Beach
20. 7. 2018
Muži + ženy - Super Cup | Praha - Gutovka
Reprezentace
2. 8. 2018
Ženy - přátelské utkání : CZE - FRA - Jablonec na Nisou
Reprezentace
8. 8. 2018
Ženy - přátelské utkání : CZE - POL - Jablonec na Nisou
Reprezentace
15. 8. 2018
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - SWE - Jablonec nad Nisou
Beach
16. 8. 2018
ME U18 | Brno
Reprezentace
18. 8. 2018
Ženy - Kvalifikace ME : FIN - CZE - Salo
Beach
18. 8. 2018
Muži + ženy - Super Cup | Praha
Reprezentace
22. 8. 2018
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - EST - Jablonec nad Nisou
Reprezentace
25. 8. 2018
Ženy - Kvalifikace ME : EST - CZE - Talin
Reprezentace
30. 8. 2018
Muži - přátelské utkání : CZE - TUN - Jablonec nad Nisou
Beach
1. 9. 2018
Muži + ženy - UNIQA Mistrovství ČR | Slavkov
Reprezentace
5. 1. 2019
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - FIN - Jablonec nad Nisou
Reprezentace
9. 1. 2019
Ženy - Kvalifikace ME : SWE - CZE
13.10.2017

Společná tisková konference VK UP Olomouc a Sokol Šternberk

Volejbalistky na startu sezony 2017/18: Olomouc i Šternberk cílí na uhájení pozic. Jeden klub úspěšný loňský kádr téměř nezměnil, ten druhý jej naopak překopal takřka k nepoznání. Přesto mají před novou extraligovou sezonou volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc i Sokola Šternberk prakticky shodné plány: minimálně udržet a ještě lépe překonat výsledky dosažené v uplynulém soutěžním ročníku. Nejvyšší domácí soutěž startuje už o tomto víkendu.

Univerzita chce uspět hned na čtyřech frontách

Pro olomoucké obhájkyně triumfu v Českém poháru a extraligového stříbra začne nový ligový ročník v sobotu na palubovce pražského Olympu a hned v neděli se vysokoškolačky představí v Brně proti Fénixu. Už minulý týden však univerzita přivezla z Maďarska dvě třísetové výhry z úvodního turnaje Středoevropské ligy MEVZA. Kromě těchto dvou soutěží se Hanačky představí i v Českém poháru a evropském CEV Cupu.

„V posledních dvou sezonách jsme pod novou hlavičkou VK UP získali dvě extraligová stříbra a k tomu přišlo letos na jaře ještě vylepšení v podobě vítězství v Českém poháru. To považuji za obrovský úspěch, proto bychom tyto pozice chtěli minimálně uhájit,“ plánuje předseda olomouckého klubu Jiří Zemánek. „Našemu kádru věříme, důkazem toho je, že zůstávají nejen trenéři, ale i kostra družstva. Druhá věc je ta, že některé hráčky na sebe posledními úspěchy upozornily tak, že se dostaly do národního týmu i akademického výběru, což je pro nás velká pocta.“

A jak se Zemánek dívá na možné narušení hegemonie prostějovského devítinásobného mistra republiky? „Bylo by moc pěkné dohrát to do třetice do úplného konce. Uvidíme, jak se bude sezona vyvíjet. V posledním finále nám chyběl jen krůček. Věříme, že hráčky byly připravené dobře, takže jsme hledali chyby především u sebe a snad jsme se do nové sezony poučili,“ uvažuje předseda olomouckých volejbalistek.

S jeho představami o sportovních metách souhlasí i šéftrenér Univerzity Palackého Jiří Teplý. „Chceme opět útočit na špičku tabulky, i když víme, že nás čeká náročné sezona. Hrajeme čtyři soutěže, pro které potřebujeme silný a kvalitní kádr. Ten stávající jsme chtěli ještě doplnit o jednu hráčku, zatím se nám to sice nepodařilo, ale pořád to úplně nevzdáváme. Každopádně máme zkušený tým, který jsme omladili zařazením šestnáctileté Orvošové a patnáctileté Kneiflové. V Olomouci vždy vyrůstaly mladé hráčky a tento věk je podle mě ideální, aby talentované volejbalistky okusily nejvyšší soutěž dospělých. Navíc se i na tréninku mohou hodně naučit od těch zkušených,“ míní zkušený kouč.

A jaké jsou podle něj ambice Univerzity Palackého v obou evropských soutěžích? „Rozhodně se jich nechceme jen zúčastnit, i když i to dá týmu hodně. Ve Středoevropské lize MEVZA bychom se rádi dostali do finálové čtyřky. Stuttgart v Poháru CEV je hodně silný soupeř, ale rozhodně se chceme pokusit uspět i proti němu,“ doplnil Teplý.

 

Omlazený Šternberk by rád znovu do play-off

Také šternberský Sokol už má první ostrý duel nové sezony za sebou, ve druhém kole Českého poháru zvítězil bez ztráty setu v Přerově a postoupil do čtvrtfinále. Skutečná prověrka sil však čeká volejbalistky z nejmenšího ligového města v sobotu, kdy ve své hale Ecce Homo přivítají v úvodním kole nejvyšší soutěže mistrovský Prostějov. A ostříleným profesionálkám bude ve šternberských barvách čelit opravdu hodně mladý tým.

„Přes léto jsme zažili velkou obměnu kádru, který teď tvoří především mladé a perspektivní hráčky. Naštěstí zůstaly i některé zkušené, především nahrávačka Soňa Nováková. Co se sportovních cílů týká, důležité je, že s příchodem Liberce jako desátého celku extraligy se do hry vrací baráž o udržení. Sestupovým starostem bychom se však chtěli vyhnout. Na první polovinu tabulky asi kvalitu nemáme, ale zopakování účasti v play-off a třeba loňského sedmého místa by nás určitě potěšilo,“ nastínil plány předseda šternberského oddílu volejbalistek Michal Oborný.

Změny v sokolském kádru nastaly už ve druhé polovině minulé sezony, kdy do Olomouce přešly Jana Napolitano Šenková a Gabriela Orvošová. „Po sezoně ukončila hráčskou kariéru Markéta Janečková, která se stala mou asistentkou, do Francie odešla Lenka Oborná a na hostování Adéla Borovcová,“ vypočítal ztráty šternberský trenér Martin Hroch. „Když odečteme Soňu Novákovou, která je ve svých dvaačtyřiceti letech stále velmi platnou členkou týmu, tak máme věkový průměr pod dvacet let. Ze zkušenějších se z Přerova vrátila Lucie Polášková, stejně stará je sice i Sandra Kotlabová, jenže ta působila doposud v prvoligových Českých Budějovicích a extraligu bude teprve objevovat. V tuzemsku jinak není moc možností na získání kvalitních posil, s trhem teď navíc hodně zahýbal ambiciózní Liberec. Proto jsme se poohlédli v zahraničí a na vyřízení víza aktuálně čeká jednadvacetiletá ukrajinská smečařka Tatjana Karpushynová,“ prozradil Hroch.

Autor: Adam Fritscher

Krátké zprávyArchiv
2018 CEV ME beachvolejbal - Nizozemsko

Ukolova/Birlova (RUS) – Hermannová/Kolocová  0:2 (13:21, 17:21), Perušič/Schweiner - Boehljé/van de Velde (NED) 2:1 (21:13, 15:21, 15:11)

 
2018 CEV ME beachvolejbal - Nizozemsko

Liliana / Elsa (ESP) - Bonnerová / Nakládalová 2:0 (21:14, 21:13), Lehtonen / Ahtiainen (FIN) - Hermannová / Sluková 0:2 (10:21, 11:21), Nicolai /...

 
2018 CEV ME U20

Portugalsko – Česká republika 2:3 (18:25, 27:25, 30:28, 22:25, 17:19)

 
2018 CEV ME beachvolejbal - Nizozemsko

Perušič / Schweiner – Kolarič / Basta (SRB) 2:1 (18:21, 21:13, 15:10), Plavins / Tocs (LAT) – Dumek / Berčík 2:0 (21:15, 21:12), Hermannová /...

 
2018 CEV ME U20

Česká republika - Bělorusko 3:0 (25:18, 25:19, 25:20)  

 
2018 CEV ME beachvolejbal - Nizozemsko

Hermannová / Sluková – Jupiter / Chamereau (FRA) 2:1 (20:22, 21:15, 15:10), Kolocová / Kvapilová – Dabizha / Mastikova (RUS) 2:0 (21:15,...

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015-2018