21.2.2017

Šternberk po dvou prohraných setech zabral a zdolal Přerov 3:2

V 19. kole nejvyšší české volejbalové soutěže UNIQA extraligy žen přivítaly Šternberačky tým z Přerova. Utkání se první dva sety vyvíjelo lépe pro tým z Přerova, ale ve třetím setu domácí hráčky dokázali zvrátit celé utkání ve svůj prospěch a zvítězit 3:2.

č.: 86, dne: 21.2.2017, v hod.:17:00

TJ Sokol Šternberk – Volejbal Přerov 3:2 (22:25, 13:25, 25:17, 25:20, 15:8)

Rozhodčí: Duda D., Topolánek M.

Počet diváků: 150

Domácí: Nováková-Dosoudilová, Oborná, Dudová, Orvošová, Janečková, Hudylivová. Střídaly: Šenková, Onderková, Borovcová, Kratochvílová.

Hosté: Jehlářová, Zatloukalová, Gálíková, Kohoutová K., Svobodová, Kohoutová L. Střídaly: Ticháčková, Dostalíková.

Eva Hudylivová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Po prvních dvou nešťastně prohraných setech jsem rády, že jsme se pak vrátily do hry a jsme šťastné za vítězství, které jsme si tak musely vydřít.“

Martin Hroch (trenér TJ Sokol Šternberk): „Je těžké hodnotit takový zápas, protože před zápasem jsme si v šatně řekli, že jdeme vyhrát a že proto uděláme maximum. První v podstatě dva a půl setu to tak nevypadalo. V prvním setu jsme trestuhodně nechali vlastními chybami vyhrát soupeře, když jsme vedli o tři o čtyři body až do druhého time-outu. V druhém setu, tam jsme nebyli vidět, jediný hráč na hřišti bylo kolektivní družstvo Přerova. Ve třetím setu se to lámalo na pár míčích a najednou holky začaly hrát, bojovat a takhle bych je chtěl vidět každý týden, každý zápas. Asi bych měl použít sprostá slova, ale nakonec nemůžu, musím říct, že to holky vybojovaly, vydřely si to vítězství, takže klobouk dolů před nimi, ale na druhou stranu je potřeba si z toho vzít ponaučení, protože takové zápasy hrát nemůžeme.“

Eliška Ticháčková (kapitánka Volejbal Přerov): „Do zápasu jsme vstoupily nervózně. Celý první set jsme dotahovaly, naštěstí koncovka se nám podařila. Druhý set nám vycházelo všechno tak, jak mělo, pak jsme polevily, začal boj o každý míč a bohužel se špatným koncem pro nás.“

Libor Gálík (trenér Volejbal Přerov): „Prohráli jsme si vyhraný zápas. Je to další zkušenost pro holky a tým, který v současné době máme, si nemůže dovolit polevit ani na chvilku.“

Dnes se ve Šternberku odehrál zápas plný zvratů s hostujícím Přerovem. V 1. a 2. setu převládal hostující Přerov, které zvítězil 22:25 a 13:25. Třetí set uhrály domácí hráčky 25:17 a dokázali tak zvrátit celé utkání ve svůj prospěch a zvítězit ve čtvrtém setu 25:20 a tiebreak 15:8, celkově tedy 3:2.

Autor: Filip Koryčanský

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Saquarema (BRA) - kvalifikace

Schalk / Bourne (USA) – Šépka / Sedlák 2:0 (21:19, 21:17), Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) –...

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)