21.1.2017

Tři body patří Frýdku, Olomouci, Králově Poli i Ostravě, ta po boji zdolala Olymp

Čtyřmi duely 15.kola pokračovala dnes také ženská část extraligy. Vítězství a také tři body získaly družstva Frýdku-Místku, Olomouce, Ostravy a Králova Pole Brno. Nejvyrovnanějším zápasem byl zřejmě ten v Ostravě, kde se představil pražský Olymp. Domácí TJ ale získalo dvě velmi vyrovnané koncovky, které zřejmě rozhodly o tom, že tři body zůstanou ve slezské metropoli.

TJ SOKOL FRÝDEK MÍSTEK – TJ OSTRAVA

Ke vzájemnému zápasu nejvyšší české volejbalové soutěži UNIQA extralize nastoupili proti sobě domácí TJ Sokol Frýdek Místek a hosté TJ Sokol Šternberk. V utkání dvou celků z spodku tabulky se nakonec radovali ze zisku tří bodů domácí.

č.: 57 dne: 21.1.2017 v hod.: 17:00

TJ Sokol Frýdek Místek NIBE – TJ Sokol Šternberk 3:1 (25:16, 25:17, 21:25, 26:24)

Rozhodčí: Peloušek, Vachutka

Počet diváků: 250

Domácí: Uhrová, Pavelková, Jurčíková, Kukučová, Holišová, Mitrega, libero: Radivojevičová. Střídaly: Vašinová I., Vašinová K.

Hosté: Hudylivová, Šenková, Oborná, Dudová, Borovcová, Janečková, libero: Kulová. Střídaly: Kratochvílová, Nováková, Onderková

Kateřina Holišová (kapitán TJ Sokol Frýdek Místek): „Dnešní zápas jsme uhrály se štěstím. První dva sety jsme vyhrály s větším náskokem, třetí jsme nezvládly. Ve čtvrtém setu při nás stáli snad všichni svatí.“

Leopold Tůma (trenér TJ Sokol Frýdek Místek): „Pochvala celému mužstvu za bojovnost a dodržení našich pokynů.“

Eva Hudylivová (kapitán TJ Sokol Šternberk): „Cíl vyhrát na tři body jsme bohužel nesplnily a domácí vítězství nepotvrdily. Štěstí dnes v koncovkách přálo soupeři.“

Martin Hroch (trenér TJ Sokol Šternberk): „Výborný začátek utkání, pak nepochopitelný výpadek všech hráček na jeden a půl setu. Cením si toho že to hráčky nepoložily za stavu 0:2. Ve čtvrtém setu jsme promarnili tři setboly, které nám měli přinést body do extraligové tabulky. Gratuluji domácím.“

V prvním setu hosté již vedli 3:8, díky servisu Holišové Frýdek otočil na 13:8 a set bez problémů dotáhl do vítězného konce. Ve druhém setu byli domácí lepší na síti, hlavně na bloku a set s přehledem vyhráli. Ve třetím setu začali domácí lépe, vedli 6:2, po té  přišla na servis Oborná a bylo otočeno na 6:11. Hosté si pohlídali náskok do konce setu. Čtvrtý set měl vyrovnaný průběh s dramatickou koncovkou. Frýdek vedl 21:18, hosté otočili na 21:24 neproměnili 3 setboly, a domácí dokázali vyhrát 26:24.

Autor: Jiří Zaoral

TJ OSTRAVA - PVK OLYMP PRAHA

V 15. kole volejbalové UNIQA extraligy žen se utkaly druhý a čtvrtý tým tabulky. Ostravanky sice vyhrály na podzim v Praze 3:0, ale Olymp se od té doby neustále zlepšuje a čekalo se vyrovnané utkání. Což také zápas potvrdil a diváci mohli vidět dramatický volejbal.

č.: 60 dne: 21.1. 2017 v hod.: 17:00

TJ Ostrava - PVK Olymp Praha 3:1 (24:26, 26:24, 25:15, 27:25)

Rozhodčí: Horký P./Slezák J.

Počet diváků: 178

Domácí: Valková, Toufarová, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, libero: Červenková. Střídaly: Faltínová, Diatková, Kvapilová, Součková.

Hosté: Šimáňová, Kopecká, Melicharová, Vyklická, Kalhousová, Komárková, libero: Dostálová. Střídaly: Kurková, Bartošová.

Iva Nachmilnerová (kapitánka TJ Ostrava): „Jak z písničky Jaromíra Nohavici: Furt 2 metry od maléru. Děkuji týmu za podržení nemocných hráček, jsme rády, že jsme to zvládly. Pomohly holky z lavičky a týmově jsme to uhrály.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Kvalitní utkání obran z obou stran. V koncovkách byla Ostrava agresivnější na útoku. Pochvala celému týmu. Především hráčkám, které se postupně zařazovaly do hry.“

Simona Kopecká (kapitánka PVK Olymp Praha): „Začátek se nám vydařil, pak jsme 2. set prohrály v koncovce, 3. set jsme úplně vypadly. 4. set byl tahačka, Bohužel prohra rozdílem 2 bodů. Myslím si, že kdybychom byly všechny zdravé a nemusely jsme dávat blokařku na účko, tak bychom zvítězily.

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Pohledné a dramatické utkání i pro diváky. Měli jsme 2 šance zabojovat o tie-break v koncovkách 2. a 4. setu, ale naše smečařky nezvládly položit míč. To byl markantní rozdíl v důležitých momentech zápasu. Obě družstva byla výrazně lepší v obraně, o čemž svědčí neobvyklých skoro 160 útoků na obou stranách.“

Ostravanky vlétly do 1 setu s chutí a brzy získaly náskok 4 bodů (5:1). Ještě první technický time je zastihl ve vedení 8:6, ale hráčky Olympu srovnaly vývoj setu na 9:9 a pak se oba soupeři o vedení přetahovali (12:10, 12:12, 13:12, 13:15, 14:16, 17:16, 18:17, 18:20). Skóre se měnilo jako na houpačce i v koncovce a šťastnější v ní byli nakonec hosté (19:22, 21:23, 23:23, 23:24).

Druhý set měli domácí od počátku více pod kontrolou a nepustili hosty do vedení (8:5, 12:7, 16:12, 18:12, 18:14, 19:16, 20:17, 22:17). Před koncem si sice ostravské hráčky neodpustily zaváhání, když dovolily pražským volejbalistkám přiblížit se na rozdíl jednoho bodu (22:21, 23:21, 23:22, 24:24). Nakonec však set patřil domácím.

Ve třetím setu si hráčky TJ Ostrava vytvořily hned na počátku 5 bodový náskok a Pražanky nedokázaly včas zareagovat. Takže celý set jen dotahovaly a na své konto si připsaly pouhých 15 bodů (8:3, 10:4, 14:5, 16:7, 21:9, 23:12, 23:15).

Po hladce vyhraném 3. setu domácí brzy vedli i v tom čtvrtém (8:3, 9:3, 10:5) Pak ovšem nepochopitelně své vedení promrhali (10:9, 11:14, 12:17). Trenér Pommer si vyžádal oddechový čas, ale ani po něm se jeho svěřenkám nevedlo o mnoho lépe (14:17, 14:18). Teprve od tohoto stavu začaly ostravské hráčky opatrně dávat najevo, že chtějí získat 3 body, otočily na 19:18 a začala přetahovaná o každý míč (19:20, 21:20). Ani hosté však nechtěli odjet do Prahy s prázdnou a tak v závěru setu zabrnkali na nervy diváků (21:21, 23:21, 23:22, 24:22, 24:24, 24:25, 25:25). 3 body nakonec přece jen zůstaly v Ostravě.

Autor: Miloš Matula

VK KRÁLOVO POLE - VOLEJBAL PŘEROV

Královo Pole i nadále boduje a vyhrává! Při premiérovém představení na domácí palubovce v roce 2017 porazily brněnské volejbalistky Přerov 3:0 na sety a stále se drží na dosah elitní čtyřky extraligy.

č.: 58 dne: 21.1.2017 v hod.: 18:00

VK Královo Pole – Volejbal Přerov 3:0 (25:9, 25:20, 25:14)

Rozhodčí: Velinov E./ Kovařík J.

Počet diváků: 150

Domácí: Polášková, Brown, Koseková, Salanciová, Potts, Měrková, libero: Doležalová. Střídaly: Suchá, Kopáčová, Meidlová.

Hosté: Gálíková, Kohoutová K., Kohoutová L., Svobodová, Yancy, Ticháčková, libero: Šádková. Střídaly: Zatloukalová, Zajícová, Dostalíková.

Vendula Měrková (kapitánka VK Královo Pole): „Pro nás byl tento zápas jedním z těch klíčových v lednu. Jsem hrozně šťastná za vítězství, protože konečně teď přichází výsledky práce, kterou děláme od půlky listopadu.“

Marek Rojko (trenér VK Královo Pole): Od začátku prosince jsme se posunuli herně do vyšší kvality a v zápase s Přerovem se to jenom potvrdilo. Cítím v družstvě, že si důvěřuje a výkyvů už není moc. Máme teď více hráček v solidní formě. Jsem velmi rád, že jsme dnes vyhráli s nulou.

Eliška Ticháčková (kapitánka Volejbal Přerov): „Udělaly jsme velké množství vlastních nevynucených chyb jak ve hře, tak hlavně na servisu a těžko jsme se pak dostávaly do hry.“

Libor Gálík (trenér Volejbal Přerov):Děkuji našim holkám za bojovnost. Brno chtělo vyhrát, potřebovalo vyhrát a vyhrálo.“

Brno v prvním setu nenechalo nikoho na pochybách o tom, že chce dnešnímu zápasu kralovat. Přerov v úvodním dějství uhrál pouhých 9 bodů a na hru domácích hledal marně odpověď. V dresu Králova Pole připisovaly body hlavně Vendula Měrková a Erika Salanciová, která přispěla k přesvědčivé výhře v první sadě i výborným servisem.

Úvod druhého setu přinesl koncentrovanější hru hostujících, které se při podání Evy Svobodové dokonce dostaly do vedení 4:8. Brno ale skóre postupně srovnalo a s Přerovem se do druhého technického time outu přetahovalo o každý bod (15:16). Koncovka setu k radosti brněnského publika patřila domácím hráčkám, které urvaly při servisu Eriky Salanciové čtyřbodový náskok 24:20 a vzápětí proměnily smečí Aničky Suché hned první nabídnutý setbol.

Začátek sady číslo tři byl vyrovnanou partií do stavu 7:8, pak se ale Královopolanky dostaly do tempa a začaly se hostujícím bodově vzdalovat (16:11). Přerov zareagovat nedokázal, Brno naopak hrálo i nadále přesně a drželo soupeřky pod tlakem. Set tak skončil zaslouženě ve prospěch Králova Pole poměrem 25:14.

Autor: Ing. Barbora Mertová

VK UP OLOMOUC – VK FÉNIX BRNO

V 15. kole nejvyšší české volejbalové soutěže UNIQA extraligy žen přivítaly Olomoučanky tým VK Fénix z Brna. V prvním setu převládla, s velkým náskokem, domácí Olomouc. Ve druhém a třetím setu byla hra vyrovnanější a také třetí set urval hostující tým Fénix Brno. Ve čtvrtém setu se domácí tým opět vzchopil a dotáhl zápas do vítězného konce 3:1.

č.: 59, dne: 21.1.2017, v hod.:17:00

VK UP Olomouc – VK Fénix Brno 3:1 (25:8, 25:18, 23:25, 25:14)

Rozhodčí: Trumpeš D., Hladišová M.

Počet diváků: 200

Domácí: Kubínová, Košická, Strušková, Napolitano Šenková, Dedíková, Čutuk. Střídaly: Andreeva.

Hosté: Pospíšilová, Beránková, Holečková, Šnellyová, Plešingrová, Podhrázká. Střídaly: Slámová, Gogová.

Katarina Dudová (kapitánka VK UP Olomouc):  „Myslím si, že první set jsme hrály úplně fantasticky, vypovídá o tom i výsledek, potom jsme se dostaly trochu do křeče a jsme rádi za tři body.“

Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „Po jednoznačně vyhraném prvním setu jsme usnuli a probudili se až ve čtvrtém setu.“

Veronika Šnellyová (kapitánka VK Fénix Brno): „Z naší strany velká radost, uhraný set nad Olomoucí to je pro nás velký skalp. Už druhý set v našem podání nebyl špatný a třetí set byl ještě o kousek lepší. Samozřejmě Olomouc se do čtvrtého setu zkoncentrovala a výsledek potvrdila. Přesto máme velkou radost aspoň z toho setu.“

Zdeněk Janoušek (trenér VK Fénix Brno): „Po těch nakládačkách, po těch výkonech co jsme předvedli v těch předchozích utkáních, je toto určitě pro nás problém i přesto, že první set vypadal tak, jak vypadal, protože jsme ještě byli zamrzlí a řekl bych obzvlášť v tom vítězném setu jsme předvedli velmi dobrý výkon, bojovnost, chuť hrát, hráli jsme pozorně, to co jsme chtěli takticky, tak jsme to zahráli. Věřím, že je to povzbuzení do těch dalších utkání, které nás čekají. Set v Olomouci je pro naše družstvo určitě dobrým výsledkem a chválím naše hráčky.“

Dnes se v Olomouci odehrál zápas, který po prvním setu 25:8 vypadal naprosto jednoznačně pro domácí, ale ve druhém a třetím setu byla hra vyrovnanější a také třetí set urval hostující tým Fénix Brno se skóre 23:25. Ve čtvrtém setu 25:14 se domácí tým opět vzchopil a připsal si tři body z vítězství 3:1.

Autor: Filip Koryčanský