16.11.2019

Překvapení v Brně, volejbalistky Králova Pole zaskočily Olymp

11. kolo UNIQA volejbalové extraligy žen 2019/20 bylo rozehráno už ve čtvrtek, kdy brněnské Šelmy porazily Přerov 3:0. V sobotu se odehrály další čtyři zápasy. Největším překvapením je výhra mladého týmu Králova Pole nad pražským Olympem, v ostatních zápasech už zvítězily favorizované celky.

VK UP OLOMOUC - VK PROSTĚJOV

Odčinit třísetovou porážku z předchozího vzájemného zápasu chtěly volejbalistky VK UP Olomouc v utkání 11. kola extraligy, v němž doma hostily Prostějov. Odveta se jim podařila dokonale, za hodinu hry zvítězily 3:0 a dál se drží na samotné špici tabulky.

č.: 53             dne: 16. 11. 2019                v hod.: 17:00

VK UP Olomouc – VK Prostějov 3:0 (25:23, 25:13, 25:15)

Rozhodčí: Kovář V., Slezák J.

Počet diváků: 700

Domácí: Hodanová, Trnková, Orvošová, Michalíková, Bezhandolska, Dudová, libera Kulová, Stavinohová

Hosté: Fričová, Kozmík, Kopáčová, Nová, Stümpelová, Zatloukalová, libero Slavíková. Střídaly: Dvořáčková, Baláková, Weidenthalerová

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „V prvním setu jsme se hledaly a po středečním pohárovém dramatu to bylo z naší strany i nervózní. Po zvládnuté koncovce jsme se uklidnily, pomohly si servisem a důležitý zápas zvládly, což je hodně důležité.“

Petr Zapletal (trenér VK UP Olomouc): „Po středečním těžkém pohárovém utkání, v němž jsme proti Šternberku hráli velmi špatně, jsme tentokrát předvedli stoprocentní obrat a jiný výkon. V prvním a druhém setu jsme měli lepší servis, což nám hodně pomohlo. Holky se koncentrovaly na každý míč, hrály zodpovědně a jsem rád, že jsme Prostějovu vrátili porážku 0:3 z předchozího zápasu.“

Michaela Zatloukalová (kapitánka VK Prostějov): „Zase jsme měly výpadky v jednom postavení. Do poloviny setů jsme se pokaždé držely, ale pak soupeř odskočil a nepovedlo se nám ho dotáhnout. V dnešním utkání jsme opět střídaly světlé chvilky s horšími.“

Ľubomír Petráš (trenér VK Prostějov): „Dnes vyhrál kompaktnější a zkušenější tým. Kromě prvního setu nás domácí k ničemu nepustili. Mohli jsme hrát určitě líp, ale i tak by to tentokrát nestačilo.“

Domácí tým nevstoupil do utkání se svým spolufinalistou z minulého ročníku nejvyšší soutěže dobře (0:3, 1:4), brzy ale srovnal krok (4:4), a když šel při servisu Orvošové do vedení 18:11, zdálo se být v úvodní sadě rozhodnuto. Jenže Prostějov snížil na 19:17 a posléze v koncovce ještě dvakrát (23:19, 23:21, 24:21, 24:23). Klíčový poslední setbol ale domácí tým zvládl a zvítězil 25:23.

Zpočátku vyrovnané druhé dějství rozhodla opět šňůra podání domácí Orvošové (11:11, 20:11). Po ní už se hostující celek nevzpamatoval a uhrál pouhých třináct míčů.

Třetí část duelu začala náporem vysokoškolaček, které se ale dlouho nemohly od protivníka odpoutat (5:2, 6:5, 8:5, 9:8). Až únik při servisu Bezhandolské (14:11, 19:11) znamenal de facto konec zápasu, jenž po výsledku 25:15 skončil zaslouženě 3:0 pro domácí tým.

Autor: Adam Fritscher

TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – TJ OSTRAVA

Domácí TJ Sokol Frýdek-Místek přivítal v derby TJ Ostrava. V prvním setu hostující tým doslova zaskočil svým nástupem, ale bohužel to na vítězství nestačilo.

č.: 55                dne: 16. 11. 2019               v hod.:17:00

TJ Sokol Frýdek-Místek  - TJ Ostrava 1:3 (23:25, 13:25, 25:23, 18:25)

Rozhodčí:  Vachutka, Horký

Počet diváků: 200

Domácí: Uhrová, Šprochová, Tkáčová, Šnellyová, Pluhařová, Jurčíková, libero Teperová. Střídaly: Grygarová, Borovcová, Hadáčková, Radivojevičová

Hosté: Faltínová, Nečasová, Kašparová, Kojdová, Kalusková, Wanczyk,libero Chevalierová. Střídaly: Adamčíková, Pospíšilová, Žolnerčíková

Veronika Šnellyová (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Bohužel jsme si promrhaly velký náskok v prvním setu. Vývoj zápasu byl jak na houpačce, a je škoda že jsme nebodovaly.“

Jaroslav Vlk (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „Výborný začátek prvního setu, ale za stavu 22:14 jsme se zalekli vítězství a to poznamenalo celý zápas.“

Helena Kojdová (kapitánka TJ Ostrava): „Opět špatný začátek jako v Brně. Zatím se nás drží štěstí, že set vyhrajeme, ale na to nemůžeme spoléhat. Třetí set jsme si neuhlídaly koncovku a Frýdek se dostal do varu. Ve čtvrtém setu jsme dobře soupeře ubránily a dotáhly zápas do vítězného konce.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „První set jsme byli ještě v autech a soupeř na nás vletěl jako uragán. Ve třetím setu jsme byli už zase v autech, z tohoto pohledu cenná výhra, kterou věnujeme malé Nikolce, která se dnes narodila.“

V prvním setu byly sokolky lepším týmem, vedly již 22:14, ale soupeř dokázal desetibodovou šňůrou otočit na 24:22 a dotáhl set ve svůj prospěch. Druhý set byl v režii Ostravy. Třetí set byl nejvyrovnanější s koncovkou pro domácí. Ve čtvrtém setu si hostující tým hlídal několikabodový náskok a po zásluze zvítězil.

Autor: Jiří Zaoral

VK DUKLA LIBEREC – TJ SOKOL ŠTERNBERK

Po debaklu v Prostějově si dnes chtějí vylepšit náladu a skóre hráčky Dukly a bodovat za tři body. Dukla dnes přivítá na své palubovce Šternberk. Bylo by velké překvapení, kdyby Dukla přišla doma o body. Držíme palce, ať to dobře dopadne.

č.: 54             dne: 16. 11. 2019                v hod.: 18:00

VK Dukla Liberec – TJ Sokol Šternberk 3:0 (25:10, 25:17, 25:12)

Rozhodčí: Dmejchal M., Hladišová M.

Počet diváků: 378

Domácí: Wopereis, Šustrová, Kohoutová, Svobodová, Šulcová, Candrakova, libero Dostálová. Střídala: Bartošová

Hosté: Meidlová, Kofie, Šmídová, Schandlová, Kneiflová, Mazur, libero Zilberman. Střídaly: Karabinovich, Gogová, Sifferien

Eva Svobodová (kapitánka VK Dukla Liberec): Jsem ráda, že po výkonu z Prostějova jsme dokázaly, že umíme hrát volejbal a vyhrávat za tři bod,  protože to potřebujeme jako sůl. Výborná atmosféra.“

Libor Galík (trenér VK Dukla Liberec): „Jsme rádi za tři body. Výborný příjem a servis našich holek.“

Nicole Šmídová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Dnes jsme nehrály vůbec dobře, nenašla bych vůbec nic pozitivního. Liberec nás tlačil servisem od začátku zápasu, takže jak mile jsme to přendaly přes, tak jsme Liberec nedokázaly ubránit. Ponaučení pro příště.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Dnešní zápas byl z naší strany velice špatný. Namlsáni na Frýdku. Dnes to byla taková hořká pilulka, kdy nás Dukla zatlačila servisem a od toho se všechno odvíjelo. Holky nebyly schopny skládat, gratulace Liberci.“

Dle očekávání se Dukla ujala vedení 6:2 razantním útokem a kvalitním servisem. Za stavu 8:3 pro domácí si musel vzít první timeout hostující trenér. Kapitánka Svobodová si dovolila dvě rolády, které tam spadly bez pohnutí hráček Šternberka a vzápětí přišel další timeout hostů, za stavu 10:4 pro Duklu. Píše se stav 15:4 pro Duklu, na servise je Šulcová a kostí hráčky Šternberka plachtou. Hostující hráčky mají velké problémy na příjmu a Dukla vede 21:8, první set končí 25:10 pro Duklu.

Druhý set Dukla nenechala Šternberk nadechnout a od začátku tlačila na servisu, dohrávala bodové balony. Dukla se lehce dostala do vedení 6:3, trápení hostů na příjmu pokračuje a Dukla stále bodově utíká na 11:6. Další bod si připsala agresivním blokem Kohoutová. Dlaší blokařka v týmu Dukly Candráková je pozorná na síti a přidává další bod blokem. Za stavu 19:11 pro Duklu si bere timeout hostující trenér, ale ani to nepomohlo a další bod z podání přidává opět Kohoutová. Šternberk začal dělat trochu Dukle potíže dobrým servisem, ale Dukla si svůj náskok pohlídala a druhý set ukončila smečí do anténky hostující hráčka.

Třetí set začal stejně tak jako ty předešlé. Dukla se dostala do vedení několika bodů servisem a to na 6:1. Dukla mačká Šternberk pod sebe a převyšuje soupeře ve všech činnostech, stav 16:8 pro domácí. Na podání přichází Bartošová a opět kvalitním servisem škodí, odchází ze servisu za stavu 23:11. Poslední bod zápasu zařizuje Candráková, 25:12.

Autor: Aleš Správka

VK KRÁLOVO POLE – PVK OLYMP PRAHA

Extraligový duel mezi Královým Polem a Olympem Praha měl charitativní nádech s podtitulem KáPéčko pro Agátku. Halu Vodova zaplnili diváci a děti v růžových tričkách na podporu nemocné hráčky přípravek KP Brna a s pomocí přijel do Brna i Olymp, když rodině Agátky přivezl věcný a finanční dar. Domácí volejbalistky vlétly do zápasu při chuti a za veliké podpory všech diváků, kteří na Vodovu zavítali v opravdu hojném počtu, ovládly zápas bez ztráty setu.

č.: 52            dne: 16. 11. 2019                  v hod.: 18:00

VK Královo Pole – PVK Olymp Praha 3:0 (25:20, 27:25, 25:16)

Rozhodčí: Kubinec J., Peloušek J.

Počet diváků: 740

Domácí: Podhrázká, Šloufová, Carpentier, Kvapilová, Pavlíková, Bukovská, libero Digrinová. Střídaly: Judlová, Stráská

Hosté: Komárková, Šimáňová, Ovečková, Denysová, Purchartová, Kalhousová, libero Pešková. Střídaly: Černá, Fomenková, Staňková, Jaňourová

Šárka Šloufová (kapitánka VK Královo Pole): Strašně moc děkujeme všem rodičům, dětem a fanouškům, kteří sem dnes dorazili, protože nás neskutečně hnali dopředu, byli úžasní a moc nám k výhře pomohli.”

Matúš Kalný (trenér VK Královo Pole): „Jsme moc rádi za dnešní výhru, po těch několika smolných prohrách 1:3 jsem doufal, že už se to musí zlomit a dneska to vyšlo. Jsou výhry, kdy to člověk úplně nečeká a navíc v sestavě, ve které někdo chybí. Byl to z naší strany dobrý kolektivní výkon. Konečně jsme se odměnili za práci, kterou odvádíme.”

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Dnešní zápas se nám vůbec nevydařil, bohužel nám soupeřky brzo začaly utíkat a my jsme se nebyly schopné zvednout a otočit utkání. Ještě víc nás pak položil neproměněný setbol ve druhé sadě.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Brněnské hráčky dnes byly lepší než my, hned na začátku utkání jsme podlehli nepřítomnosti jejich největší úderné síly Karin Šunderlíkové. K zápasu jsme hlavami nepřistoupili dobře, mysleli jsme, že to půjde samo, a po celý první a druhý set jsme čekali, kdy se mladé brněnské hráčky zlomí, a to se nestalo. Po zásluze musíme brněnskému realizačnímu týmu i hráčkám poblahopřát, protože dnes byli jednoznačně lepším týmem.“

Domácí volejbalistky do zápasu nastoupily bez své zraněné hráčky Karin Šunderlíkové, i přesto si v úvodu setu postupně vypracovaly tříbodové vedení (8:5) a za veliké podpory početného domácího publika bojovaly o každý míč dál ze všech sil. Olymp se jim dokázal přiblížit pouze za stavu 11:10, Královu Poli se však opět podařilo utéct (18:13). Svěřenkyně Matúše Kalného si pak už závěr setu pohlídaly a zvítězily v něm 25:20.

I v druhé sadě tahaly za lepší konec domácí hráčky (7:4, 13:8) a ve střední pasáži odskočily až na 15:9, což donutilo Olymp k oddechovému času. Hostující pak ale začaly soupeřkám šlapat na paty, postupně srovnaly na 18:18 a zdramatizovaly koncovku. Vyrovnáno bylo ještě za stavu 23:23, pak připsal bod Olymp a měl k dispozici setbol. Domácí odvrátily a poté už to byly jen ony, kdo měly dvakrát blíž k výhře. Proměnit se jim nakonec povedlo setbol s pořadovým číslem dva (27:25).

Do třetího dějství Královo Pole nastoupilo nebojácně a zostra vedením 5:1. Olymp se marně snažil dotáhnout, rozjetý domácí tým naopak dokázal utéct až na rozdíl devíti bodů (18:9). O vítězi setu tak bylo prakticky rozhodnuto, a tak Královo Pole po výhře 25:16 oplatilo pražskému družstvu porážku 3:0 z úvodu sezóny.

Autor: Barbora Mertová

CEV Champions League - muži

Fenerbahce HDI Istanbul (TUR) - VK Jihostroj České Budějovice 2:3 (20:25, 25:21, 25:17, 21:25, 12:15)

Evropské poháry - ženy

Pohár CEV: Asterix Avo Beveren (BEL) - VK Prostějov 3:2 (22:25, 25:21, 25:15, 25:27, 15:8), Busto Arsizio (ITA) - VK UP Olomouc 3:0 (25:18, 25:11,...

Český pohár 2019/20 muži - 3. kolo

VK Lvi Praha – Aero Odolena Voda 3:2 (25:19, 23:25, 23:25, 25:23, 15:10), SKV Ústí nad Labem – Volejbal Brno 1:3 (25:23, 23:25, 13:25, 22:25)

CEV Challenge Cup 2019/2020 - předkolo

Vardar Skopje (MKD) - VK ČEZ Karlovarsko 1:3 (25:21, 18:25, 17:25, 15:25), první zápas 0:3 - postupuje Karlovarsko

Sleva na vstupenky na OH kvalifikaci mužů v Berlíně

Do 30. 11. 2019 je možno zakoupit zlevněné vstupenky na OH kvalifikaci mužů, která bude 5. - 10. 1. 2020 v Berlíně za účasti naší reprezentace mužů....

FIVB 4* Chetumal (MEX) 2019

Perušič / Schweiner – Crabb Tr. / Bourne (USA) 0:2 (18:21, 12:21), Perušič / Schweiner – Aye / Gauthier-Rat (FRA) 2:1 (16:21, 21:19, 15:12)