19.4.2017

Prostějov slaví postup do finále, Olomouc zvítězila v Ostravě bez ztráty setu

Semifinálovými zápasy pokračovala dnes ženská UNIQA extraliga. Finálovou účast již slaví mistrovský Prostějov, který i dnes zdolal Královo Pole a celkově opanoval sérii s brněnským celkem poměrem 3:0 na zápasy. Blížeji finále jsou v sérii s Ostravou i volejbalistky Olomouce, který ve třetím semifinále zvítězily na palubovce soupeře 3:0 a vedou 2:1 na zápasy.

VK KRÁLOVO POLE - VK AGEL PROSTĚJOV

Semifinálová série mezi KP Brno a Prostějovem je u konce. I třetí zápas v řadě vyhrály prostějovské hráčky a postupují tak do boje o nejcennější kov. Pro Královo Pole ale sezóna nekončí - brněnské volejbalistky ji naopak budou chtít ozdobit bronzovou medailí. O třetí místo se utkají s lepším z dvojice Olomouc - Ostrava.

č.: 129 dne: 19.4.2017 v hod.: 18:00

VK Královo Pole Brno – VK AGEL Prostějov 0:3 (13:25, 16:25, 9:25)

Rozhodčí: Fink T., Kořenek J.

Počet diváků: 200

Konečný stav série: 0:3

Domácí:  Salanciová E., Potts J., Měrková V., Mikelová K., Brown A., libero: Doležalová M. Střídaly: Kopáčová, Viggars, Polášková, Vaňková, Tesařová.

Hosté:  Hindriksen M., Emonts L., Frigo L., Rodriguez L., Gambová B., Herelová N., libero: Kovářová Střídaly: -

Vendula Měrková (kapitán VK Královo Pole Brno):  „Dnešní utkání se lámalo ve druhém setu, kdy jsme do stavu 16:16 Prostějov tlačily, pak ale přišly naše nevynucené chyby a sadu rozhodly. Ve třetím setu už jsme se nedokázaly chytnout.“

Marek Rojko (trenér VK Královo Pole Brno): „Moje snaha přesvědčit po čtvrtfinále družstvo, že na Prostějov můžeme v některých věcech mít, bohužel nevyšla, tým tomu neuvěřil. Prostějov dnes nastoupil naprosto připravený a koncentrovaný, oproti předchozím dvěma zápasům zlepšil servis a potrestal každou naši chybu. Ten rozdíl byl dnes obrovský a já gratuluji Prostějovu k vítězství. Chci, aby po dnešku družstvo pochopilo, že tohle není cesta, která vede k medaili.“

Mereike Hindriksen (kapitán VK AGEL Prostějov): „Jsem moc pyšná na náš tým a velmi šťastná, že jsme zvítězily. Bojovaly jsme dnes od prvního míče až do posledního, a to rozhodlo dnešní zápas.“

Miroslav Čada (trenér VK AGEL Prostějov): „Dnešní utkání bylo ze všech tří pro nás nejjednodušší, dostali jsme soupeřky pod tlak a byli jsme velice agresivní na podání. Z naší strany dnes velká spokojenost a teď už se plně soustředíme na finále.“

První sadu držely ve svých rukou po celou dobu jednoznačně hostující Agelky. Do setu vlétly rychlým vedením 0:6 a Královu Poli nedovolily náskok stáhnout. Prostějov tak sadu ovládl poměrem 13:25 - bodově se v jeho dresu dařilo hlavně H. Lopez Rodriguez (10).

Ve druhém dějství to bylo naopak Brno, které začalo důrazněji (5:2) a ještě do stavu 13:9 vedlo. Pak ovšem nastoupila na podání hostující Nina Herelová a byla z toho 6ti bodová šňůra ve prospěch prostějovských volejbalistek (13:15). Brno drželo krok do stavu 16:16, Prostějov už poté ale nepustil ani jeden bod a uhrál set 16:25.

Třetí sada už žádné drama ani zvrat nenabídla - hostující hráčky se ujaly vedení 5:11 a náskok postupně jen navyšovaly (7:18). Po zisku třetího setu poměrem 9:25 se tak Prostějov radoval v Brně z postupu do finále.

Autor: Barbora Mertová

TJ OSTRAVA - VK UP OLOMOUC

Semifinálová série se z Olomouce přesunula do Ostravy za stavu 1:1 na zápasy. Domácí budou chtít jistě pokračovat v trápení favorita, což se jim v hanácké metropoli dařilo i za velké podpory skupiny fanoušků, na jejichž fandění samozřejmě spoléhají i v dalších utkáních. Atmosféra byla sice úžasná, avšak přání fanoušků nebylo vyslyšeno.

č.: 130 dne: 19.4.2017 v hod.: 18:00

TJ Ostrava - VK UP Olomouc 0:3 (15:25, 23:25, 17:25)

Rozhodčí: Krtička J./Slezák J./Košnovský P./Steffek V.

Počet diváků: 380

Stav série: 1:2

Domácí: Válková, Zedníková, Zemanová, Toufarová, Kojdová, Nachmilnerová, libero: Červenková. Střídaly: Součková, Diatková, Plchotová, Faltínová, Čuboňová.

Hosté: Strušková, Dudová, Dedíková, Sajdová, Napolitano Šenková, Michalíková, libero: Sain. Střídaly: Košická.

Iva Nachmilnerová (kapitánka TJ Ostrava): „Zítra je nový den a my se musíme probudit do lepší formy. Děkujeme divákům, že nám fandili do posledního míče, zítra se pokusíme jim to vrátit.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Soupeř nás zatlačil podáním především v prvním a třetím setu. Dnes jsme byli moc při zdi a takto se v domácím prostředí nehraje. Dnes hrály špatně a málo agresivně naše klíčové hráčky. Nicméně stav je 1:2 a série trvá.“

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „Jsme rády za vítězství 3:0, zítra další zápas, opět od 0:0. Začneme ve stejném nasazení a snad zvítězíme. Děkuji našim výborným fanouškům.“

Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „Dnes kromě druhého setu, který byl vyrovnaný, jsme stále měli navrch. Poučili jsme se z Olomouce z prvního zápasu, družstvo bylo velice koncentrované. Přes vypjatou atmosféru zápasu si myslím, že jsme byli dnes lepší.“

Začátku utkání se chopil hostující tým třemi body v řadě, které následně domácí hráčky srovnaly.  Olomouc si dále udržovala mírný náskok do stavu 6:9, kdy si trenér domácích vzal svůj první oddechový čas. Za stavu 11:10 se naposledy v setu ujaly vedení Ostravačky a zbytek utkání se již odehrával v režii hostů, kdy devíti body v řadě rozhodli první set při agresivním podání Dedíkové (13:13, 13:22), kdy trenérovi domácích nepomohla ani veškerá střídání.

Začátek druhého setu, do kterého nasadil trenér Ostravy blokařku Plchotovou, patřil opět UP Olomouc (1:4, 3:5). Ostravanky si tento vývoj zápasu nenechaly líbit a soupeři přebraly náskok (8:5, 8:7, 10:7, 11:8, 12:9, 14:11, 15:12, 16:15). Ve zbytku druhého setu se oba týmy neúprosně praly o vedení, avšak šťastnějšími nakonec byli hosté.

Vývoj třetího setu identicky kopíroval sety předcházející. Olomouc se ujal vedení a za stavu 1:5 si trenér TJ Ostrava vzal oddechový čas, aby podpořil své svěřenkyně ve hře následující, což se hned nepodařilo (1:8). Ostravě se až pak povedlo alespoň trochu náskok hostů stáhnout (6:8, 7:10). Za stavu 7:11 došlo ke zranění Ivany Plchotové, domácí poté dokázali snížit na 11:12. Ve zbytku utkání už měly převahu Olomoučanky, vycházela jim obrana i útok (11:16, 14:17) a zejména díky servisu Košické odskočily na stav 14:21 a pohodově se zmocnily i třetího setu.

Autor: Miloš Matula