7.4.2018

Jihočešky si odváží z Fénixu i druhé vítězství

Druhé barážové utkání, o UNIQA volejbalovou extraligu žen 2018/19 brněnského Fénixu a ČEZ České Budějovice, nabídlo mnohem vyrovnanější podívanou než včerejší první utkání. Zlepšený výkon domácího celku však na Jihočešky nestačil a tak se ČEZ ujal vedení 2:0 v barážové sérii.

č.: 2      dne: 7. 4. 2018        v hod.:16.00

VK Fénix Brno – VK ČEZ České Budějovice  1:3 (21:25, 25:18, 22:25, 19:25)

Rozhodčí: Jiří Peloušek, Petr Horký

Počet diváků: 50

Domácí: Kočvarová, Šnellyová, Pospíšilová P., Trávníčková, Krejčířová, Beránková, libero Matoušková. Střídaly: Kulhánková, Neterdová, Přibylová, Svobodová

Hosté: Boušková, Karvánková, Ungrová, Kubíčková, Švejdová, Marková, libero Slabová. Střídaly: Andrýsková, Klimešová

Veronika Šnellyová(kapitán domácích): Dnes jsme předvedly podstatně lepší výkon. Bohužel rozhodovaly maličkosti, ve kterých byl soupeř důraznější. Pro nás však pořád platí, že se série hraje na tři vítězství a my budeme pořád bojovat o setrvání v extralize.“

Zdeněk Janoušek (trenér domácích): „I přes lepší výkon, než jsme předvedli včera, jsme prohráli. V klíčových momentech utkání byli hosté důslednější.“

Jiřina Karvánková (kapitánka hostů): „Jsme spokojeni s výhrou, ale oproti včerejšku nás domácí tým  zatlačil servisem a s tím souvisel náš problém s přihrávkou. I tak se výhra nikdy neomrzí a odjíždíme šťastní.“

Milan Šimonek (trenér hostů):„Za dnešní vítězství jsme určitě šťastnější než za to včerejší. Nepodali jsme tak koncentrovaný výkon, soupeř se zlepšil na servisu a byl z toho vyrovnaný souboj. Je nám však jasné, že série stále není rozhodnutá.“

První set druhého barážového utkání začal vyrovnaně. Skóre se přelévalo ze strany na stranu až do prvního TT, do kterého šel s dvoubodovým náskokem hostující celek (6:8). Hráčkám Fénixu se bodové manko nedařilo stáhnout. Jihočešky důslednou obranou a razantními útoky tvrdily muziku a do druhého TT měly 8 bodů navrch. Domácí tým se však nenechal bodovým mankem zastrašit. S pomocí dobrého servisu a pestré hry se na hostující celek dotáhl (18:20). Ke zdramatizování setu to však nestačilo. Budějovice si dobře rozehraný set nenechaly vzít a zvítězily poměrem 25:21.

Do druhého setu vlétly domácí hráčky s velkou chutí po výhře. Podařilo se jim roztrhat obranu hostujícího celku a vytvořily si tak pohodlný čtyřbodový náskok (10:6). Hráčky Fénixu skvěle umístěnými útoky navýšily své vedení až na devět bodů a do koncovky šly za příznivého stavu 19:10. V tu chvíli se Jihočešky zvedly a postupnými dvoubodovými kroky se k domácímu týmu přibližovaly. Vytvořený náskok domácích se jim však dotáhnout nepodařilo. Ti ukončují set přímým bodem z podání a berou druhý set (25:18).

V začátku třetího setu se napětí dalo krájet. Bojovalo se o každý míč. Do prvního TT šel sice s bodovým náskokem hostující celek, ale ani to domácí hráčky nezlomilo a dál se praly o vedení v setu. Malé chybičky je však srážely dolů, a tak si Jihočešky budovaly další slibný náskok (12:16). Obecenstvo mohlo sledovat dlouhé výměny, které však lépe vyznívaly pro hostující hráčky. Lépe bránily a „skládaly bodovky“. O zvrat se domácí volejbalistky pokoušely při vstupu do závěru setu. Přitvrdily na servisu a rázem z toho bylo drama. Hostující tým se však nenechal zlomit a zvítězil 25:22.

Začátek čtvrté sady vyzněl lépe pro hráčky Fénixu. Udržely si dobré podání z předchozího setu a přidaly k tomu přesné útoky (8:5). Hosté však odpovídají stejnou měrou – dobrým servisem a přesnými útoky otáčí vývoj setu na svou stranu a do druhého technického time–outu už jdou se čtyřbodovým vedením. Domácí tým se ještě snaží zvrátit set na svou stranu, ale ani pro tentokrát si Budějovice nenechají náskok vzít a vítězí ve čtvrtém setu 25:19.

Autor: Karel Tichý