26.1.2017

Přerov zvládl úvodní set, pak ale úřadovaly volejbalistky Frýdku-Místku

Domácímu týmu paradoxně nepomohla zvládnutá koncovka první sady, v níž mu fungovaly hlavně bloky. Od druhého dějství se prosazoval hostující celek, protože byl důraznější v útoku a hlavně nevyprodukoval tolik nevynucených chyb. Domácím nepomohlo ani střídání, zatímco hosté k němu nesáhli ani jednou.

č.: 64 dne: 26.1.2017 v hod.: 18:00

Volejbal Přerov-TJ Sokol Frýdek-Místek 1:3 (25:23, 21:25, 21:25, 21:25)

Rozhodčí: M. Topolánek, D. Duda

Počet diváků: 105

Domácí: Yancy, Zatloukalová, Gálíková, K. Kohoutová, Svobodová, L. Kohoutová, libero: Stavinohová Zajícová. Střídaly: Jehlářová, Šádková, Ticháčková.

Hosté: Mitrega, Kavková, Pavelková, Jurčíková, Kukučová, Holišová, libero: Radivojevičová. Střídaly: -

Eliška Ticháčková (kapitán domácích): "Bojovaly jsme, ale bohužel děláme moc vlastních nevynucených chyb ve všech činnostech. To nám podráží nohy."

Libor Gálík (trenér domácích):  "Po prvním setu, kdy jsme si pomáhali blokem, soupeř se zvedl a hrál volejbal. Zatímco z naší strany to byla plácaná."

Kateřina Holišová (kapitán hostů): "Jsme rády za tři body. Bylo to těžké, vyrovnané utkání. A díky rozhodčím také vyhrocené. Chválím celý tým za kolektivní výkon."

Leopold Tůma (trenér hostů): "Kromě prvního setu, kdy jsme podlehli sebeuspokojení, jsme soupeřky servisem odtlačili od sítě. Zaslouženě jsme vyhráli, dobře zvládla zápas nahrávačka Kavková. Měli jsme větší touhu po vítězství, za což patří pochvala všem hráčkám."

V prvním setu se oba celky střídaly ve vedení. Domácím se dařilo bodovými bloky zastavovat útoky Frýdku. Přesto měl v koncovce navrch. Ale po jednom sporném výroku rozhodčího si neodpustili komentář, libero Radivojevičová dostala červenou kartu, skóre se otočilo na 22:21. Pak přišly dvě chyby v útoku, oba skončily v autu a třetí setbol domácí hráčky proměnily, jak jinak, blokem Kateřiny Kohoutové.

Druhou sadu měly navrch domácí hráčky, které vedly prakticky až do koncovky (19:17). Jenže potom se jim přestalo dařit zakončení útočných akcí. Hostující volejbalistky si pomohly blokem, pak přišla nízká nahrávka na jednonožku a set zakončil špatný příjem.

Úvod třetího dějství byl ve znamení dobré obrany hostů. Dvakrát si pomohli blokem, domácí hráčky zaútočily do autu, nezvládly příjem a rázem byl sedmibodový rozdíl. Podařilo se jim sice toto manko snížit na dva body, ale to bylo vše. Frýdek se rozjel a nezastavilo ho ani početné střídání. V koncovce přišly znovu dva bodové bloky a vše uzavřela tvrdým útokem Pavelková.

Trápení Přerovanek pokračovalo i ve čtvrtém setu. Když se jim podařilo snížit pětibodovou ztrátu na jediný bodík, přišla nevynucená chyba na servisu. Soupeřky se znovu dostaly do trháku (11:16) a domácí ženy se opět dotáhly na minimum 15:16. Bylo to však naposledy v zápase. Odvrátily ještě dva mečboly, ovšem při třetím už hosté důrazně vytloukli blok.

Autor: Stanislav Šmidák