29.1.2018

Poslední výhra v základní části extraligy pro Královo Pole, Olymp na body nedosáhl

Volejbalistky Králova Pole se na domácí palubovce střetly v dohrávce 17. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2017/18 s pražským Olympem a tímto utkáním oba týmy definitivně zakončily základní část extraligy. Výsledek už nemohl nic změnit na faktu, že KP Brno půjde do nadstavby z třetího místa. Olymp naopak potřeboval zabojovat, aby se přesunul na šestou příčku, a zajistil si tak účast v první skupině. To se mu ale v Brně nepovedlo, domácí hráčky totiž zápas vyhrály 3:1.

č.: 82     dne: 29. 1. 2018    v hod.: 17:00

VK KP BRNO – PVK Olymp Praha 3:1 (25:12, 21:25, 25:14, 25:23)

Rozhodčí: Kostka M., Renčín K.

Počet diváků: 150

Domácí: Meidlová, Vyklická, Pištěláková, Pene, Boulová, Zburová, libero Chlumská. Střídaly: Suchá, Kopáčová, Janečková, Podhrázká

Hosté: Kurková, Komárková, Šimáňová, Kalhousová, Černá, Šotkovská, libero Stavinohová. Střídaly: Kopecká, Fomenková, Bicanová

Ivana Zburová (kapitánka VK KP BRNO): Místo toho, abychom pokračovaly v tempu z prvního setu, kde jsme soupeřkám nedaly šanci, jsme přestaly hrát a začaly se trápit. Musíme na tohle utkání rychle zapomenout a plně se soustředit na Český pohár.“

Marek Rojko (trenér VK KP BRNO): „Cílem dnes bylo vyhrát za důležité tři body. To jsme splnili a zakončili základní část dobře. S naším výkonem z druhého a čtvrtého setu ale spokojený nejsem, měli jsme hrát na vyšší úrovni, náš standard vyšší rozhodně je. Dnes mě bohužel zklamal výkon některých hráček, které se musí vrátit hlavou a koncentrací na úroveň z posledních týdnů. Zakončili jsme mimořádně náročný program a já jsem rád, že jsme v něm dosáhli spousty dobrých výsledků. Družstvo zítra dostane volno a pak nás čekají tři dny poctivé přípravy na semifinále Českého poháru.“

Simona Kopecká (kapitánka PVK Olymp Praha): „Dnešní zápas byl poslední záchranou, jak se dostat do horní šestky, a to se nám bohužel nepovedlo. Udělaly jsme moc chyb.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Odehráli jsme tu výkon, který v sezóně předvádíme, docela dobré utkání. Jeli jsme sem s tím, že bychom se i mohli dostat v tabulce víc nahoru, ale postup do horní šestky jsme si doma prohráli v sobotu s Frýdkem-Místkem, které jsme nezvládli podle svých představ. V druhém a čtvrtém setu jsme tu ukázali, že bychom i v tiebreaku mohli pomýšlet na výhru, což nevyšlo. V této sezoně nám to vždy chvíli jde a pak bohužel hrubě ne.“

Domácí Brno si v úvodní sadě rychle vytvořilo osmibodový náskok (13:5), který pražské hráčky dotahovaly marně, a tak sada vyzněla pro Královo Pole jednoznačně 25:12.

Druhé dějství bylo ze začátku vyrovnané (4:4), pak to ale byl Olymp, kdo odskočil (6:10) a byl rázem víc na koni. Brněnské volejbalistky sice krok srovnaly (19:19), koncovka ale patřila hostujícím a po jejich výhře 21:25 byl stav setů rázem srovnaný.

Ve třetí sadě se Brno vrátilo ke koncentrované a důrazné hře z úvodu utkání. Odměnou mu bylo narůstající vedení (14:7) a nakonec i zisk setu rozdílem jedenácti bodů.

Následující set vůbec tak jednoznačný nebyl, Olymp se ještě snažil posunout zápas ke zkrácené hře – nejprve se ujal vedení 6:9 a poté co domácí tým srovnal, s ním až do koncovky držel vyrovnané skóre. V závěru sady sice vedl 20:22, Královo Pole ale otočilo a set následně vybojovalo nejtěsnějším možným rozdílem pro sebe (25:23).

Autor: Barbora Mertová