8.10.2020

Přes počáteční zmar Ostrava nakonec utkání zvládla, nezaváhala ani Olomouc

V dnešní předehrávce 5. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2020/21 hostila Ostrava družstvo Přerova. Vstup do utkání se sice ostravskému týmu nepovedl podle představ, ale v následujících setech už dokázal roli favorita utkání potvrdit. Předpokládané vítězství z odloženého utkání 3. kola si z palubovky Šternberku odvezly volejbalistky Olomouce.

TJ OSTRAVA - VOLEJBAL PŘEROV

V předehrávce 5. kola UNIQA volejbalové extraligy žen přivítala Ostrava družstvo Přerova. Domácí tým byl favoritem, protože hostující družstvo zatím ještě v letošním ročníku extraligy nebodovalo. Utkání se muselo hrát bez diváků vzhledem k opatření naší vlády a hlavně na Ostravankách se v úvodu zápasu absence tradičního kotle projevila, ale od druhého setu měly otěže utkání pevně v rukou.

TJ Ostrava – Volejbal Přerov 3:1 (23:25, 25:13, 25:19, 25:17)

Rozhodčí: Ištvanech M., Peloušek J.

Domácí: Zemanová, Žarnovická, Štrbová, Kalusková, Pospíšilová, Hrdličková, libero Chevalierová. Střídaly: Bauerová, Kašparová, Jedličková, Nečasová, Žolnerčíková

Hosté: Zatloukalová, Kotlabová, Boudová, Diatková, Polášková, Benediktová, libera Kulová, Šádková. Střídaly: Plešingrová, Köhlerová, Semerádová

Helena Hrdličková (kapitánka TJ Ostrava): „Dnes jsem ráda, že se nám podařilo vrátit do zápasu po nevydařeném prvním setu. Pak už jsme předváděly volejbal, který jsme chtěly hrát.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „První set totální dortová akademie z naší strany, postupně jsme naši hru zlepšili, ale musíme hrát daleko agresivněji. Díky všem fanouškům u monitorů a těším se, že se brzy uvidíme osobně.“

Sandra Kotlabová (kapitánka Volejbal Přerov): „Po dobře rozehraném prvním setu jsme bohužel přestaly předvádět naši hru, kupily jsme zbytečně moc chyb a nechaly soupeře rozehrát. Bohužel od té doby, i přes občasné světlé chvilky, nás soupeř přehrál.“

První set rozehrály lépe hostující volejbalistky (5:8), domácí tým se poprvé dostal do vedení za stavu 10:9, ale jen na chvíli (11:9). Pak Přerovanky při servisu Kotlabové otočily na 11:13 a dvou až tříbodový náskok si udržovaly do stavu 20:23. Ostrava konečně zabrala a vyrovnala na 23:23, a byť i poté dvakrát útočila, tak byla jedenkrát zablokována a jedenkrát skončil míč v autu.

Do druhého setu vstoupily domácí hráčky jako vyměněné a při servisu Kaluskové získaly vedení 5:0, které postupně navyšovaly i přes dva vybrané time outy trenéra hostů na 14:3. Kuriozitou bylo, že ty tři body byly zkažené servisy Ostravy. Set byl jednoznačnou záležitostí Ostravanek.

Třetí set začal ve stejném duchu jako druhý (6:1, 11:6), ale poté začaly Přerovanky postupně stahovat až na rozdíl jednoho bodu (13:12). Ale to bylo v setu vše, protože naopak domácí tým navyšoval postupně náskok až na 22:14 a také tento set v klidu dohrál.

Ve čtvrtém setu nastala přetahovaná o každý bod až do skóre 15:14. Za tohoto stavu se při servisu Žarnovické podařilo Ostravě definitivně zlomit odpor Přerova (20:14) a dotáhnout set i zápas do vítězného konce.

Autor: Miloš Matula

TJ SOKOL ŠTERNBERK – VK UP OLOMOUC

Volejbalistky Sokola Šternberk hostily před prázdnými tribunami sportovní haly Ecce Homo ve třetím kole nejvyšší soutěže volejbalistky VK UP Olomouc. Tři body si odnesly po zásluze volejbalistky Olomouce.

TJ Sokol Šternberk – VK UP Olomouc 0:3 (17:25, 19:25, 14:25)

Rozhodčí: Kovář V. ml, Kubinec J.

Domácí: Šmídová, Herdová, Bakowska, Wanczyk, Látalová, Kneifová, libero Slavíková. Střídaly: Dudová, Kořínková, Jarošová

Hosté: Valková, Nová, Stümpelová, Pilepič, Schlegel, Madsen,libero Zilberman. Střídala: Michalíková

Nicole Šmídová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): Dneska se nám povedl vstup do zápasu, ale jak v prvním, tak ve druhém setu bohužel přišla jedna dlouhá série úspěšných podání, po kterých soupeřky utekly, rozjely se a začaly vyhrávat. Takže gratulace a body míří do Olomouce.

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Olomoučanky nás velice tlačily na servise, bylo to vidět hned v prvním setu, kdy jsme vedli až do stavu 17:13, ale pak přišla šňůra olomouckých projektilů a my jsme v koncovce nedali žádný bod. Holky se snažily hrát vyrovnaně a čelit jejich útokům. Soupeřkám gratuluji k vítězství.“

Kateřina Válková (kapitánka VK UP Olomouc):Myslím si, že dneska jsme se zbytečně zasekaly v nějakých postaveních, ale celkově jsme se podržely dobrým servisem a hrály to, co potřebujeme. Doufáme, že to nebylo na dlouhou dobu poslední utkání.“

Petr Zapletal (trenér VK UP Olomouc): Do zápasu jsme šli trošku vlažně, v první půli prvního setu to bylo docela vyrovnané, pak jsme prohrávali až 17:13, a tady nám velmi pomohl servis, kdy vlastně Maria Schlegel dala dlouhou šňůru a dotáhla set do vítězství 25:17. To rozhodlo a zbytek zápasu jsme měli pod kontrolou a v důležitých okamžicích jsme si hodně pomohli servisem, s tím měl soupeř problémy, nemohl si přihrát a chyboval.“

V prvním setu se až do stavu 13:12 hrálo vyrovnané utkání, pak se podařilo zvýšit stav utkání domácím až na 17:13, ale pak si domácí hráčky neporadily se servisem hostující smečařky Schlegel a ta dotáhla první set do vítězství 17:25.

V druhém setu domácí volejbalistky stále dotahovaly náskok soupeřek, což se jim podařilo až na stav 17:18. Pak ale opět přišla série úspěšných podání olomouckých hráček a set skončil v poměru 19:25.

Ve třetím setu se už domácím nedařilo jako v předchozích dvou setech vzdorovat hře olomouckých volejbalistek a ty dotáhly set do vítězství 14:25 a tím i celé utkání v poměru 0:3.

Autor: Libor Svoboda