16.3.2017

Frýdek-Místek slaví nečekaný triumf nad Královým Polem, dnes zvítězil 3:1 na sety

Ke vzájemnému zápasu nejvyšší české volejbalové soutěži UNIQA extralize nastoupili proti sobě domácí TJ Sokol Frýdek Místek a hosté VK KP Brno, kteří byli papírovým favoritem. Domácí však předvedli bojového a týmového ducha a v zápase zaslouženě zvítězili.

č.: 98 dne: 16.3.2017 v hod.:17:00

TJ Sokol Frýdek Místek NIBE – VK KP Brno 3:1(25:16, 22:25, 25:12,25:14)

Rozhodčí: Jan Slezák, Marián Ištvanech

Počet diváků: 100

Domácí: Holišová, Mitrega, Kavková, Pavelková, Jurčíková, Kukučová, libero: Radivojevičová. Střídaly: Vašinová I,

Hosté: Mikelová, Brown, Koseková, Salanciová, Potts, Měrková,libera: Doležalová, Vaňková. Střídaly: Kopáčová, Viggars, Meidlová, Tesařová.

Kateřina Holišová (kapitán TJ Sokol Frýdek Místek): „Dneska super výkon, Brno udělalo spoustu nevynucených chyb.“

Leopold Tůma (trenér TJ Sokol Frýdek Místek): „Soupeře jsme zatlačili podáním a dobrou obranou na síti i v poli. Dneska jsem byl na naše holky hrdý. Pochvala celému družstvu.“

Michaela Doležalová (kapitán VK KP Brno): „Gratuluji soupeři k vítězství. Přehrály nás na útoku a my jsme nenašly zbraň jak otočit stav. “

Marek Rojko (trenér VK KP Brno): „Gratuluji soupeři k vítězství. I když z našeho pohledu nešlo o výsledek, ale tak nelze přistoupit k extraligovému zápasu.“

V prvním setu špatný začátek domácích, prohrávali 0:4. Poté zatlačili soupeře servisem a lepším útokem na síti a set s přehledem vyhráli. Druhý set měl vyrovnaný průběh s koncovkou pro hosty. Ve třetím a čtvrtém setu dominovaly Sokolky ve všech herních činnostech. A zápas s přehledem vyhrály.

Autor: Jiří Zaoral

FIVB Beach Pro Tour Futures – Castellón de la Plana (ESP) - kvalifikace

Demierre / Schwab (SUI) – Ročková / Příhodová 2:1 (14:21, 25:23, 15:10), Ročková / Příhodová – Vili / Tsenova (BUL) 2:0 (21:15, 26:24)

Z belgického týmu Tectum Achel přichází do Příbrami na post blokaře Němec Yannick Goralik.

Nové jméno, nové angažmá – to platí pro reprezentační smečařku Kláru Dítě, za svobodna Faltínovou. Na první zahraniční štaci zamířila z Prostějova...

MS 2025 mužů - rozlosování

Mistrovství světa mužů, které se uskuteční v příštím roce na Filipínách, zná složení základních skupin. skupina A: Filipíny, Írán, Egypt,...

Reprezentační blokař Jakub Klajmon dává sbohem francouzskému Tours a jeho kroky míří do Rakouska, kde oblékne dres AK Aich Dob.

Po palubovkách české extraligy se bude opět v dresu Ostravy prohánět slovenská smečařka Andrea Štrbová.