28.10.2023

Dramatické utkání v Ostravě dopadlo nakonec lépe pro domácí volejbalistky

UNIQA volejbalová extraliga žen 2023/24 měla v sobotu na programu čtyři zápasy 5. kola. O vítězi napínavého utkání v Ostravě, mezi domácím celkem a pražským Olympem, musel rozhodnout až tie-break, po němž měly větší důvod k radosti ostravské hráčky. Zkrácená hra rozhodovala i duel Králova Pole a Olomouce, z utkání jak na houpačce vyšla nakonec vítězně hostující Šantovka. Prostějovské volejbalistky jednoznačně potvrdily roli favorita proti Přerovu. Trochu více se čekalo od brněnských Šelem v Liberci, kterým domácí hráčky nedovolily uhrát ani set.

TJ OSTRAVA – PVK OLYMP PRAHA

Utkání pátého kola extraligy žen ve volejbale nabídlo souboj domácího týmu TJ Ostrava s hosty z klubu PVK Olymp Praha. Po čtyřech odehraných utkáních na tom byl lépe pražský Olymp, který měl sedm bodů, zatímco Ostrava pět. Oba týmy měly za sebou dvě výhry a dvě prohry, nicméně oba celky braly v utkáních jiné bodové zisky. Tradičně dramatické utkání plné emocí viděli diváci ve sportovní hale na Varenské ulici i tentokrát. V pětisetové bitvě nakonec zvítězily domácí hráčky a zapsaly do tabulky o bod více než soupeřky.

TJ Ostrava – PVK Olymp Praha 3:2 (25:22, 20:25, 23:25, 25:17, 15:12)

Rozhodčí: Novák M., Trumpeš D.

Počet diváků: 220

Domácí: Hadáčková, Kašparová, Kojdová, Chládková, Skřivanová, Jasečková, libero Slavíková. Střídaly: Jakuškina, Mikelová, Jedličková, Fukalová

Hosté: Brichtová, Žáková, Brancuská, Hodanová, Šimáňová, Šmídová, libero Dostálová. Střídaly: Průšová, Doudová, Virtová, Vlčková

Sandra Skřivanová (kapitánka TJ Ostrava): „Tak dnes jsem rozhodně moc ráda, že jsme to dotáhly do vítězného konce i když si myslím, že to mohlo být v klidu 3:1, ale zase našimi nedůslednostmi jsme si to bohužel trošku protáhly, ale my máme rády ty vyhrocené koncovky, takže proč si nezahrát tie-break, který zase otočíme. Na začátku jsme prohrávaly, ale naštěstí jsme se semkly a tu koncovku už jsme měly ve svých rukou, za což jsem neskutečně ráda.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Za mě dnes nesmírně těžké a dramatické utkání, které jsme si my zkomplikovali ve druhém setu vlastním nedůrazem. Na druhou stranu jsme se vrátili do zápasu, což je pro nás nesmírně důležité. V tie-breaku jsme prohrávali o čtyři body, ale prostě vydřeli jsme si to a tie-break jsme otočili, takže to musím hodnotit zvlášť jako zápas v zápase. To bylo fantastické. Na druhou stranu musím holky moc pochválit, my sice byli nedůrazní a nedohráli jsme si třetí set, ale nepoložili jsme se a bojovali jsme dále. Po smolně prohraném třetím setu jsme se dokázali do zápasu vrátit a nakonec výsledek zvrátit v náš prospěch.“

Veronika Dostálová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Gratuluji Ostravě k vítězství, dnes to bylo utkání jako na houpačce. Škoda prohrané koncovky prvního setu, který jsme dobře začaly a vedly jsme. Ostrava si ale může říct totéž ve třetím setu, kde jsme to zázračně otočily při podání Zuzy a dotáhly jsme to do vítězného konce a pak už to bylo hodně o chybách ve čtvrtém setu i tie-breaku. Byl to ale velmi bojovný zápas z obou stran.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Blahopřeji Ostravě k vítězství, protože to bylo nesmírně dlouhé, dramatické a těžké utkání pro obě strany. My vezeme dost, ale zároveň i málo (bodů, pozn.red.), protože jsme dílem štěstí, náhody a snad i velmi kvalitního servisu Zuzky Žákové dokázali uhrát set, který téměř vyhrát nejde a tak, jak jsme to v tom třetím setu zvládli, tak jsme bohužel nezvládli vedení v pátém setu. Tam jsme vedli 6:2 a poté ještě v konci 11:9. Ta utkání v počátcích sezony bych hodnotil tak, že velmi dobré výkony střídají řady chyb, a to na obou stranách. Chci pevně věřit tomu, že se to bude stabilizovat a ty výkony s těmi chybami nebudou.“

V úvodu prvního setu bylo nejprve vyrovnáno (2:2), poté šel do vedení Olymp, který šňůrou šesti bodů vedl 8:2. Ostrava ale započala stíhací jízdu a dotáhla skóre na 8:9 z pohledu domácích. O chvíli později, když domácí kapitánka zapsala eso, bylo srovnáno 10:10. Poté to byla přetahovaná o body, ale mírný náskok držel Olymp (13:11, 16:14), Ostrava ale stačila dorovnat (17:17). Poté šly do vedení domácí hráčky (20:18), brzy ale bylo srovnáno (nejprve 21:21, pak 22:22). Třemi body v řadě na konto Ostravy byl set ukončen a zvítězily domácí hráčky 25:22.

Druhý set nabídl přetahovanou o každý bod a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Ostrava vedla 3:2, poté Olymp 6:5 a 7:6. Hráčky Olympu tento náskok dokázaly navýšit až na sedm bodů, když vedly 14:7. Pohodlné vedení si svěřenkyně trenéra Mitáče držely i v dalším průběhu setu (18:12, 20:14). V koncovce stihly domácí hráčky ještě snížit, přesto prohrály 20:25.

Třetí set nabídl vyrovnaný úvod, poté si Ostrava držela mírný náskok (7:5, 10:8). Tým Ostravy měl pětibodový náskok za stavu 14:9, šestibodový za stavu 18:12. Do koncovky už šly domácí hráčky s náskokem osmi bodů (20:12). Když Jedličková bodovým blokem zvyšovala na 23:14 pro domácí, málokdo věřil ve zvrat. Pražské hráčky však neuvěřitelnou šňůrou jedenácti bodů v řadě přetavily své úsilí ve vítězství v setu. Domácím hráčkám se opravdu nedařilo a podlehly v setu 23:25.

Na úvod čtvrté sady dvakrát bodovala Brancuská a hosté vedli 2:0, Ostrava ale rychle otočila na 3:2. Poté bodovaly oba celky a skóre bylo víceméně vyrovnané (4:4, 7:7). Ostrava pak soupeři unikla a vedla 12:7. Olymp dokázal manko smazat a srovnal na 12:12, a následně vedl 13:12. Velmi vyrovnaný byl i další průběh utkání. Žádný ze soupeřů si nevypracoval výrazný náskok (15:15, 17:16 vedla Ostrava, pak 17:17 srovnáno). Do koncovky šly domácí volejbalistky za stavu 20:17, hostující tým již nebodoval a hráčky Ostravy osmi body v řadě poslaly set do vítězného konce. Bylo tedy srovnáno 2:2 na sety a o vítězi musel rozhodnout tie-break.

Do tie-breaku lépe vstoupily hráčky Olympu, které vedly 3:0 a poté 6:2. Ostrava ale čtyři body smazala a srovnala na 6:6. Strany se střídaly za stavu 8:6 pro Olymp. Ten vedl i nadále 10:7, ostravské hráčky srovnaly na 11:11  a poté šly zásluhou esa Hadáčkové do vedení 12:11. Srovnáno bylo na 12:12, když domácí kapitánka chybovala na útoku. Po útoku Jasečkové a chybě Brancuské byl stav 14:12 pro tým Ostravy. Set ukončila esem Kašparová, Ostrava zvítězila 15:12 a celkově utkání vyhrála 3:2 na sety. Hráčkou utkání byla vyhlášena Fedora Jakuškina.

Autor: Radek Karnufek

VK DUKLA LIBEREC – VK ŠELMY BRNO

V sobotu přicestoval do Liberce tým Šelmy Brno na utkání 5. kola extraligy žen. Liberecký tým letos hraje velice dobře a ve čtyřech kolech neztratil ani jediný bod. Na Šelmy ale má nepříjemné vzpomínky z loňského semifinále, kde právě Brňanky poslaly liberecké hráčky do bojů „pouze“ o bronzové medaile. Dukla předvedla parádní výkon na podání a bloku a celkem snadno získala první dva sety. Třetí set byl velice dramatický, Brňanky již vedly o šest bodů, ale v koncovce Dukla zabojovala a zvítězila 3:0 na sety.

VK Dukla Liberec – VK Šelmy Brno 3:0 (25:18,25:20,25:23)

Rozhodčí: Koutník P., Olt J.

Počet diváků: 312

Domácí: Lucie Šulcová, Kateřina Kvapilová, Nikola Kvapilová, Lucia Herdová, Klára Vyklická, Taira Ke Alohilani Robins-Hardy, libera Adéla Démar, Lucie Kolářová. Střídaly: Anna Pragerová, Viktorie Dvořáková, Jana Fixová

Hosté: Pavla Šmídová, Anna Širůčková, Ivona Marková, Rosa Yasmine Bjerregard Madsen, Antonie Kelnárová, Adéla Benediktová, libero Adéla Chevalierová. Střídala: Simona Janečková

Klára Vyklická (kapitánka VK Dukla Liberec): Upřímně jsem tento výsledek nečekala. Určitě jsem velmi ráda za tři body a za ty tři sety. V úvodu utkání jsme se držely bodově nad soupeřkami, potom jsme trochu polevily. Naštěstí jsme ten nepříznivý stav dokázaly otočit.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Dnes určitě přijel jeden z nejtěžších soupeřů, co nás letos v extralize čeká. Jsme rádi za vítězství 3:0. Měli jsme velmi dobrá statistická čísla, přesto si myslím, že jsme měli víc přitlačit v koncovce třetího setu a udělat si utkání jednodušší. Šelmy se každým setem zlepšovaly a nás donutili k tomu nejlepšímu, co umíme hrát.“

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Určitě výsledek 0:3 pro nás není nic moc. V prvních dvou setech jsme neměly každopádně šanci na výhru. Třetí set mě mrzí nejvíc, zde jsme měly největší náskok. Nevím přesně, kde jsme udělaly chyby, zda nás Dukla odservírovala nebo jsme my chybovaly. Je teprve začátek sezóny, víme na čem ještě zapracovat, nic se neděje, jedeme dál.“

Jaroslav Vlk (trenér VK Šelmy Brno): Byl to pro nás velmi těžký zápas, protože Liberec měl několik rozdílových hráček a my jsme dnes nenašli hráčku, která by dokázala „potáhnout." Myslím si, že ještě máme čas, liga bude ještě dlouhá. Nyní víme, kde ještě máme problémy, musíme lépe bránit nad sítí. Gratuluji domácím ke kvalitnímu zodpovědnému výkonu.“

Již první krásné a dlouhé výměny naznačovaly, že dnešní souboj Šelem s domácí Duklou bude velice vyrovnané. Při podání Nikoly Kvapilové se domácím hráčkám podařilo odskočit o čtyři body a Šelmy si vzaly oddechový čas  (6:2). Po odpočinku Nikola přidala další eso a domácí hráčky šly do vedení 8:2. Antonie Kelnárová se prosadila z velké nouze a dostala Nikolu z podání (8:3). Získaný náskok se daří Dukle držet, i když Brňanky hrají velice dobře a hlavně pestrou hrou středem sítě získávají body. V koncovce setu Dukla zvýšila své vedení po technické smeči Nikoly Kvapilové a trenér Jaroslav Vlk si vyžádal druhý time (18:11). Po odpočinku si Klára Vyklická hned z první se štěstím připisuje plusový bod. Šelmy dnes měly velké potíže na příjmu podání, kdy je školila Lucia Herdová (20:11). V koncovce setu se hostující hráčky snažily snížit vysoký liberecký bodový náskok a to se jim i dařilo (22:15) a donutily Duklu si vzít oddechový čas. První setbol Dukly přišel po velice chytrém vytlučení bloku Brna (24:17). Zkažené podání Dukly dalo ještě šanci hostujícímu týmu, ale v další rozehře zasmečovala Antonie Kelnárová z hlavního kůlu po lajně do autu, a tím domácí tým získal první set 25:18.

Po vyrovnaném začátku druhé sady (3:3) se podařilo Dukle odskočit po smeči Nikoly Kvapilové o dva body (5:3). Smečí do autu se Dukla o náskok připravila (7:7). Dobře postaveným blokem Lucie Herdové a hlavně přesnou zalívkou do rohu hrací plochy Šelem Nikoly Kvapilové zvýšila Dukla svůj náskok (10:7). Lucie Šulcová vytloukla blok Brňanek, Lucia Herdová přidala další přímý bod z podání a trenér Šelem svolal své hráčky k poradě (15:10). Další nevynucená chyba Šelem na smeči znamenala vedení domácích o šest bodů (16:10). Jako by se opakovala situace z prvního dějství. Po esu Anny Širůčkové přišel time Dukly, protože se Šelmy přiblížily na čtyři body. Kapitánka Brna Ivona Marková se z první nemýlila a snížila vedení Liberce na pouhé tři body (19:16). Těsný aut Dukly změnil stav na dvoubodový rozdíl (21:19). Naštěstí se dnes dařilo, v domácím dresu,  Nikole Kvapilové, dírou v bloku přiblížila domácí k setbolu (23:19) a donutila trenéra hostí si vzít oddechový čas. Nádhernou zalívkou Lucia Herdová získala první setbol Dukly (24:20). Ten proměňuje hřebíkem Klára Vyklická, která útočila hned ze špatného příjmu Šelem a domácí volejbalistky byly jediný set od zisku tří bodů (25:20).

Až ve třetím setu se Šelmy dostaly zásluhou parádního bloku Ivony Markové do vyššího vedení (1:5). Až do šestibodového vedení se brněnské hráčky dostávaly kvalitní obranou, ale při podání Lucie Herdové se náskok Šelem vypařil jako pára nad hrncem. Nikola Kvapilová byla na sítí k neudržení a výsledkem byl time Brna a snížení Dukly na jediný bod (8:9). Rychlík Brna středem sítě skončil za koncovou čárou a liberecký tým srovnává na 10:10. Eso Kateřiny Kvapilové poslal Duklu poprvé v tomto setu do vedení (14:13). Jenom škoda, že rozhodčí neviděl zalívku Šelem do autu, takto byl stav opět vyrovnán. Dvojblokem hosté zvyšují vedení na 15:17, ale proti vyššímu vedení byla Klára Vyklická, která z jednonožky tvrdě zaútočila a bylo srovnáno (17:17). Při podání Tairy Ke Alohilani Robins-Hardy začala Dukla bodově odskakovat hostujícím hráčkám (21:20). Nezvykle svojí pravou rukou získala Nikola Kvapilová první mečbol utkání, ale zakončení předcházel famózní zákrok v poli nahrávačky Tairy Ke Alohilani Robins-Hardy. O první mečbol přišly hráčky Liberce zkaženým podáním, další už si pohlídaly. Lucia Herdová chytře ometla blok Šelem a byl konec utkání. Dukla zvítězila i ve třetím setu (25:23).

Autor: Zdeněk ŠOLC, foto Adriana Micáková

VK PROSTĚJOV – VOLEJBAL PŘEROV

Řečeno fotbalovou terminologií byl sobotní duel 5. kola extraligy žen v hale Národního sportovního centra Prostějov hrou na jednu bránu. Přerovské volejbalistky s výjimkou většiny druhé sady vůbec nezvládaly čelit špičkové produkci favorizovaného vékáčka, jež tentokrát nemělo s jasným vítězstvím žádné trable.

VK Prostějov – Volejbal Přerov 3:0 (25:13, 25:18, 25:14)

Rozhodčí: Lenert A., Ištvanech M.

Počet diváků: 260

Domácí: Bajusz, Meidlová, Trnková, Šunderlíková, Cholet, Löff, libero Pállová. Střídaly: Bažó, Faltínová, J. Smolková, M. Smolková, Abendroth

Hosté: Tinklová, Vajdová, McClellan, Kovačič, Lazárková, Kohoutová, libero Kulová. Střídaly: Zatloukalová, Hůsková, Šrámková, Köhlerová, Horská, Oujezdská, Martincová

Simona Bajusz (kapitánka VK Prostějov): „Vyhrály jsme za tři body ve třech setech a utkání vypadalo docela snadně. Musím pochválit všechny naše hráčky, jak starší, které pomohly těm mladším dostat se rychle do zápasu, tak právě mladší holky. Zahrály výborně, všechny společně dnes předvedly kvalitní volejbal a vzájemně si pomáhaly. Přesně takhle to má být, stejně musíme pokračovat i dál v příštích utkáních.“

Michal Matušov (trenér VK Prostějov): „Jsem rád za jasný výsledek 3:0, ale nemůžeme takhle hladké vítězství brát za samozřejmost. Také jsem rád, že hráčky, které nastoupily, si dobře zastaly své pozice. Prostor dnes dostala mladá blokařka Julie Bažó, jež udělala hodně dobrých věcí na hřišti. Stejně jako třeba Josefína Smolková po návratu z univerzálu na smeč. Je fajn, že nám nejen tyhle věci fungují. Po zkušenosti z minulého utkání s Přerovem v poháru jsme chtěli být hodně agresivní v útoku a kromě úplného začátku se nám to potom dařilo. Za mě byl dnešní zápas O.K.“

Veronika Tinklová (nahrávačka Volejbal Přerov): „Hrály jsme moc špatně. Přitom jsme proti favoritovi nemusely mít žádný stres a měly jsme do zápasu jít naplno s tím, že není co ztratit. Místo toho mi připadalo, jako bychom to chtěly mít rychle za sebou a být co nejdřív zpátky doma. Chyběla tam z naší strany bojovnost, chtění i srdíčko, prostě všechno. Takhle se hrát nedá.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Gratuluji Prostějovu k vítězství, jinak toho moc neřeknu. Jen to, že se musíme dobře připravit na další utkání a odehrát ho mnohem lépe než to dnešní.“

Hned zkraje střetnutí inkasoval domácí tým tři body za sebou (1:0 - 1:3), ale tohle krátké zaváhání rychle překonal. V následné pasáži dobře podával, výborně bránil na síti i v poli a kvalitně útočil, což vedlo k razantně okamžitému obratu na 9:5. Nápor navíc pokračoval, hostující družstvo se dostávalo pod značný tlak výborného výkonu Prostějova. Vznikl tak herní rozdíl třídy s odpovídajícím dílčím výsledkem 25:13.

Na začátku druhého dějství prostějovská ofenzivní převaha klesla. Hráčky Přerova zlepšily nejen obrannou činnost a přestaly tolik (ne)vynuceně chybovat a držely krok. Uprostřed sady hráčky Prostějova přece jen trochu víc odskočily (9:8 - 13:10), jenže bojovné protivnice pohotově ztrestaly jejich krátký výpadek srovnáním na 13:13, a tím donutily reagovat lídryně tabulky okamžitým trhákem sérií čtyř vítězných výměn za sebou (17:13). Nicméně rozhodující nebyl, neboť Přerovanky brzy dotáhly z 19:15 na 19:18. Až v koncovce při ostrém servisu střídající Julie Bažó úplně odpadly (25:18).

Dominantním závěrem se vékáčko vrátilo do původní pohody a start do třetí části mělo drtivý. Další dlouhou šňůru, tentokrát šestibodovou (0:1 - 6:1), následovala pokračující volejbalová aktivita Matušovových svěřenkyň, jež vůbec nepolevovaly. Naopak nabraly takové tempo, že soupeřky odsoudily do role statistek. Každé domácí plejerce se maximálně dařilo, fanoušci aplaudovali suverénnímu představení svého mančaftu (15:4). Teprve finiš krajského derby měl rovnocennější ráz, ovšem hladký triumf Prostějova to nijak neovlivnilo (25:14).

Autor: Marek Sonnevend, foto Jan Steiner

VK KRÁLOVO POLE – VK ŠANTOVKA OLOMOUC UP

Náročný týden, ve domácí kterém volejbalistky sehrály tři zápasy Ligy mistrů v Rumunsku, završilo KP Brno v sobotu doma v extralize utkáním proti Olomouci. Drama jako na houpačce přerostlo v pětisetovou bitvu, kterou musel rozhodnout až tie-break. V něm zatáhly za lepší konec hostující olomoucké hráčky a z Brna tak po výhře 3:2 na sety odjíždí s dvěma body. Tým Erika Nezhody si do tabulky připisuje bod jeden.

VK Královo Pole – vk šŠantovka Olomouc UP 2:3 (17:25, 25:9, 15:25, 26:24, 12:15)

Rozhodčí: Nedbálek A., Ostranský T.

Počet diváků: 200

Domácí:  Hrušecká, Pelikánová, Jelínková, Kormendyová, Kuníková, Pavlíková, libera Šmardová, Gronichová Leona. Střídaly: Chlupová, Prchalová, Křižanovská, Zapletalová

Hosté: Shevkenek, Fedchuk, Nowak, Artyshuk, Farská, Křínková, libero Chaloupková. Střídala: Šotkovská

Kateřina Pelikánová (kapitánka VK Královo Pole): Dneska jsme předvedly bojovný výkon, chtěly jsme za každou cenu urvat první výhru, bohužel se nepovedlo, ale jsem ráda že se náš výkon zlepšuje, že jsme se byly po prvním setu schopny zvednout a následný set vyhrát, a to jsou chvíle, z kterých můžeme těžit, a věřím, že se výhra za takovou dřinu dostaví.

Erik Nezhoda (trenér VK Královo Pole): „Byl to zápas nahoru a dolů. První set až moc připomínal naše zápasy v Lize mistrů, v tom druhém jsme ale donutili Olomouc k chybám, což se nám vyplatilo a zvedli jsme si sebevědomí. Jsem rád, že jsme dokázali dotáhnout koncovku čtvrté sady a poslat zápas do tie-breaku. Nicméně tam už toho bylo na nás trochu moc. Máme na čem stavět, zregenerujeme a půjdeme sebevědomě do dalšího utkání.”

Adéla Farská (kapitánka VK Šantovka Olomouc UP): „S tie-breakem nejsem spokojená, protože jsme neuvěřitelně podcenily soupeřky v druhém setu a nechaly je rozehrát. Kdybychom hrály dál tak, jako v úvodní sadě, do tie-breaku by zápas vůbec nedošel. Máme nad čím přemýšlet. Jsme rády alespoň za dva body.“

Jan Drešl (trenér VK Šantovka Olomouc UP): „V prvním setu se nám dařilo domácí zatlačit. Naše vítězná vlna ale velmi rychle opadla. V druhé sadě nás Brno zatlačilo agresivním servisem a my jsme nevěděli kde je kdo na hřišti. Naštěstí jsme se rychle vzpamatovali. Ve čtvrté sadě jsme byli znovu pod tlakem, pátý set už pak byla loterie se štěstím.“

V prvním setu olomoucké volejbalistky po vyrovnaném začátku (6:6) odskočily domácím na 6:9 a svoje vedení držely. Za stavu 13:16 se pak Hanačky šest výměn po sobě nemýlily (13:22) a o setu bylo prakticky rozhodnuto (17:25).

Druhá sada byla plně v režii domácích, které své soupeřky zaskočily vedení 13:3. V setu, který trval jen 20 minut, Olomouci, i díky pěti bodům Kateřiny Kuníkové a čtyřem úspěšným blokům, dovolilo KP Brno uhrát jen devět bodů (25:9).

Tým Jana Drešla zbraně nesložil a po vyrovnaném začátku třetího dějství (8:8) začal na hřišti dominovat pro změnu on (8:11). Dlouhá bodová šňůra (9:11/9:18) znamenala luxusní náskok v závěru setu a následné vítězství Olomouce poměrem 15:25.

Čtvrtá sada byla dlouhou tahanicí o každý bod (12:12, 17:17). Do koncovky sice vstupovaly s mírným náskokem domácí hráčky (20:18), Olomouc ale srovnala na 22:22. Za stavu 24:24 si pak na svoje konto připsalo bod Královo Pole a ani v další výměně se nemýlilo. Výhra 26:24 tak posunula zápas do rozhodující zkrácené hry.

Tie-break odstartovala lépe Olomouc (1:5). Královo Pole ale trpělivou hrou její náskok stahovalo a po úspěšném bloku srovnalo na 12:12. Hostující hráčky se však už poté ani jednou nemýlily, připsaly si tři body v řadě a set vyhrály poměrem 12:15.

Autor: Barbora Mertová, foto Ivo Stejskal