9.3.2017

Šternberk v Přerově sice získal hladce první set, ale nakonec odjel bez bodu

Po dlouhém půstu bez vítězství konečně Přerovanky zvládly koncovku vyrovnaného setu a připsaly si tři body od tabulky. I když po prvním setu, který prohrály jednoznačně 14:25, to vypadalo, že výsledková mizérie bude pokračovat. Za bojovný a obětavý výkon si výhru zasloužily.

č.: 96 dne: 9.3.2017 v hod.: 18:00

Volejbal Přerov - TJ Sokol Šternberk 3:1 (14:25, 25:19, 25:15, 25:23)

Rozhodčí: R. Bohačík, P. Horký.

Počet diváků: 75

Domácí: Ticháčková, Šádková, Dostalíková, Svobodová, K. Kohoutová, Jehlářová, libero: Gálíková. Střídaly: L. Kohoutová, Zatloukalová.

Hosté: Janečková, Hudylivová, Nováková, Oborná, Dudová, Orvošová, libero: Kulová. Střídaly: Kratochvílová, Borovcová, Onderková.

Eliška Ticháčková (kapitán domácích): "První set byl z naší strany ustrašený a plný chyb. Pak jsme začaly výborně přihrávat a zlepšily jsme se v útoku. A zvládly jsme i dramatickou koncovku čtvrtého setu."

Libor Gálík (trenér domácích): "V úvodu zápasu jsme vyhodili pár útoků a kazili servis. Od druhé sady jsme bojovali a šli jsme do všeho naplno. Jsme rádi, že jsme uhráli koncovku čtvrtého setu a věřím, že nám to pomůže i do dalších utkání."

Eva Hudylivová (kapitán hostů):"Dobře jsme vstoupily do utkání a přišlo uspokojení. Nechaly jsme soupeře rozehrát. Začaly jsme dělat mnoho chyb a vývoj už jsme nedokázaly zvrátit."

Martin Hroch (trenér hostů): "Zápas nerozhodoval na přihrávce. Soupeřky v prvním setu kazily servis a my jsme snadno přihrávali. Od druhého setu zkvalitnily servis a my jsme s tím měli potíže."

Úvodní sestava domácích připomínala spíše extraligu juniorek, když se v základu objevily hned tři mladé hráčky. Od stavu 5:5 hostující tým odskočil na pětibodový rozdíl. Přerovanky vyprodukovaly nadměrné množství vlastních chyb. Nešel jim servis, v útoku se trápily a vyhazovaly míče mimo kurt. Navíc je zlobila zkušená nahrávačka Nováková, která získávala body „z druhé“, a stejným způsobem také zakončila první dějství.

Vývoj druhé sady nasměrovala dlouho nevídaná desetibodová šňůra domácích volejbalistek při servisu Lenky Kohoutové, v níž si připsala tři esa – 10:1. Soupeřky se nevzdávaly a stahovaly náskok až na rozdíl 4 bodů. Ale to bylo z jejich strany maximum. Najednou se začaly trápit v zakončení akcí. Domácí hráčky proměnily druhý setbol a srovnaly na 1:1.

Vyrovnaná byla celá polovina třetího setu. Rozhodující byla čtyřbodová série Přerovanek, když dvakrát zakončovala Lenka Kohoutová, jednou po lajně a podruhé ulívkou, následovalo eso kapitánky a po dobré obraně na síti útočila opět Lenka po lajně – 14:10. Najednou nebyl pro domácí volejbalistky žádný balón ztracený, předháněly se v obětavosti a tlačily Šternberk dobrým servisem – 25:15 a 2:1.

Obávaná krize a strach z vítězství na ně dolehly uprostřed čtvrtého jednání, kdy hostům dovolily otočit vývoj ze skóre 7:5 na 7:10. Naštěstí se z toho rychle oklepaly, opět si pomohly bojovností a servisem a rázem vedly 18:12. Nebylo však ještě rozhodnuto, protože přišla tolikrát v minulosti opakovaná série chyb – zkažený servis, dva bloky hostů a dvoják a bylo tu znovu drama. Přesto šly Přerovanky do koncovky z lepší pozice, když vedly 21:17 a 22:19. Od tohoto stavu však čtyřikrát zabodovaly sokyně, a protože byly vybrané time-outy, muselo přijít střídání nahrávaček. Závěr utkání měla v režii nejmladší hráčka domácích Jehlářová. Nejdříve srovnala skóre na 23:23, když napodruhé zakončila útok středem a vzápětí vybojovala mečbol esem. Ten proměnila zdařilým blokem Lenka Kohoutová a ukončila tím 12zápasovou šňůru bez vítězství.

Autoři: Stanislav Šmidák a Michal Mezera, foto: Jan Pořízek