20.11.2019

Olymp i s juniorskou nahrávačkou jasně ovládl předehrávku 17. kola

Olymp po nevydařeném víkendu v Brně si potřeboval napravit sebevědomí, což se mu v předehrávce 17. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2019/20 proti TJ Sokolu Frýdek-Místek podařilo. Zvláště v prvním setu byl rozdíl mezi oběma týmy výrazný. Poté se sice Frýdek-Místek zlepšil ve všech činnostech, ale výhra Olympu byla snadná a zisk tří bodů naprosto zasloužený.

č.: 83             dne: 20. 11. 2019            v hod.: 17:00

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (25:9, 25:19, 25:21)

Rozhodčí: Velinov, Buchar

Počet diváků: 150

Domácí: Šimáňová, Jaňourová, Denysova, Purchartová, Staňková, Komárková, libero Pešková

Hosté: Uhrová, Šprochová, Vašinová, Šnellyová, Pluhařová, Jurčíková, libero Teperová. Střídaly: Borovcová, Hadáčková, Radivojevičová

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): Dnešní zápas jsme zvládly skvěle, zvláště proto, že po prohraném zápase v Brně jsme si dneska spravily chuť, i přesto, že nehrála ani jedna nahrávačka z původního týmu žen.  Musím pochválit Sáru Jaňourovou jak dobře to zvládla, a i díky ní jsme dnes získali tři body a řekla bych, že docela hladce.

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Jsem rád, že jsme vyhráli, a to v poměru 3:0 a po celkem hladkém průběhu zápasu. Trošičku mě vyděsil první set, protože vyhrát set 25:9 je nějaké znamení, že se něco může dít. Opak ale byl pravdou, přestože náš výkon především v soustředěnosti uvadal, jsme to zvládli do vítězného konce. Jsem rád i za to, že jsme vyhráli po nevydařeném utkání v Brně, museli jsme si s hráčkami některé věci vyříkat. Dnes holky hrály soustředěně, mají pochvalu i za to, že pomohly Sáře Jaňourové na nahrávce, protože jsme museli vytáhnout juniorskou nahrávačku, protože její starší kolegyně jsou zraněné a nemocné. Takže i to je další důvod, proč jsem spokojen ze zisku tří bodů.

Veronika Šnellyová (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek):Úvod z naší strany byl katastrofální, ještě jsme byly ve vlaku, ale postupně jsme se rozjížděly. Mrzí mě poslední set, že jsme ho neuhrály, protože už nám to hrálo, přihrávku jsme měly, ale Olymp měl více štěstí a lepší obranu na síti.“

Jaroslav Vlk (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „V prvním setu jsme absolutně nedokázali vzdorovat domácímu týmu, nedokázali jsme se prosadit v útoku. Olymp byl razantnější hlavně v útočné fázi. Od druhého setu jsme jakžtakž dokázali udržet přihrávku, ale útok stále není to, co bychom chtěli. Proto byl takový výsledek.“

Frýdek-Místek začal velice opatrně a nedůrazně a za to byl hned od počátku nemilosrdně trestán. Olymp vedl 7:1, 16:5 a set skončil výrazným rozdílem 25:9. Na útoku se dařilo dvojici Denysová a Staňková, kdežto Sokolky se trápily, o čemž svědčí to, že kapitánka Šnellyová uhrála pět bodů, Olymp udělal dvě nevynucené chyby a z toho vyplývá, že ostatní hráčky Frýdku-Místku uhrály pouhopouhé dva body.

Do dalšího setu Olymp mírně polevil, soupeř držel v úvodu krok (5:5), ale poté domácí hráčky zabraly a dostaly se do vedení 10:6 a 16:10. Frýdek se zlepšil ve všech herních činnostech, ale navíc, než 19 uhraných bodů to nestačilo.

I v úvodu posledním setu byla převaha Olympu naprosto zřejmá. Olymp již nebyl tak dominantní na útoku, ale k bodům si pomáhal blokem. Z hráček Frýdku-Místku snesla přísnější měřítko pouze Veronika Šnellyová. Sokolkám se ale podařila jediná delší bodová série, když ze stavu 7:15 se jim podařilo uhrát pět bodů v řadě na 12:15. Frýdek začal velmi dobře podávat a držel do stavu 20:23 krok. Olymp Praha ale dramatickou koncovku nedopustil.

První extraligový domácí zápas odehrála domácí nahrávačka Sarah Jaňourová a nutno říci, že se své role zhostila velmi dobře.

Autor: Jiří Trochta, foto Štefan Matúš

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Saquarema (BRA) - kvalifikace

Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) – Trousil / Westphal 2:0 (21:13, 21:17)

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)