12.12.2019

Frýdek-Místek dobře rozehrané utkání v Brně k výhře nedovedl

Volejbalistky Králova Pole odstartovaly 15. kolo UNIQA volejbalové extraligy žen 2019/20 na domácí půdě zápasem s Frýdkem-Místkem. Hostující tým přijel do Brna při chuti, bojoval o každý míč, a tak o vítězi nakonec musel rozhodnout až tie-break. Zkrácenou hru zvládly lépe domácí hráčky, a zakončily tak v domácí hale rok 2019 výhrou 3:2.

č.: 74              dne: 12. 12. 2019             v hod.: 18:00

VK Královo Pole – Frýdek-Místek 3:2 (24:26, 25:16, 20:25, 25:18, 15:10)

Rozhodčí: Vachulka M., Slezák J.

Počet diváků: 120

Domácí: Grabovská, Carpentier, Kvapilová, Šunderlíková, Pavlíková, Podhrázká, libero Digrinová. Střídaly: Bukovská, Kuníková, Stráská, Šloufová

Hosté: Uhrová, Šprochová, Hadáčková, Šnellyová, Pluhařová, Jurčíková, libero Teperová. Střídaly: Borovcová, Tkáčová, Petrová, Grygarová

Šárka Šloufová (kapitánka VK Královo Pole): „Těžko se mi to hodnotí, protože to dnes z naší strany nebyl povedený výkon. Na každý balón jsme se hodně nadřely, vítězství nás těší, ale mělo vypadat jinak.”

Matúš Kalný (trenér VK Královo Pole): „Dnes jsme měli velmi vlažný start zápasu. Pokud se k zápasu nepřistoupí na 100 % proti družstvu, které je v tabulce pod námi, tak to je naivita si myslet, že nám to bude stačit. Potom jsme to naštěstí vydřeli, ale nedrželi jsme se taktických pokynů, a nebyl tam dnes bohužel chtíč po výhře, jen spoléhání na to, že to soupeř pokazí sám.“

Veronika Šnellyová (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Mrzí mě, že když jsme KáPéčko trápily, nepotvrdily jsme vítězství, ať už v tie-breaku nebo 3:1, protože jsme dnes na to měly. Je škoda, že máme nakonec jenom bod, ale i bod je pro nás moc důležitý.“

Jaroslav Vlk (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „Zápas jsme měli dobře rozehraný, vedli jsme 2:1 na sety. Nevyvarovali jsme se ale negativních pasáží při podání některých hráček a tam se to lámalo. Rozhodovala kvalita servisu na jedné i druhé straně, bylo to jako na houpačce. Ale vybojovali jsme alespoň bod, což je pro nás důležité.“

První set byl dlouho v režii hostujících volejbalistek, které svůj mírný náskok z úvodu sady (4:6) postupně navýšily až na rozdíl sedmi bodů (9:16). Pak se ale na servis Králova Pole postavila Karin Šunderlíková a zařídila (i díky svým třem esům) obrat na 20:17. Frýdek-Místek však dokázal srovnat a v koncovce odvrátit za stavu 24:22 i dva brněnské setboly. Následující dvě výměny už si poté hostující pohlídaly a vyhrály první set těsně 24:26.

Do druhé sady vstoupil lépe tým Jaroslava Vlka (1:4), domácí celek ale bleskurychle zareagoval a otočil na 9:5. Vedení si pak už královopolské družstvo vzít nenechalo (18:12) a v závěru setu, na rozdíl od toho předchozího, proměnilo hned první setbol (25:16).

Následující dějství začal lépe hostující Frýdek-Místek (3:6) – Královo Pole vzápětí sice skóre otočilo na 7:6, z jeho strany to však v tomto setu bylo poslední vedení. Frýdek-Místek totiž připsal pět bodů po sobě (7:11) a poté už svůj náskok jen navyšoval (13:20). KP Brno ještě stav zkorigovalo, na zvrat to ale bylo málo (20:25).

Ve čtvrtém setu se oba týmy praly o každý balón (10:10, 15:15). Dvě esa Sophie Carpentier pak pomohly domácím k vedení 18:15 a Královo Pole už si ho podrželo. Výhrou 25:18 tak posunulo zápas do rozhodujícího tie-breaku.

Ve zkrácené hře po vyrovnaném začátku odskočil tým Matúše Kalného na 10:4. Frýdek-Místek odpověděl třemi body v řadě (10:7) a domácí tým bral time out, na obrat to však hostujícím nestačilo. KP Brno vyhrálo set poměrem 15:10 a celý zápas 3:2 na sety.

Autor: Barbora Mertová

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Saquarema (BRA) - kvalifikace

Schalk / Bourne (USA) – Šépka / Sedlák 2:0 (21:19, 21:17), Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) –...

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)