21.12.2020

Oficiální stanovisko VK Královo Pole k poslednímu utkání v Olomouci

Přinášíme oficiální stanovisko VK Královo Pole k okolnostem dohrávky utkání 5. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2020/21 v Olomouci.

Vedení klubu se domnívá, že postupem prvního rozhodčího a delegáta utkání došlo k dotčení práva naší kapitánky vyjádřit se ke sporné situaci, formou záznamu do zápisu utkání, která mohla ovlivnit průběh třetího setu uvedeného utkání. Proto dnes byla ze strany Volejbalového klubu Královo Pole podána na Český volejbalový svaz oficiální námitka.

Na základě upozornění našeho statistika, že zápas byl ukončen ve třetím setu za stavu 24:25 ve prospěch Olomouce, vznesla naše kapitánka Hana Judlová protest ohledně tohoto rozhodnutí. Jelikož bylo prvním rozhodčím Matějem Dmejchalem znovu potvrzeno ukončení hry, tak požádala o záznam do zápisu o utkání k zapsání nesouhlasu s tímto rozhodnutím. První rozhodčí a následně i delegát utkání ČVS Jiří Dvořák ale její žádost odmítli. Naše kapitánka proto vzápětí odmítla podepsat zápis o utkání, kterým by byla stvrzena správnost údajů týkající se průběhu utkání.

V celé záležitosti se v současné době čeká na vyjádření Sportovně-technické komise Českého volejbalového svazu. Této komisi také dal náš klub podnět, aby se zabývala průběhem třetího setu. A i když se cítíme poškozeni důsledky chyb, které se v tomto setu odehrály, jde nám spíše o spravedlivé posouzení situace než o zvrácení výsledku, jehož bylo dosaženo na hřišti.

Autor: Barbora Mertová – tisková mluvčí KP Brno