1.3.2024

I třetí brněnské derby v sezóně ovládly Šelmy bez ztráty setu

Brněnské derby zahájilo 26. kolo volejbalové extraligy žen 2023/24. Šelmy v něm potvrdily roli favorita a ani ve třetím vzájemném duelu neztratily s celkem Králova Pole ani set.

VK Šelmy Brno – VK Královo Pole 3:0 (25:17, 25:20, 25:18)

Rozhodčí: Ištvanech M., Olt J.

Počet diváků: 310

Domácí: Šmídová, Janečková, Marková, Madsen, Kelnárová, Širůčková, libero Chevalierová. Střídaly: Silva, Benediktová

Hosté: Křižanovská, Kuníková, Kormendyova, Jelínková, Prchalová, Hrušecká, libero Šmardová. Střídaly: Hrušová, Pelikánová, Chlupová

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Jsme spokojená, i když to nebyl úplně náš nejlepší výkon. Jsem ráda, že jsme se dostaly z nějakých horších pasáží a vítězství 3:0.“

Jaroslav Vlk (trenér VK Šelmy Brno: „Dneska krásná atmosféra, věřím, že to tlačilo děvčata dopředu. Každý set byl vyrovnaný do stavu 10,12 a pak jsme si vytvořili čtyřbodový náskok a závěry setů byly v náš prospěch. Jsme rádi, že jsme i tento zápas zvládli.“

Tereza Křižanovská (nahrávačka VK Královo Pole): „Mrzí mě, že jsme prohrály, ale určitě jsme bojovaly a dobře jsme bránily. Určitě jsme na Šelmy měly, ale pak jsme nemohly přihrát a to byl asi ten problém. Ale myslím, že jsme podaly dobrý výkon.“

Erik Nezhoda (trenér VK Královo Pole): „Gratuluji Šelmám k vítězství v zápasu i v základní části extraligy. Po sérii ne úplně dobrých výkonů jsme dneska odvedli dobrou práci, byli jsme důstojným soupeřem Šelem. Na nahrávce dnes dostala příležitost Terka Křižanovská. Myslím, že se toho chopila se ctí a celkově velmi slušné utkání.“

Ze začátku zápasu se spíše dařilo Šelmám, po dvou skvělých blocích a chybách hostů Šelmy byly ve vedení 7:3. Díky servisu blokařky hostů Hrušecké ale Královo Pole náskok stáhlo (9:9). Dále se v setu týmy spíše přetahovaly o vedení (12:10, 12:12, 13:13). Poté se ale Šelmy začaly zvedat, za jejich vedení 17:13 si vybral první time – out trenér hostů Erik Nezhoda. To jim ale příliš nepomohlo. I díky výbornému servisu jejich smečařky Antonie Kelnárové šel domácí celek do koncovky se šestibodovým náskokem. Šelmy si tak z prvního setu odnesly výhru poměrem 25:17.

Druhý set začal podobně jako ten první, vedením domácího týmu (5:2). Tento náskok ale Šelmy docela rychle ztratily a za stavu 5:8 si domácí trenér vybírá oddechový čas. Královo Pole poté náskok ztrácí a začíná prohrávat (14:10). I přes velkou snahu hostujícího týmu vedení Šelem stáhnout (14:12), domácí celek svůj odstup upevňuje a do koncovky jde ještě s větším náskokem, než v prvním setu (20:13). Brněnský klub z Králova Pole ale začal toto vedení domácích stahovat (21:18). To ale Šelmy nerozhodilo a vyhrávají i druhý set 25:20.

Třetí set začal vyrovnaně (4:4). Další průběh setu byl také vyrovnaný, avšak domácí Šelmy se postupně dostaly vedení a za stavu 10:7 si vzal první time – out třetí sady Erik Nezhoda. Třetí set žádné výrazné změny nepřinesl, byl docela vyrovnaný, ale Šelmy si svůj dvou až tříbodový náskok držely. Za stavu 21:16 si VK KP Brno bere druhý oddechový čas. Zápas nakonec ukončují Šelmy 25:18.

Autor: Richard Bednář