:10) a po bloku Terezy Hrušecké byl náskok Šternberku smazaný. Po esu Kataríny Kormendyové a dalším bloku Hrušecké Brno vedlo 13:10 a konec tie-breaku už si pak pohlídalo (15:11). Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena Kateřina Kuníková, která v duelu zaznamenala 26 bodů.

Autor: Barbora Mertová